Zeeland De doodsteek voor Ellewoutsdijk Yerseke wordt 30-kilometergebied Die van 1959 Aanhanger gestolen in Colijnsplaat BEVEtANDEN-THÖLEN 22 en 23 Kunststof kan voortaan ondergronds GOES - Met het dumpen van een zak kunst stof afval opent de Goese wethouder Joost Adriaanse de eerste ondergrondse kunststofaf valcontainer bij winkelcentrum De Spinne in Goes. Hij wordt bijgestaan door Anke en Mie- ke Kroes, die al een werkstuk over afvalinza meling hebben gemaakt voor school. De on dergrondse containers komen bij alle grote su- j- *7T m w 1 mmsmmm permarkten in Goes en op centrale punten in 's-Heer Arendskerke, Kloetinge en Wolp- haartsdijk. De containers op de Oostwal en bij de Agrimarkt zijn nog niet klaar. Die op het Kolveniershof komt er pas als de parkeergara ge gereed daar gereed is. foto Willem Mieras j video op www.pzc.nl Zaterdag 3 oktober 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Voetbalplaatj esactie in Rilland belooft ware rage te worden Wrevel over toon van debat in Zeeuwse Staten De sluiting van het kleinste schooltje van Zeeland in de zomer van 2010 kan de doodsteek voor Ellewouts- et hing al tientallen ja ren in de lucht, maar telkens weer werd de openbare basisschool in Ellewoutsdijk met kunst- en vliegwerk gered. De patiënt werd in feite al die tijd kunstmatig in le ven gehouden, maar is nu alsnog het dorp zijn, omdat er nu hele maal geen voorzieningen meer zijn. Een school is voor jonge ge zinnen vaak een reden om te ko men of te blijven. Inwoners vrezen het ergste voor de leefbaarheid in hun dorp, maar zover wil wethouder Zandee van Borsele niet gaan. De mensen ma ken het dorp, niet de voorzienin gen, stelt hij. Mooi gezegd. En mis schien wel waar, zolang er mensen wonen. De aanwas van inwoners zal stokken, is de verwachting. En dat terwijl Borsele juist heeft be loofd om meer te investeren in het dorp. De sluiting is ook nog eens extra wrang, omdat de prognoses gunstig waren. In 2019 zou de school 26 leerlingen tellen. Maar wat als er een gezin verhuist? Juist, nieuwe kunstgrepen. )e zou er als vertrekkend gezin nog een schuld gevoel van krijgen. De sluiting kan funest zijn, maar was onvermijde lijk. Was het niet in 2010, dan wel in een volgend jaar. pagina 22: 'In Ellewoutsdijk is he lemaal niets meer' dijk zijn. Het dorp heeft geen voorzieningen meer. door Raymond de Frel gestorven. Het ministerie van On derwijs zet een streep door de be kostiging van de school, omdat het met 21 leerlingen twee kinderen te weinig heeft voor het vereiste mi nimumaantal. Diverse pogingen van de gemeente, R&B Wonen, de dorpsraad en ouderraad haal den niets uit. Zo bleek het bijvoor beeld niet haalbaar om een inbur- geringsgezin in Ellewoutsdijk te plaatsen en zo voor aanwas te zor gen. De stekker gaat er uit en dat doet pijn. Het kan de doodsteek voor Tip? redactie@pzc.nl YERSEKE - Dit najaar begint de ge meente Reimerswaal met de in richting van Yerseke als 30-kilome- ter gebied. Van half oktober tot 20 november wordt een rotonde aan gelegd op de kruising Molen- dijk-Welleweg. Het verkeer wordt gedurende het werk omgeleid COLIJNSPLAAT - Tussen woensdaga vond 20.00 uur en donderdagoch tend 7.00 uur is aan de Ringweg in Colijnsplaat een aanhangwagen ge- langs de Molendijkseweg, Korrin- gaweg en Havendijk Vervolgens gaat het werk langs de doorgaande route Langeville-Breeweg. stolen. Het kenteken van het kiep- model is 57-NK-XS. De twee-assige wagen is enkele honderden euro's waard. SCHULT1NG ECHTE MAKELAAR 0 1 18-616617 Opgetogen stapt een collega 's och tends het kantoor binnen. Hij heeft net gelezen welk voorstel voor verho ging van de AOW-leeftijd het kans rijkst lijkt: In één klap van 65 naar 67 jaar in 2025. Hij kan zijn lol niet op, want hij is uit het bouwjaar 1959 en haalt - hoopt hij - in 202 4 de nog net pen sioengerechtigde leeftijd. Hij kraait plezier: „Komt dat even goed uit, scheelt mij mooi twee jaar, op de val reep." Reacties kunnen natuurlijk niet uit blijven. Eén collega, net één jaartje jonger, schiet uit zijn slof. „Echt onge looflijk, jullie van 1959 werden ook al allemaal vrijgesteld van militaire dienstplicht." De sfeer wordt er niet beter op, als de aangesprokene grijnst: „Dat maakt dat AOW-voor- stel des te beter."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 77