Schoolkinderen van toen zien I4l Drie bedrijfsauto's gestolen bij garage Jij bepaalt! Schrijf je nu in! Aanhouding wegens huisvredebreuk Tweetal uit Souburg mishandelt Vlissinger Bromfietser gewond na botsing met auto Open dag aquaduct trekt 2500 man maandag 5 oktober 2009 w VLISSINGEN De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag rond 01.45 uur in Vlissingen een 56-jarige man uit Zaandam aangehouden wegens huisvredebreuk. De man weigerde een woning aan de De Beaufort- straat te verlaten, hoewel de be woonster daarop aandrong. Hij had in de woning ook personen be dreigd en goederen vernield. OOST-SOUBURG Twee 16-jarige jongens uit Oost-Souburg zijn zaterdagnacht in hun woonplaats aangehouden op verdenking van mishandeling van een 18-jarige Vlissinger. Het inci dent had plaats bij de Draaibrug in Souburg. Het slachtoffer liep een scheurtje in het oor en verwondin gen aan het gezicht op. VLISSINGEN Een 17-jarige jongen uit Vlissingen is zaterdag rond 17.50 uur gewond geraakt doordat hij met zijn brom mer op een auto botste. Hij verleen de op de Beatrixlaan in Vlissingen geen voorrang aan een auto die van rechts vanuit de A. van Mauve laan kwam. De auto werd bestuurd door een 43-jarige man uit Vlissin gen. De 17-jarige jongen liep een beenbreuk op en is naar het zieken huis gebracht. BIJ NADER INZIEN De discussie in de raad van Veere van afgelopen donderdag ging niet over de reservering van negen ton voor de aanleg van een noordelijke rondweg bij Serooskerke (zoals ver meld in de krant van zaterdag), maar over de bijdrage van Veere voor haar deel van de N57. PvdA/GroenLinks, DTV en SGP/CU-raadslid Maris stemden te gen; de rest van de SGP/CU-fractie en de andere partijen stemden voor. Verder werd in het bericht DTV-raadslid Jan Bartels genoemd. Dit moet zijn Wirn Bartels. Nieuwe groepsfoto van een deel van de kinderen die in 1958 in klas vier tot en met acht van de christelijke lagere school in Nieuw- en Sint Joosland zaten. Ineke Jacobsen-Cornelisse spoorde 70 vroegere leerlingen en onderwijzers van haar school op; 44 kwamen er naar haar reünie. foto Lex de Meester door Carla van de Merbel Het begon allemaal met een foto uit 1958. Een groepsfoto, met daarop de klas sen vier tot en met acht van de christelijke lagere school uit Nieuw- en Sint Joos land en hun onderwijzers, ge maakt tijdens een schoolreisje naar Den Haag. Nu, 51 jaar later, troffen de volwassen geworden kinderen van toen elkaar weer. Za terdag kwamen ze bijeen voor een reünie in de Merelhoeve, in het dorp waar ooit hun school stond. Allemaal dankzij Ineke Jacobsen, bij haar vroegere schoolgenoten be tter bekend als Ineke Cornelisse. Ineke Jacobsen woont tegenwoor dig in Tilburg, maar komt voor va kanties nog regelmatig naar Zee land. Ze fietst dan met haar man over Walcheren en doet daarbij ook Nieuw- en Sint Joosland aan. Een jaar geleden trof ze daar oud-schoolgenoten Henk van Ee- nennaam en zijn vrouw Corrie Joosse die haar de foto van het schoolreisje in 1958 lieten zien. En toen begon het grote speurwerk. Via internet wist Ineke Jacobsen al le nog in leven zijnde kinderen en onderwijzers van de klassen die op de foto staan op te sporen. Ze kwam uit op zeventig personen, onder wie twee onderwijzers. Uit eindelijk kwamen er zaterdag, naast Ineke Jacobsen, 44 naar de reünie. Onder hen ook het school hoofd van toen, meester Weer- heym. De andere onderwijzer was meester Alewijnse. Hij overleed op 14 september jl. Onderzoekende blikken (Wie is dat noe weer?), schuddende hoofden (Nee, ik weet echt niet wie je Elektrisch rijden? Kolen- of zonne-energie? Subsidies stoppen? CO,-uitstoot remmen? GOES - Bij een inbraak bij een gara gebedrijf aan de Pearyweg in Goes zijn zaterdagochtend om 04.30 uur drie bedrijfsauto's gestolen. De daders hebben een stalen toe gangshek van het slot gehaald. Daarna is ingebroken in het ge bouw en zijn het magazijn en het kantoor doorzocht. De auto's ston den op het terrein. Het gaat om een witte vrachtauto, merk MAN merhet kenteken BP-FN-39, een blauwe vrachtauto van het merk MAN, kenteken BT-RZ-11 en een bestelauto, merk Volkswagen, ken teken 44-BV-SN. De politie stelt een onderzoek in naar de diefstal. Getuigen die meer weten te vertel len over deze inbraak of één van de voertuigen zien, worden ver zocht om dit bij de politie te mel den via 0900-8844. MIDDELBURG - Zo'n 2500 belangstel lenden hebben zaterdag een kijkje genomen bij het in aanbouw zijn de aquaduct bij het kanaal in Mid delburg. Rijkswaterstaat en aannemer Kunst hadden een open dag geor ganiseerd om de vorderingen aan het aquaduct voor de nieuwe N57 te laten zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 16