■jH PZC l„ Nehalennia bezint zich op toekomst Daders van overval op restaurant in Middelburg nog voortvluchtig Restant zeemijn spoelt aan almanak Voornaam WALCHEREN dr< jwa MMn - 14 en 15 21 SCHOLENGEMEENSCHAP Zelfstandig doorgaan of samenwerking met andere scholen? Proefduik 1 'ïéfrif.'*-ff®® tfófePSS*- i tM-*1"vT*®4® Schoolkinderen van toen zien elkaar 51 jaar later weer llPlte ^ISËSL jr" 1 igBBS^B^XhS'7 ji® Kunststofhelpt hardloper de winter door Maandag 5 oktober 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Scholengemeen schap Nehalennia in Middelburg gaat onderzoek doen naar de toe komstige positie van de school op Walcheren. Aanleiding hiervoor zijn onderzoeken die aangeven dat op termijn de leerlingenaantallen op alle scholen zullen teruglopen. In januari verwacht Nehalennia antwoord te hebben op de vraag of ze zelfstandig door moet gaan of samenwerking met andere scho len voor voortgezet onderwijs op Walcheren moet zoeken. Omdat er nu bij Nehalennia een vacature is voor een opvolger van de onlangs vertrokken rector Leo de Kraker is dit het goede moment om naar de toekomst te kijken, vinden ze op de scholengemeen schap. Waarnemend directieleden Peter de Kreij (locatiedirecteur vmbo/mavo) en Monique Wagens- veld (locatiedirecteur havo/vwo) en bestuur en medezeggenschaps raad van de school hebben beslo ten tot het onderzoek. „We staan op een cruciaal punt", licht Wa- gensveld die beslissing toe. „Op de middellange termijn, over zo'n tien, vijftien jaar, wordt een daling van zo'n twintig procent verwacht van het aantal twaalfjarigen." Een forse daling van het leerlingental heeft financiële gevolgen voor alle scholen. Voordat Nehalennia een nieuwe rector aanstelt, moet eerst duide lijk zijn of er gekozen wordt voor behoud van zelfstandigheid of voor samenwerking. Daarna pas kan een rector worden gezocht die past bij de weg die voor de toe komst gekozen wordt, zegt Wa- gensveld. Ze zegt dat de school al goede ervaringen heeft met samen werking met andere scholen, zoals bij het Technasium. In dat project werken verschillende scholen sa men op het gebied van onderwijs in techniek en technologie. Vol gens Wagensveld is het de bedoe ling aan het begin van het volgend schooljaar een nieuwe rector aan te stellen. De school moet het dan dit jaar zonder rector doen, maar dat hoeft volgens Wagensveld geen probleem te zijn. De ouders en verzorgers van de leerlingen van Nehalennia zijn via het ouderbericht ingelicht over het onderzoek naar wel of geen samen werking met andere scholen. VLISSINGEN - Edith Tiggelman (midden) luis tert naar de instructies van Jos Hiemstra (rechts) van duikvereniging Dolfijn. De Mid delburgse Tiggelman was één van de veertien nieuwsgierigen die zaterdagavond in zwem bad Vrijburg gratis kennis kwamen maken met de duiksport. Duikvereniging Dolfijn oefent in het najaar en in de winter altijd binnen: elke zaterdagavond in zwembad Vrijburg. En elk jaar aan het be gin van het winterseizoen nodigt Dolfijn hier mensen uit voor een kennismakingsles. De duikvereniging hoopt zo nieuwe leden te krij gen. Ook komende zaterdag zijn mensen weer welkom in Vrijburg (om 18.00 uur). foto Lex de Meester MIDDELBURG - De politie is nog steeds op zoek naar de twee man nen die vrijdagavond restaurant Surabaya in de Stationsstraat in Middelburg hebben overvallen. De twee mannen kwamen rond 21.45 uur het restaurant binnen. Ze bedreigden daarbij met een wa pen een werknemer die net wat af val buiten zette. Na geld te hebben gepakt, zijn de overvallers er van door gegaan. Ze liepen richting de bibliotheek. Het onderzoek naar de overval loopt nog. Vandaag gaat de technische recherche daarmee verder. De politie is op zoek naar mensen die vrijdagavond iets verdachts hebben gezien in de Stationsstraat in Middelburg. Getuigen die iets kunnen vertellen over de overval worden verzocht zich te melden op het politiebureau in Middel burg of te bellen naar 0900-8844. VLISSINGEN - De Explosieven Op- ruimings Dienst (EOD) heeft giste ren aan het eind van de middag onderzoek gedaan naar een aange spoelde oude zeemijn op het strand bij Vlissingen. Het bleek te gaan om een onge vaarlijk restant van een mijn; een hol object waar nog wel een ont steking aan vast zat. Rond 13.00 uur was melding ge daan van een aangespoeld explo sief Tip? redactie@pzc.nl Mirjam van drie gaat binnenkort op vakantie naar het buitenland. Maar voor het zover is, moet ze wor den bijgeschreven in het paspoort van haar papa. Voor deze formaliteit moet Mirjam mee om bij het stadskantoor te beves tigen dat vader en dochter bij elkaar horen. De mevrouw achter de balie van het gemeentehuis stelde wat vragen aan Mirjam. „En", vroeg ze vriendelijk, hoe heet jouw papa?" Mirjam: „Nou, gewoon papa." „Maar", probeerde de mevrouw van het stadhuis nogmaals, „hoe heet pa pa met zijn voornaam?" Daar kon de driejarige peuter geen antwoord op geven. Maar, vroeg de mevrouw achter de balie, wat roept mama altijd naar papa als ze hem nodig heeft? Mirjam antwoordde: J love you!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15