PZC Wilhelminadorp merkt het verschil ISP-' Jk BBSp n Helikopter speurt naar vermiste surfer, maar die blijkt ongedeerd Bouma nieuwe voorman SGP-CU almanak Voornaam BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 15 RANDWEG Brugstraat is nog wel beduidend drukker dan Westhavendijk Geen regenwater, maar wijwater Maandag 5 oktober 2009 Tatoeëerders komen samen in Goes V.v Veel wegen dicht voor onderhoud Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lu{ Oggel WILHELMINADORP - De randweg Wilhelminadorp heeft effect. Twee weken na de ingebruikname is het wat betreft autoverkeer een stuk rustiger, zeggen bewoners van de Westhavendijk en Brug straat. Al is het in die laatsgenoem- de nog beduidend drukker. De route Westhavendijk-Brug- straat was jarenlang een geliefde sluiproute voor verkeer tussen Goes en Noord-Beveland. Met na me vrachtverkeer zorgde voor overlast. Dat is nu dus verleden tijd. Zo'n achttien jaar na de eerste oproepen ligt er nu sinds twee we ken een 'slinger' aan de zuidwest kant van het dorp, de Wilhelmina- polderweg. Bn dat is te merken. Vooral in de Westhavendijk lijkt het wel permanent autoloze zon dag. „Je hoeft niet meer zo uit te kijken hè", zegt Tanny Schijf, die al vijftig jaar in de straat woont. „Het verschil is enorm. Niet dat ik er zo'n moeite mee had hoor, met dat verkeer. Je raakt eraan ge wend." Ook Mariska Geerlings spreekt van een hele verbetering. „Door dat er geen vrachtverkeer meer is, is het is nu veel veiliger, vooral voor kinderen. Je kon hier in de zo mer bijna niet oversteken als je in het kanaal wilde zwemmen." In de Westhavendijk rijden dan bijna geen auto's meer, in de Brug straat nog genoeg. Het is verkeer uit het Goese Sas, Goese Meer en de richting Kattendijke en Kapelle, denkt bewoonster Daphne Dale bout. „Er komt wel ietsje minder verkeer door de straat, maar om nou te zeggen dat het rustig is, nee." Dalebout stoort zich er overi gens niet aan. Dat er minder vrachtwagens door de straat rijden is wel fijn." Voor Janny Butijn had de randweg niet eens te hoeven worden aange legd. „Tuurlijk, dat vrachtverkeer scheelt, maar verder had ik er geen last van. Ik vond het wel gezellig, een beetje auto's." Overigens maakte niet alleen de ja renlange roep van de bewoners de aanleg van de randweg noodzake lijk. De toekomstige wijken Water stad Goese Schans en Mannee zul len straks voor veel meer verkeers bewegingen aan de noordkant van de Goes zorgen. mmmammmÊ imi MI MI msmmmmmKmrnaamsm OVEZANDE - Honden, katten, parkieten, een kalkoen, pony's, paarden maar ook een aantal knuffelbeesten; allemaal kregen ze gisteren in Ovezande een zegen van pastoor Paul Ver beek. In verband met Werelddierendag was er in de Rooms-Katholieke kerk een speciale vie ring, waarin de dieren en ook hun bescherm heilige Franciscus van Assisi centraal stonden. De kleine dieren mochten in de kerk, de paar den en pony's moesten in de pastorietuin wachten. Maar dat deerde niet, want er lag een lekkere verse baal hooi klaar. foto Willem Mieras i zie www.pzc.nl voor een video NEELTJE JANS - Reddingboot De Griend van het KNRM-station Ouddorp is afgelopen weekeinde uitgerukt voor twee omgeslagen zeilschepen uit Bruinisse en Brou wershaven. Zaterdag was het raak met de zeven meter lange Aquavit- esse (drie bemanningsleden) uit Bruinisse, ergens ter hoogte van de lijn Bruinisse-Herkingen. Zon dag ging het om de vijf meter lan ge Jacob Cats uit Brouwershaven met twee personen aan boord. Ook werd hulp verleend aan een surfer met een gebroken mast bij de Ooster. In de buurt van Neeltje Jans is een grote reddingsactie op touw gezet nadat een verlaten kite was gevonden. Reddingboten, au to's en een Belgische luchtmacht helikopter werden ingezet. De eige naar van de kite mankeerde echter niks; dat bleek toen hij melding maakte van zijn kwijtgeraakte kite. GOES - Herman Bouma is de nieu we fractievoorzitter van de combi natie SGP-ChristenUnie in de Goe se gemeenteraad. Het raadslid volgt André van der Reest op, die de raad na de komende gemeente raadsverkiezingen verlaat. Van der Reest heeft echter besloten het fractievoorzitterschap nu al over te dragen. Beide partijen hadden al afgesproken dat de CU de komen de raadsperiode de fractievoorzit ter zou leveren. Mirjam van drie gaat binnenkort op vakantie naar het buitenland. Maar voor het zover is, moet ze wor den bijgeschreven in het paspoort van haar papa. Voor deze formaliteit moet Mirjam mee om bij het stadskantoor te beves tigen dat vader en dochter bij elkaar horen. De mevrouw achter de balie van het gemeentehuis stelde wat vragen aan Mirjam. Tip? redactie@pzc.nl „En", vroeg ze vriendelijk, „hoe heet jouw papa?" Mirjam: „Nou, gewoon papa." „Maar", probeerde de mevrouw van het stadhuis nogmaals, „hoe heet pa pa met zijn voornaam?" Daar kon de driejarige peuter geen antwoord op geven. Maar, vroeg de mevrouw achter de balie, wat roept mama altijd naar papa als ze hem nodig heeft? Mirjam antwoordde: „I love you!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29