Inge is al 27.000 dollar waard OLOV nodigt u uit 25 Peijs tergt Zeeuws-Vlamingen Brandweer Borsele verkeert in luxe Jan Stins Multifunctioneel gebouw bij bad INTERNETCOMMUNITY Zangeres uit Kapelle is nummer één op Sellaband.com 400,- WAARD! Tattoo conventie in hotel Van der Valk Grote veiling nieuwe en gebruikte spullen Vrachtwagen gestolen van bedrijfsterrein zaterdag 3 oktober 2009 door Raymond de Frel Het is een soort versla ving. Telkens als Inge van der Schelde (35) uit Kapelle langs haar com puter loopt, klikt ze even op 'pagi na vernieuwen'. In de hoop dat weer wat nieuwe sympathisanten op de internetcommunity Sella- band hebben geïnvesteerd in haar popmuziek. Zangeres en pianiste Inge probeert via Sellaband de opnames voor een cd te bekostigen. Artiesten kunnen op www.sellaband.com ei gen liedjes zetten. Mensen die in de kunsten van een artiest gelo ven, kunnen voor tien dollar een aandeeltje kopen. Als de artiest 50.000 dollar bijeen heeft gesprok keld, mag hij of zij dit bedrag uitge ven aan de bekostiging van een cd. Alle sympathisanten krijgen het schijfje vervolgens thuisgestuurd. „Ik sta nu op 27.000 dollar en ben daarmee op dit moment de num mer één van de wereld. Maar inves teerders kunnen hun geld ook te rugtrekken. Ik heb het eens gehad dat ik op een dag 3600 dollar kwijt was. Ja, dan heb je dus echt een rotdag", vertelt ze. Inge werd op het fenomeen geat tendeerd door het televisiepro gramma De Wereld Draait Door. Haar streven is dus een eigen plaat, maar Sellaband leverde haar nu ook al aardige dingen op. „Ik heb via de computer duetten ge zongen met een Amerikaan, En gelsman, Pool en een Argentijn." Inge zweert bij easy listening-mu- ziek. „Ik ben zeker geen rockchick, ik zoek de gevoelige kant op. Weet je wat gek is aan zo'n community? door Frank van Cooten MIDDELBURG - Commissaris van de koningin Karla Peijs heeft geen nieuwe vrienden gemaakt in Zeeuws-Vlaanderen. De ontvangst gisteren van de Zeeuws-Vlaamse protestgroep in Middelburg was dan wel allerharte lijkst met koffie en Groese Papt aart met de Zeeuwse vlag erop om te benadrukken dat Zeeuws-Vlaan- deren er echt wel bij hoort. De reactie van Peijs op de petitie met de oproep de verstoorde relatie te herstellen, viel echter in slechte aarde,bij de 250 demonstranten. Zo haalde ze zich de woede van de tegenstanders van het recreatie- en natuurproject Waterdunen op de hals door 'Waterdunen ja' te roe pen en legde ze het doel van het manifest iets anders uit dan het ge zelschap wilde horen. „Uw doel is ook dat zoveel mogelijk Zeeuws- Vlamingen achter de Zeeuws- Vlaamse vlag aan zouden lopen. Daarin bent u geslaagd." Een aan tal demonstranten vatte deze op merking totaal verkeerd op. Von den haar uitleg zelfs denigrerend. ZeeuwsVlaamsProtest-aanvoerder Guus Langeraert hield een dubbel gevoel over aan de demonstratie. „In de opzet zijn we geslaagd. Het afgeven van een duidelijk signaal dat we niet langer over ons heen la ten lopen. Dat er door de provin cie serieuzer met onze belangen wordt omgegaan. De opmerkin gen van de commissaris vinden we echter niet echt handig." „Middelburg doet niets met de pro testen uit Zeeuws-Vlaanderen te gen de aanleg van natuur, tegen het verdwijnen van voorzieningen en tegen het heffen van tol voor de Westerscheldetunnel. Als het er op aankomt zijn we beter af met België", sprak actievoerder Adri Rosendaal. Peijs zei dat Zeeuws-Vlaanderen ook zijn zegeningen moet tellen. „Om de toekomst veilig te stellen investeren we 360 miljoen euro in Zeeuws-Vlaanderen. En gedepu teerde Poppelaars heeft de tunnel bij Sluiskil echt uit de hel gesleurd. Laten we ergens tevreden over zijn. En de verbeterde N61 ligt er in 2013. Vertraging werd door ons niet geaccepteerd. Maar u zult niet altijd uw zin kunnen krijgen." Dat ik in zekere zin wereldwijd be kend begin te worden. Behalve dichtbij huis. Het is nu dus zaak om Zeeland te veroveren!" www.sellaband.com/inge uurwerkmaker/ instrumentmaker Leverancier van kwaliteitshorloges en antieke klokken. damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl Inge heeft mede succes, omdat ze steun heeft van een paar grote investeerders. „Iemand uit Nieuw-Zeeland heeft 8000 dollar geïnvesteerd. Ik zou het zelf niet kunnen, maar ben er natuurlijk wel blij mee." foto Willem Mieras Weet u iemand ydie z'n huis gaat verkopen? UW GOUDEN TIP IS www.tamakelaardij.nl of bel 0113-370036 GOES In Hotel Van der Valk in Goes wordt vandaag en morgen de vijf de Zeeuwse Tattoo Conventie ge houden. Er zijn zo'n veertig stands over tatoeages en tien met kleding en juwelen. Verder kunnen bezoekers kijken naar bodypaint en buikdansen. Vandaag treden bovendien The Ju ke Joints op. De deuren zijn open van 12.00 tot 21.00 uur. GOES In de voormalige Van Strien-garage aan de Van de Spiegelstraat 92 in Goes houdt VenduHuis De lager vandaag een grote veiling van nieu we en gebruikte spullen. Meer dan 1500 artikelen gaan onder de ha mer. De veiling begint om 10.00 uur, vanaf 08.00 is er de mogelijk heid om spullen te bekijken. De en tree is gratis. Q www.venduhuisdejager.nl KRUININGEN Bij een bedrijf aan de Nishoek in Kruiningen is donderdagnacht een vrachtwagen gestolen. De diefstal werd gisteren rond 7.30 uur ont dekt. Door een toegang te forceren zijn de daders het terrein opgeko men. Er is rvs weggenomen, alsme de een vrachtwagen. De vrachtwa gencabine is wit en er zit een ver lengde aluminium laadbak achter. Het kenteken is BB-LF-02. KRUININGEN - Zwembad Den Inkel in Kruiningen krijgt een multi functioneel gebouw bij het buiten bad. De zaal is vooral bedoeld als vergaderfaciliteit en voor kinder feestjes. Daarnaast kunnen er spul len worden opgeslagen. Ook ko men er kleedcabines en toiletgroe pen in. Het Kruiningse bureau Bouwraadhuis tekende voor het ontwerp en de bouw. Op donder dag 8 oktober wordt de eerste paal geslagen. De oplevering wordt in april, mei verwacht. Op dit mo ment wordt het binnenbad van het zwembad gerenoveerd. HEINKENSZAND - Bij de brandweer korpsen in de gemeente Borsele is absoluut geen sprake van een leeg loop van vrijwilligers. Burgemeester Jaap Gelok van Bor sele greep in de raadsvergadering vragen van P. van den Dries (CDA) over leegloop bij korpsen in Nederland aan om onrust weg te nemen. „De vakvereniging van de brandweer is er goed in om zo'n onderwerp landelijk te vertalen. Wij hebben helemaal geen proble men. Onlangs hebben we na jaren afscheid genomen van drie men sen, maar er kwamen er vier voor terug. Bij de brandweer in onze ge meente zijn geen vacatures."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81