Als je er eenmaal aan begint, 141 zeeland W Rillandia wil eigen beregeningsinstallatie Jij bepaalt! Veroorzaker van zwaar ongeval wil rijbewijs terug DuurzaamheidsKabinet.nl Infoavond voor jong dementerenden CONVENTIE Tatoeëerders komen samen in Goes tijdens vijfde editie Tattoo Conventie maandag 5 oktober 2009 -r's' DEN HAAG - Omstanders waren ver bijsterd over de reactie van de Kwa- dendammer (21) vlak nadat, deze met zijn auto een voetgangster in coma had gereden op de 's-Graven- polderseweg in Goes. Hij vloekte keihard, schopte volgens een getui ge tegen de fiets die de vrouw aan de hand had gehad, en sloeg op de motorkap van zijn eigen auto. „Dat dit mij nu moet overkomen: mijn hele weekend naar de klote!." De brokkenmaker, die vrijdag in hoger beroep terechtstond bij het Haagse gerechtshof, begreep dat die uitlating niet bijster sympha- tiek over is gekomen. „Ik had een woede-aanval." De Kwadendam- mer was in maart door de recht bank Middelburg veroordeeld tot een werkstraf van 240 uur, vier maanden voorwaardelijke celstraf en een rij-ontzegging van drie jaar. In de werkstraf kon 'ie zich vinden zei hij. Hij was in beroep gegaan omdat hij een kortere of geen rij-ontzegging wil. De jongeman had op de gewraak te dag (10 oktober 2008) nog geen jaar z'n rijbewijs toen hij met 75 ki lometer per uur over de 's-Graven- polderseweg scheurde, daar waar 50 maximaal is toegestaan. Hij had keiharde muziek op, 86 decibel. Maar zijn advocaat voerde aan dat zijn cliënt niet 'roekeloos' had gere den, zoals de rechtbank bewezen had verklaard, hooguit 'onvoor zichtig'. Ook wees de raadsman er op dat de vrouw zo maar plots de weg was overgestoken, hetgeen op 'geringe medeschuld' van het slachtoffer wees. De aanklager wees op zijn beurt op de dramatische gevolgen voor het slachtoffer en haar familie. De vrouw heeft lang in coma gelegen, kan nu weer 'ja' en 'nee' zeggen, met veel moeite een ijsje eten en af en toe lachen. De aanklager vroeg het hof dezelfde straf op te leggen als de Middelburgse recht bank. Uitspraak op 16 oktober. In Hotel Goes werd afgelopen week einde de vijfde editie van de Tattoo Conventie gehouden. Voor het eerst in Goes en voor het eerst twee da gen. door Luc Oggel Het is even een vreemde gewaarwording. Een viersterrenhotel dat is omgetoverd tot één gro te tattoo-studio. Overal waar je kijkt zijn artiesten bezig ruggen, ar men en benen te versieren, de één nog extravaganter dan de ander. Motörhead komt maar amper bo ven het monotone gezoem van de naalden uit. Ook het personeel moet wennen aan de 'wandelende schilderijen'. „We kiezen bewust voor zulke ac commodaties", zegt organisator Andy Spaan, een grote Brabander van het type ruwe bolster, blanke pit die al jaren conventies in Zee land houdt. „Het werkt drempel verlagend. De meeste shops zijn een beetje donker, met harde mu ziek. Dat schrikt sommige mensen af" De Tattoo Conventies vonden de afgelopen jaren in Hotel Arne- ville in Middelburg plaats, maar dat zat aan zijn tax qua capaciteit. „Dit is groter, maar eigenlijk nog te klein. Vanwege het jubileum doen we het dit jaar twee dagen." Er zijn artiesten uit Nederland, maar ook uit Nieuw-Zeeland, Bel gië en Engeland. Maar lang niet el ke tatoeëerder wordt toegelaten. „Je kunt nog zo goed zijn, maar met plakhaar en lange nagels met een hoop vuil eronder kom je bij mij niet op een conventie", stelt Spaan. Niet onverstandig, want je kunt er donder op zeggen dat de GGD op de stoep staat voor con trole. Geen punt, vindt Spaan. „Het geeft ook vertrouwen naar klanten als alles in orde is." Tattoo's zijn op dit moment een ware hype. Dat komt volgens de or ganisator vooral door Discovery Channel, dat programma's als Miami Ink uitzendt. „Het is ongelo felijk. Door die programma's wor den tattoeages steeds meer geac cepteerd, er zijn tegenwoordig meer mensen die er wel één heb ben dan geen. Of het nu een mi nuscuul hartje op je enkel is of Zo kan je arm er ook uitzien. een volledig versierde rug, het blij ven tatoeages." Spaan heeft er zelf uiteraard ook genoeg, al zijn ze niet meteen te zien. „Ik probeer het in de hand te houden, maar ik denk niet dat het lukt. Als je een maal begint, kun je niet meer stop pen." Wel een dure hobby, trou wens. „De meeste artiesten reke nen gemiddeld rond de honderd euro per uur, en aan zoiets hebben ze toch wel een een uurtje of acht werk", zegt Spaan terwijl hij de mouw van zijn T-shirt oprolt en een fraai versierde bovenarm te voorschijn komt. „Maar de mees ten vinden het leuk om mij te mo gen prikken, dus dan kost het niks." Er lopen zaterdag genoeg voorbeel den rond van mensen die het sta dium van 'in de hand houden' al lang zijn gepasseerd. Zoals een vrouw die een tatoeage in haar nek laat zetten, één van de weinig plekjes op haar lichaam die nog vrij zijn. Aan de naald is ze ge wend, ze geeft geen kik. Of het is lijden in "stilte, dat kan natuurlijk ook. Ook Erik Schijf uit Borssele laat zich gewillig 'versieren'. Op zijn kuit verschijnt een John Deere tractor. „Vindt mijn dochter leuk." Voor Schijf is het eveneens niet de eerste keer dat hij zich laat prik ken. „Mijn eerste tatoeage heb ik zelf gezet toen ik dertien was. Sindsdien komt er elk jaar wel één bij." Schijf heeft van alles, op zijn andere been staan bijvoorbeeld de namen van zijn kinderen in het Chinees. „Ik doe het puur voor mezelf, omdat ik het mooi vind. Een ander verzamelt postzegels, ik tattoo's." Zijn hoofd blijft voorlo pig nog wel inktvrij. „Borssele hè, daar val je toch al gauw op." Organisatoren Andy Spaan (links) en Ser Troubatch. Deze vrouw kent het prikken van de naald. RILLAND - De Rillandse voetbal club W Rillandia is begonnen met een inzamelingsactie onder le den en aanhangers van de club om een eigen beregeningsinstalla tie te kunnen aanschaffen. Net als veel andere voetbalvereni gingen wordt ook Rillandia ge plaagd door de extreem droge pe riode van de afgelopen weken, waardoor de velden onbespeelbaar zijn. Sinds het begin van de com petitie is er door veel Reimerswaal- se clubs nog amper gevoetbald. De gemeente heeft de sportvelden inmiddels een aantal keer bere gend, maar Rillandia wil daar in de toekomst niet meer van afhan kelijk zijn. Daarom wordt met de pet rondgegaan om een eigen bere geningsinstallatie te kunnen ko pen. HEINKENSZAND - Zorgstichting SVRZ houdt morgenavond een in formatiebijeenkomst voor jong de menterenden in De Fonteyne in Heinkenszand. Mensen die jong dementeren, hun familie of part ners, kunnen vanaf 18.30 uur infor matie krijgen over wat de SVRZ kan doen, over diagnostiek en be- handelmogelijkheden en over de mogelijkheden van dagbehande ling. Elektrisch rijden? Kolen- of zonne-energie? Subsidies stoppen? C02-uitstoot remmen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30