zeeland 23 Rilland belooft ware rage te worden HELP! OLOV komt uit Zweden te>ar FILIPPIJNEN: ZOA Bouw woningen 's-Gravenpolder kan beginnen W Rillandia VV Rillandia OVERSTROMINGEN ja zaterdag 3 oktober 2009 B VV Rillandia is opgericht op 29 april 1929. De club komt voort uit twee Ril- landse verenigingen, te weten ADO en DSV. De Naam Rillandia wordt pas sinds 1947 gebruikt, daarvoor was het Volharding. Rillandia behoort tot één van de oudste zaterdagvoetbalclubs in Zeeland. In de eerste 4 jaar na de oprichting werd alleen vriendschappelijk ge speeld, dit gebeurde voornamelijk op het eiland Tholen. In 1930 volg de aansluiting bij de Zeeuwse Voet balbond (ZVB). De club heeft in haar bestaan wis selend succes, promotie en degra datie wisselen elkaar af. Op dit moment zijn er vijf senio renteams, zeven juniorenteams en negen pupillenteams. h Topscorer allertijden is Arjan Koop- mans met 123 goals. www.wrillandia.nl zig met het bedenken van acties om klanten op het dorp te hou den." Vlissinger De Neve en zijn vrouw Yvonne zijn nu zo'n anderhalfjaar bezig met het Spar-concept in Ril land en dat bevalt goed. „Je moet er voor knokken, maar op een dorp met drieduizend inwoners moet een supermarkt rendabel kunnen zijn. Je moet wel goodwill kweken, jezelf bewijzen. Met ac ties als deze proberen we ons te onderscheiden." Afgelopen voorjaar benader de De Neve W Rillandia en de club was meteen en thousiast. „Twee dagen later ston den bijna alle spelers op het veld voor de fotosessie." Vrij snel werd duidelijk dat er behoorlijk wat bij komt kijken, maar dat hield de su permarkteigenaar, zelf ook voetbal liefhebber, niet tegen. De Neve in vesteerde enkele duizenden euro's in de actie, onder het motto 'als je het doet, moet je het goed doen'. En het resultaat mag er zeker zijn. De tweehonderdvijftig albums en een slordige 105.000 plaatjes die zijn gedrukt, zien er zeer professio neel uit. Overigens zijn niet alleen de spelers vastgelegd, maar ook scheidsrechters, jeugdleiders, be stuursleden, eigenlijk iedereen die bij de club betrokken is. „Heel be langrijk voor het zo'n actie dat al les klopt. Dus de namen goed ge speld en de juiste naam bij de juis te speler. Dat is tot vier keer toe ge controleerd." Die plaatjes moesten overigens al lemaal handmatig in de zakjes wor den gedaan. Is het nu ook zo dat er van bepaalde spelers minder plaatjes zijn? De Neve lacht. „Nee hoor, we hebben het eerlijk ge daan. Wel zijn ze willekeurig in een zakje gestopt, dus het kan zijn dat er dubbele in één zakje zitten. Met een beetje pech kan het dus best even duren voordat je bijvoor beeld die spits van het eerste te pakken hebt." Klanten kunnen vanaf vandaag a 4,95 een album kopen. Daarbij krij gen ze twee zakjes met zes plaat jes. Vervolgens wordt de komende zes weken bij elke tien euro aan boodschappen een zakje met stickerplaatjes verstrekt. Na afloop van de actie wordt nog een ruil beurs gehouden voor mensen die hun album nog niet vol hebben. De Neve verwacht dat de albums zo weg zijn. „Het leeft, dat heb ik al gemerkt. En als het nou echt heel erg succesvol blijkt, kan ik al tijd nog albums laten bijdruk ken." jeugd - vanaf vandaag dus wél. Carlo de Neve kreeg het idee voor de voetbalplaatjesactie toen hij af gelopen winter in het tv-program- ma Holland Sport iets soortgelijks zag, maar dan in Groningen. „Ik dacht: hé, dat is ook iets voor Ril land. Ik ben nu eenmaal altijd be- Heb jij voor mij Wannes Kloet? Dan krijg jij Henk Schipper want die heb ik dubbel." Het is een dialoog die de komende weken waarschijnlijk veelvuldig op de schoolpleinen in Rilland te horen zal zijn. Carlo de Neve, eige naar van de Spar in Rilland, ver wacht dat zijn actie een ware rage wordt. Want welke voetballer van een lokale club kan nu zeggen dat-ie, net als grootheden als Van Nistelrooy, Ronaldinho of Suarez met zijn kop in een voetbalplaatjes album staat? In Zeeland tot nu toe niemand, maar de spelers van W Rillandia - van het eerste tot de Carlo de Neve. foto Willem Mieras 'v "-'W~ x «¥*4% 'W Honderdduizenden MENSEN op de Filippijnen zijn getroffen ;jr^ door zwoor natuurgeweld. De JiÉÊÊÊÊff' slachtoffers hebben nu dringend a schoon DRINKWATER, wed- sel en onderdak nodig. Steun onze noodhulpoctie en geef 'o.v.v.NOODHULPFilippijnen'. 0f- Afstemming heeft plaats gevonden met Dorcas en Red een Kind. Woord tegen armoede Dööd www.tear.nl giro 41400, Zeist www.woordendaad.nl giro 733, Gorinchem www.zoa.nl giro 550, Apeldoorn VLUCHTELINGENZORG ^*8^ 'S-GRAVENPOLDER - De bouw van de wijk Oostgaarde in 's-Graven- polder kan beginnen. De gemeen teraad van Borsele stemt met een bestemmingsplanwijziging. Aan de oostkant van het dorp ver rijzen 95 woningen in meerdere ca tegorieën. „Er worden nog gesprek ken gevoerd met R8cB Wonen over de invulling, maar we sluiten starterswoningen zeker niet uit", nam wethouder Marga Vermue de zorgen van PvdA'er Hubert Uitter- hoeve weg. Berrie Kooiker van de Lokale Partij Borsele waarschuwde voor leegstand. „Want op de inter netsites van makelaars vond ik zo vijftig woningen in 's-Gravenpol- der, die te koop staan." H

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79