sport 137 terd door tegenslag eker van Manon Flier MVP Bondscoach Bolivia heeft weer spelers Rio verkijkt zich op dam-aquarium Zevenkampster stapt in bobslee Woods is eerste sportmiljardair maandag 5 oktober 2009 foto Alik Keplicz Nederland stond gisteren voor de derde keer ooit in de finale van het Europees kampioenschap vrou wenvolleybal. In 1995 wonnen de vrouwen goud in eigen land, in 1991 moesten ze genoegen ne men met zilver. Voor tegenstander Italië was het de vierde keer, in 2007 was er goud, in 2001 en 2005 zilver. De Italiaansen zijn ver der nog in het bezit van twee bron zen medailles (1989 en 1999). Ne derland won in 1985 brons. Het duel in de Atlas Arena in Lodz was de 42e onderlinge ontmoe ting sinds 1995. Nederland won in de afgelopen veertien jaar slechts zestien keer van Italië. De laatste keer voor deze finale dat beide lan den tegenover elkaar stonden was deze zomer tijdens de Montreux Volley Masters. Ook toen was Ita lië de sterkste, in vijf sets. Beide ploegen hadden de finale on geslagen bereikt. De Italiaansen le den dit toernooi slechts twee keer setverlies, één keer in de eerste ronde tegen Frankrijk en één keer in de halve finale tegen Duitsland. Nederland moest tot gisteravond drie sets afstaan, twee tegen Rus land in de tweede ronde en één in de halve finale tegen Polen. Manon Flier werd uitgeroepen tot beste speelster (MVP) van het toer nooi. Flier was de enige van het Ne derlands team die individueel in de prijzen viel. stand van volleybal te hebben. Debby Stam overwon de dodelijke saaiheid en een dramatisch slot van het seizoen in het Russische Belgorod. Spelverdeelster Kim Stae- lens en libero Janneke van Tienen kwijnden weg als reserves in Peru gia. En Caroline Wensink moest in Nederland bij Martinus revalide ren van een stressfractuur. Toen iedereen elkaar begin mei in de sporthallen Zuid weer in de ar men viel, was daarmee min of meer de basis gelegd voor het zil ver van nu in Polen. De speelsters waren gelouterd door de tegensla gen, genoten weer van de immer gestructureerde trainingen van Se- linger maar gingen ook veel vol- wassener met elkaar om dan in de Het hoeft niet uitgesloten te wor den. De Duitser liet op het fraaie circuit van Suzuka zien uit een bui tengewoon racehout gesneden te zijn. In de kwalificatie was hij al superieur, de race verliep vlekke loos. „Het was nog even spannend bij de start", aldus Vettel na af loop. „Ik zag de zilveren pijl van Hamilton naast me, maar ik reed in de binnenbocht en kon mijn po sitie houden. Daarna ging alles fan tastisch. De auto was geweldig en het team ook." Ook de situatie in de laatste vijf ronden, nadat een situatie met de safetycar het veld weer bij elkaar had gebracht, was geen enkel pro bleem voor de superieure Sebasti an Vettel. bijna sektarische periode ervoor. Onderlinge problemen werden nu voor wedstrijden en toernooien uitgesproken en niet erna, als het kalf al verdronken was, mede dankzij de eerste lessen van sport- psycholoog Schuijers. Ook Selin- ger toonde zich de afgelopen we ken meet ontspannen. Na het ge touwtrek omtrent de verlenging van zijn bondscoachschap vorig jaar met zijn vijand Joop Alberda, geeft het idee dat met diens opvol ger Bert Goedkoop een geestver want uit de Bankrastijd hem in de rug steunt, hem veel meer rust. In- grid Visser benadrukte al voor het toernooi ook dat zijn wisselbeleid duidelijk verbeterd was. Boven dien was er over de keuze van de spelverdeelster geen twijfel meer. Na het afscheid van Riëtte Fledder- us is Kim Staelens, hoewel be paald niet de beste regisseuse ter wereld, zeker van haar plek. Ze heeft daardoor haar zenuwen wat beter onder controle, al speelde die oude kwaal in de finale toch weer een beetje op. Het culmineerde afgelopen week in een team en een coach die, veel al ook bij een achterstand of tegen slagen, zelfvertrouwen, rust en ze kerheid uitstraalden en bij vlagen volleybal van een ongekend ni veau lieten zien. Het is te danken aan de mix van de jarenlange noes te arbeid van Selinger, gekoppeld aan de ervaringen in de sterke bui tenlandse competities. Sebastian Vettel krijgt een champagnedouche na zijn zege op Suzuka. foto Diego Azubel Doordat het voetbal steeds meer tijd in beslag ging nemen, ben ik op een bepaald moment overgestapt naar de afdeling Mode en Kle dingontwerp. Mijn carrière als modeontwerper staat nu wel op een laag pitje." Arsenal-ster Andrei Arshavin heeft een eigen kledinglijn. In VI. „Ik heb Mauthausen en Dachau bezocht, daarna heb ik telkens een excuus gevonden om de concentratiekampen te mijden. Ik vind het erg om toe te geven dat de rest van de wereld niet bestaat als ik een volleybal zie. Het is mijn kracht, want je kunt me nooit af leiden. Maar het is ook mijn zwakte." Volleybalbondscoach Avital Selinger keerde voor het EK terug in Polen, het land waar zijn joodse familie vandaan komt. In De Volkskrant. „Af en toe voel ik me net een kruidenier van de Lidl: voor een x-be- dragje moeten wij drie spelers halen. Dus moeten we creatief zijn." RKC Waalwijk-trainer Ruud Brood over de financiële pro blemen van de club. In De Pers. „Wat dacht je van een tv-programma? Ik zou de ideale presenta tor van Spuiten Slikken zijn. Zonder gekheid: als ik over twee jaar terugkom, ben ik pas 26. Mijn wielerleven is nog lang niet over." Thomas Dekker, betrapt op het gebruik van doping, wil te rugkeren in de wielersport. In De Pers. De spelers van het Bolivi aanse voetbalelftal zijn niet meer in staking. De voet ballers legden op 15 septem ber het werk neer uit onvrede over het beleid in het Zuid-Amerikaanse land. Het einde van de staking betekent dat bondscoach Erwin Sanchez toch een fatsoenlijk elftal op de been kan brengen voor de laatste twee WK-kwa- lificatieduels tegen Peru en Brazilië. Sanchez stond don derdag op een leeg trainings veld en dreigde een jeugd- team op te moeten stellen te gen Brazilië en Peru. De wereldtitelstrijd dam men in Brazilië gaat niet door. De Braziliaanse dam- bond geeft in een brief aan de overkoepelende instantie FMDJ ruiterlijk toe dat de or ganisatoren zich hebben ver keken op het evenement. Rio de Janeiro stelde zoveel eisen aan het plaatsen van een tien ton wegend 'aquarium' op het strand van de Copacaba, waarin de titelstrijd zou wor den gespeeld, dat het unieke project uiteindelijk onhaal baar bleek. Het evenement zou van 18 ok tober tot 10 november plaats vinden. RUG Oud-wereldkampioene ze venkamp Eunice Barber stapt in de bobslee. De 34-jari- ge Franse atlete is opgeno men in de ploeg die zich gaat voorbereiden op de Olympi sche Spelen van Vancouver in 2010, meldde de Franse win tersportfederatie zaterdag. Bat- bet won in 1999 WK-goud op de zevenkamp en de veelzijdi ge atlete veroverde in 2003 de wereldtitel bij het hinkstap- springen. Ze wist zich niet te plaatsen voor de Olympische Spelen in Peking in 2008 en de WK atletiek in Berlijn van dit jaar. Golfer Tiger Woods is de eerste sportman die de grens van 1 miljard dollar aan inkomsten heeft overschre den. Dat meldt het Ameri kaanse magazine Forbes. De 33-jarige Amerikaan, die on der anderen veertien majors won, pakte vorig weekeinde nog een bonus van 10 mil joen dollar voor zijn eindzege in de FedEx Cup. Het tijdschrift had berekend dat Woods tot aan het begin van dit jaar al 895 miljoen dol lar had verdiend. Woods loste in 2002 Formule i-piloot Mi chael Schumacher af als groot verdiener in de sport. 2018 Madrid richt zich voorlopig op de organisatie van het WK voetbal van 2018, een voorgesteld samenwerkingsver band met Portugal, en zal zich pas in een later stadium buigen over een nieuwe kandidatuur voor de Olympische Spelen. Al berto Ruiz Gallardon, de burgemeester van de Spaanse hoofd stad, liet dat zaterdag weten nadat de ergste teleurstelling over het missen van de OS 2016 voorbij was. Rio de Janeiro genoot vrijdag in Kopenhagen de voorkeur van het IOC. „We gaan nu de Spaanse voetbalbond steunen in zijn poging het WK te krijgen, omdat zij ons hebben geholpen de Spelen binnen te halen", zei Ruiz Gallardon bij terugkeer op het Ma- drileense vliegveld. Madrid werd voor 2012 ook al gepasseerd, ten gunste van Londen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35