PALACE HOTEL 81 buitenland President Gloria Arroyo verklaart gehele Filipijnen tot rampgebied f speciale herfstactie www.palacehotel.nl palace JAZZ days N O O R D W I J K AAN ZEE Nazomer/Herfstarrangement Aung San Suu Kyi Zwartgeldwet Alexander de Grote Muggenplaag Chirac verbant bijtende hond GORDEL VAN SMARAGD AVOND Vanaf 69,50 per persoon per nacht verblijf in een Deluxe kamer één overnachting inclusief luxe ontbijtbuffet Bij een 3-daags arrangement inclusief 2 badjassen t,w.v 69,50 Thalco PUPA zaterdag 3 oktober 2009 comfort zone a complete sense of beauty Ontvangst met koffie thee en iets lekkers MANILLA - President Gloria Arroyo heeft gisteren de gehele Filipijnen tot rampgebied verklaard. De maat regel is volgens haar woordvoerder bedoeld om het land voor te berei den op de komst van de tyfoon Parma, die naar verwachting zater dag over het noorden van de eilan denstaat raast. De president heeft de ontruiming gelast van steden en dorpen die in het gebied op het hoofdeiland Luzon liggen dat ge troffen dreigt te worden. Eind vorige week richtte de tropi sche storm Kestana grote verwoes tingen aan op de Filipijnen. Bijna YANGON Het hoger beroep dat de Myanmare- se oppositieleidster Aung San Suu Kyi tegen haar verlengde huisarrest had aangespannen, is verworpen. Dat heeft een functionaris in Myan mar gisteren laten weten. Details over het vonnis van de rechtbank gaf hij niet. De 64-jarige Nobelprijs winnares kreeg op 11 augustus het huisarrest van 1,5 jaar opgelegd. ROME De Italiaanse Kamer van Afgevaar digden heeft gisteren de omstre den 'anticrisiswet' aangenomen. Die bevat een 'fiscaal schild'; men sen met zwart geld in het buiten land kunnen dat legaal naar Italië terughalen. De oppositie hekelt de wet, omdat die belastingontdui kers zou belonen. driehonderd mensen verloren het leven, vooral door de overstromin gen die Kestana veroorzaakte. Ar royo kreeg toen het verwijt dat zij de bevolking onvoldoende op de komst van de "storm had voorbe reid. Bijna 400.000 mensen moes ten toen onderdak zoeken in scho len, sportscholen en andere onder komens die in allerijl voor de op vang van ontheemden werden in gericht. De regen die met Parma gepaard zal gaan, zal de toch al moeilijke si tuatie van de bevolking vererge ren. Grote delen van Manilla en MANNHEIM Alexander de Grote (356-323 v.Chr.) was in ieder geval niet de voorva der van de huidige etnisch Slavi sche Macedoniërs. Wat hij ook was, hij was vooral Grieks. Dit zei gisteren het hoofd van de Reiss En- gelhorn Musea in Duitsland, Alf- ried Wieczorek. Hij houdt zich als wetenschapper met Alexander de Grote bezig. PALMA DE MALLORCA Het Spaanse eiland Mallorca heeft last van een muggenplaag. Door het zachte weer en hevige regens hebben de insecten zich massaal voortgeplant en verspreid, meld den lokale media gisteren. Vooral de hoofdstad Palma kampt met muggen. Een man moest in het zie kenhuis worden opgenomen. omgeving staan nog onder water. De burgemeester van San Pedro, een plaats aan de rand van Manil la, gelastte gisteren duizenden in woners van bedreigde plekken hun huis te verlaten. Zij worden ondergebracht in scholen en op het terrein waar de rijstmolen van de burgemeester staat. De tropische storm Ketsana heeft in Laos zestien mensenlevens geëist Er worden 135 mensen ver mist. Dat heeft het Rode Kruis be richt. In heel Indochina (Vietnam, Laos en Cambodja) heeft de storm zeker 125 mensen het leven gekost. PARIJS - De hond van de Franse oud-president Jacques Chirac is naar het Franse platteland overge bracht, nadat hij zijn baasje ver scheidene keren had gebeten. Het echtpaar Chirac vermoedt dat Su mo de verhuizing van het Elysée naar een kleinere woning aan de ri vier de Seine niet heeft kunnen ver werken. Zelfs nadat Sumo antidepressiva toegediend had gekregen, zette hij begin dit jaar zijn tanden in de buik van de oud-president, schrijft de lcrant Le Parisien. Het echtpaar besloot de hond over te dragen aan een vriend op het platteland. Daar kan hij net als in de tuin van het Elysée buiten dollen. De Chiracs woonden van 1995 tot en met 2007 in het presidentieel paleis. Gezichtsbehandeling inclusief reiniging, epileren, peeling, massage, masker en ter afsluiting een' verzorgende crème of Bodybehandeling bestaande uit een rug-, nek- en schoudermassage Gebruik van zwembad, sauna, stoombad en whirlpool Heerlijke lunch Gebruik van badjas, slippers en handdoeken Thee, koffie en water gedurende de gehele dag Nu slechts 85,00 per persoon Reddingswerkers ploeteren door de puinhopen en modder in Scaletta Zanclea, vlakbij de Sciliaanse stad Messina. Hevige regenval veroorzaakte daar modderstromen waarbij zeventien mensen omkwamen, foto Carmelo Imbesi/AP Zaterdag 31 oktober met gastoptreden van Justine Pelmelay arrangement vanaf 93,00 p.p.p.n. Kijk op onze website of bel 071-3653000 Ook voor onze kerstarrangementen 22, 23 en 24 oktober Tickets vanaf 22,50 per persoon arrangement vanaf 93,00 p.p.p.n. 22 oktober - Joke Bruijs met haar trio Frits Landesbergen en Frits Kaatee 23 oktober - Rita Reys met haar trio Peter Beets en Frits Kaatee 24 oktober - Dutch Swing College Band

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8