elkaar 51 jaar later weer 15 Proef met onbemande bibliotheek Middelburg en Vlissingen één gemeente? Voor uw Staatslot loopt u binnen bij maandag 5 oktober 2009 W door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Openbare Biblio theek Zeeuws-Vlaanderen begint nog dit jaar een proef met een on bemande bibliotheek. Daarmee ontstaat de mogelijkheid om ruim ere openingstijden in te voeren zonder extra kosten. De proef wordt gedaan in de bibliotheekves tiging in Zaamslag. „We hebben daar een nieuwe huis vesting en bij de bouw is er al reke ning mee gehouden", zegt direc teur Rudi Crombeen van de Biblio theek Zeeuws-Vlaanderen. Bij de onbemande bibliotheek kunnen le zers met hun lezerspas toegang krijgen. Binnen kunnen ze op het gemak rondkijken en boeken die ze willen meenemen inscannen. Crombeen: „Dat gaat vooral in de avonduren gebeuren. Als de proef slaagt kunnen we de onbemande bibliotheek gaan invoeren in alle kleine kernen in Zeeuws-Vlaande ren. Dan kunnen mensen daar ook in de avonduren weer terecht. Het kost ons dan immers geen extra geld voor personeel om de bi bliotheek open te houden." Volgens Crombeen is de onbeman de bibliotheek in Zaamslag straks de tweede locatie in Nederland waar op deze wijze boeken ge leend kunnen worden. bent), enthousiaste uitroepen (Oh, wat leuk om je weer te zien) en op merkingen die terugvoeren naar vroeger (Waar zijn je vlechtjes ge bleven?). Zeker het eerste uur van de reünie zijn de uitroepen niet van de lucht. Ineke Jacobsen loopt tevreden rond. Haar missie is nu al geslaagd. Veel van 'de kinderen', zoals Jacob sen haar oud-schoolgenoten nog steeds per ongeluk noemt, wonen nog in Zeeland of zelfs op Walche ren of in Nieuw- en Sint Joosland. Een aantal is uitgevlogen. „De ver ste woont in Eibergen", zegt Jacob sen. „Maar die kon niet komen, die is ziek." Meester Weerheym (nu 79) kijkt met genoegen naar de hernieuwde kennismakingen van 'zijn' kinde ren. Hij ziet ook tevreden terug op vroeger, naar de tijd dat hij hoofd was van de christelijke school in Nieuw- en Sint Joosland, in het ge bouw waar nu theater De Wegwij zen zit. Dat was in de jaren 1957-1961. Het waren allemaal bes te kinderen, zegt hij. „Ik heb echt nooit problemen met ze gehad." Ineke volgde in de periode 1954-1960 onderwijs op de christelijke lagere school in het dorp. Daarvoor zat ze twee jaar op de kleuterschool, die gemengd christelijk-openbaar was. In i960, op haar twaalfde, verruilde ze de school in Nieuwland voor de huis houdschool aan het Molenwater in Middelburg. Na haar trouwen vertrok ze naar Tilburg, haar man achterna. Ze nam de goeie herinneringen aan Nieuw- en Sint Joosland mee, ook die aan haar lagere schooltijd. Zoals die aan dat schoolreisje in 1958. „We gingen naar Panorama Mesdag! Dat maakte erg veel in druk." door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Twee wethouders van Middelburg en Vlissingen zijn dan wel eensgezind in hun oor deel dat de twee gemeenten beter kunnen samengaan, de bevolking is duidelijk verdeeld. Althans, ge zien de reacties die de stelling 'Middelburg en Vlissingen moeten één gemeente worden' afgelopen weekend op de site van de PZC op riep. Gisteravond na tien uur had den 224 mensen hun mening over de stelling gegeven. Van hen zegt 51 procent voor een samenvoeging te zijn en is 49 procent tegen. In de vele uitgebreidere reacties op het artikel, waarin de wethouders Albert de Vries van Middelburg en Piet Polderman van Vlissingen uit spreken voordelen van één ge meente te zien op onder meer ruimtelijk gebied, worden argu menten genoemd, met name door voorstanders van samenvoeging. Zoals: 'Je ziet nu overal dat Vlissin gen en Middelburg hetzelfde aan het doen zijn en elkaar de loef af willen steken. Wat een verspilling van energie en kapitaal! Samen staan deze gemeenten veel ster ker', schrijft Peter de W.En een te genstander: 'Tot nu toe nog niet één samenvoeging gezien die het leven voor de burger aangenamer, laat staan goedkoper maakt! Gevol gen van een grotere gemeente: be stuurders kennen de bevolking niet meer en voelen zich te groot voor 'kleine' problemen', vindt 'De-keizer-in-z'n-nieuwe-kleren'. reacties: 224 Middelburg en Vlissingen moeten één gemeente worden j 51% 49% De groepsfoto uit 1958: de vierde tot en met de achtste klas van de christe lijke lagere school in Nieuw- en Sint Joosland op schoolreis in Den Haag. Linksachter, met stropdas, staat hoofd van de school meester Weerheym. Ineke Jacobsen (toen nog Cornelisse) staat in het midden, twee rijen voor de juffrouw met de zonnebril. Tussenstand van zondagavond 22.00 uur U kunt ook vandaag nog uw mening geven over deze stelling via: www.pzc.nl/regio/walcheren Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27 4301 CA Zierikzee Tel. 0111-415063 Plus Scharendijke Dorpsstraat 15-17 4322 AC Scharendijke Tel. 011-671367 Primera Goes Kolveniershof 13-15 4461 DC Goes Tel. 0113-218930 Tabac Gifts Krijger Tabak Kreukelmarkt 1A 4461 HW Goes Tel. 0113-214607 Tabac Gifts C.F. Diesch Markt 45 4331 LJ Middelburg Tel. 0118-612258 Carpentier Tabaksspeciaalzaak Eenhoornplantsoen 7 4501 CL Oostburg Tel. 0117-452830 Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38 Terneuzen Tel. 0115-616570 Alles kan i Staatsloterij Direct links van het midden, op de tweede rij, staat meester Weerheym, naast Ineke Jacobsen (rechts van het midden). foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17