sport 139 minder downs Winnen is een must voor Hoek Driebanders Delta/Fast verdedigen koppositie Jenson Button sluipt richting wereldtitel Selectie BC Vlissingen Altijd de nul tegen Bennekom Ondernemer Ondernemen is vooruitdenken PZC zaterdag 3 oktober 2009 Michel Bosters, Erwin Hilbert, Emilio Jangbaha- doer, Raylin Jimenez, Allard de Jong, Dorde Ka radzic, Dennis de Paauw, Sjoerd van Pelt, Sjors van der Poel, Benjamin Risakotta, Benjamin Steenbeek. door Ron de Waal VLISSINGEN - Nadat de basketbal lers van BC Vlissingen het afgelo pen seizoen ongeslagen kampioen werden in de hoofdklasse, wacht nu een nieuw avontuur in de eer ste divisie. Morgenmiddag is de ontmoeting in eigen huis met The Black Eagles meteen een mooie graadmeter. Na enkele jaren in de top van de hoofdklasse vertoefd te hebben, wilden ze eindelijk de stap naar de eerste divisie maken. In die missie slaagden de basketballers van BC Vlissingen overtuigend. „We wa ren er echt aan toe. We hebben geen enkel duel verloren, dus dat zegt wel genoeg", zegt mede-aan voerder Sjors van de Poel, die staat te popelen om aan het seizoen te beginnen. „Ik denk zeker dat we er klaar voor zijn. We zijn al bezig vanaf de tweede week van augus tus en de resultaten die we in de voorbereiding hebben behaald, ge ven voldoende aanleiding om met vertrouwen de competitie in te gaan." Vooral de overwinningen op Ba rons en Jugglers op het eigen oe- fentoernooi in Vlissingen bieden perspectief volgens de 24-jarige spelverdeler. „We gaan in eerste in stantie voor lijfsbehoud. Hoe we ons daadwerkelijk kunnen meten met de andere tegenstanders is nog even afwachten. We hebben nog niet iedereen aan het werk ge zien. Het zal ongetwijfeld allemaal fysieker, intensiever en sneller gaan. Maar we gaan keihard wer ken en dan zien we wel waar we eindigen." Welke mogelijkheden zijn ploeg precies heeft, kan Sjors van de Poel nog moeilijk inschatten. „We hebben met een gemiddelde leef tijd van 22 jaar een jonge ploeg die nog veel kan leren. Wij moeten het hebben van veel inzet en snel heid. We zullen vooral nog erva ring moeten opdoen op het gebied van het lezen van een wedstrijd. Daarnaast zal het spel constanter moeten worden. Soms zijn er nog te veel ups en downs. Die downs moeten er meer en meer uit, ter wijl we de ups nog meer moeten uitbuiten." Sjors van de Poel neemt het aan voerderschap samen met Benja min Steenbeek voor zijn rekening. „Voor Benjamin vergt het trai nerschap van het tweede man- nenteam ook de nodige tijd en energie, dus vandaar die gedeelde functie. Ik regel de zaken rond het team en overleg samen met Ben jamin veel met de coaches. Ook hoor ik vanuit mijn positie als spel verdeler veel te communiceren." In de spelersgroep waarmee BC Vlissingen de competitie in gaat, zijn weinig wijzigingen ten opzich te van vorig seizoen. Alleen op Ste fan Schrier kan door familieom standigheden geen beroep meer gedaan worden. Allard de Jong (West Brabant Giants) en twee spelers uit de ploeg onder twintig jaar zijn bij de selectie gekomen. Daarnaast wordt het trainersduo Victor Vermue en Arno Franke versterkt met trainer Arjan de Bruin, die onder meer naam heeft gemaakt bij Rotterdam-Zuid. „Heerlijk om iemand met zoveel kennis erbij te hebben", vindt Van de Poel. Morgen wacht in de Vlissingse sporthal Baskensburg meteen een krachtmeting van formaat voor BC Vlissingen. The Black Eagles uit Rosmalen komt op bezoek. „Die ploeg heeft afgelopen jaar de play-offs gehaald, dus zal ook nu zeker een kanshebber op de titel zijn", denkt Van de Poel. „Maar dan weten we gelijk waar we staan." door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De zware maand ok tober begint vandaag voor Hoek met een uitwedstrijd tegen Benne- kom. „Het is eigenlijk een must dat we daar winnen", weet Ferry Alfons. „De concurrentie bovenin de ranglijst is zwaar, het zit alle maal heel dicht bij elkaar. Als wij mee willen blijven doen, moeten we de komende weken goed door komen." Na de ontmoeting met Bennekom volgen duels met IJsselmeervogels, SDC Putten en Dovo. Aan de eer ste vier duels heeft Hoek zeven punten overgehouden. In het thuisduel met Jodan Boys kwam de ploeg van het duo Paul Telussa/ Jan Verdegem vorige week niet verder dan een 1-1-ge- lijkspel. „We leden veel te makkelijk balver lies", zegt Alfons, die sinds het be gin van dit seizoen centraal in de verdediging speelt. „Ik vind dat het achterin nog niet helemaal goed staat. We moeten de op bouw beter verzorgen." Dat de Zeeuws-Vlaamse hoofdklas ser nog geen flitsend voetbal heeft Joan van Belzen is hersteld van zijn enkelblessure. De doelman van Hoek hoort vandaag of hij in de ba sis start. De kans is echter groot dat Paul Te lussa en jan Verdegem zijn Bel gische concurrent Lieven de Veir- man het vertrouwen blijven geven. Gezien de statistieken zouden de trainers er verstandig aan doen om Joan van Belzen vandaag op te stel len in de uitwedstrijd tegen Benne kom. De doelman heeft in vier duels te gen deze club nog nooit een doel punt om zijn oren gehad. Van Belzen heeft in ruim twee sei zoenen sowieso een indrukwek kende nul-balans. In 47 competitiewedstrijden voor Hoek heeft hij twintig keer de nul gehouden. door Joop van den Oudenhoven MIDDELBURG - Als Delta/Fast na het weekeinde nog lijstaanvoerder wil zijn in de eredivisie drieban den, moet er morgenmiddag in Hotel Dallinga te Sluiskil worden gewonnen van opponent Twente- visie. Dat is geen onmogelijke opdracht. Integendeel. De Tukkers presteren tot nu toe niet indrukwekkend op het hoogste niveau en behaalden slechts drie punten uit vier wed strijden. Er werd eenmaal gewon nen en twee keer gelijk gespeeld, de overige duels gingen verloren. Christian Rudolph, die tegenover Eddy Leppens komt te staan, deed het nog het best. Hij boekte twee laten zien, heeft volgens Alfons ook een andere oorzaak. „We moe ten de bal voorin beter vasthou den. We raken 'm te makkelijk kwijt en daardoor moeten we steeds heen en weer rennen. Als je voorin balvast bent, kan de rest van het elftal ook makkelijker voet ballen. Daar moeten we aan wer ken." De kans is groot dat Alfons van daag zelf voorin voor meer vastig heid" mag zorgen. Wanneer Geert Bosschaart in de basis start, schuift aanvoerder Alfons tegen Bennekom één of twee linies door. Bosschaart maakte vorige week als invaller zijn rentree, maar weet inmiddels dat hij bin nenkort geopereerd moet worden. „Ik ben dinsdag bij een sportarts geweest", legt Bosschaart uit. „Ik weet nu dat ik een operatie moet ondergaan, waarbij ze litte kenweefsel rond mijn kuitspier gaan weghalen. Daardoor moet de pijn verdwijnen. Ik weet alleen nog niet wanneer ik geopereerd wil worden. Als het kan, doe ik dat het liefst pas in december. Dan mis ik niet te veel wedstrij den." zeges en een gelijkspel. Anno de Kleine daarentegen blijft tot op he den beneden de verwachtingen. Hij won nog maar één keer. Jean Paul de Bruijn zal dus op zijn hoede moeten zijn voor een speler die uit is op revanche. Bij Delta is op Henk Habraken na iedereen nog ongeslagen. De routinier op bord vier won pas een keer. Hij krijgt morgen tegen Stefan Len- ting de kans zijn gemiddelde op te schroeven ook al staat zijn tegen stander van zondag op een vijftig- procentscore. Delta/Fast heeft na vier wedstrij den acht punten. Van Donge De Roo hebben een puntje min der. Snellen Recycling en Dekker Keukens staan op zes punten. MEEST CELEZEN Zwaarste Kustmarathon tot nu toe Bij Hoek was ik knettergek Nieuwe uitdaging voor Anjolie Engels STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Lees ook www.pzc.nl/blog/kustmarathonweblog Jenson Button of Brawn GP op weg naar de training op het Suzuka Circuit. Felix Heyder/EPA door Paul Zweverink SUZUKA - Hij moet op het circuit van Suzuka (Japan) vijf punten meer halen dan zijn concurrentie en dan is Jenson Button wereld kampioen Formule 1 2009. Mocht hem dit lukken, dan gaat de Brit de geschiedenis in als de kam pioen van de schraalheid. Daar is Button het zelf niet eens. Wordt hij geconfronteerd met zijn betrekkelijk matige presteren van af zijn laatste zege in Istanboel, dan vertrekt zijn gezicht in een ver ongelijkte grimas en bijt hij zijn vragensteller toe: „Iedereen schijnt mijn zes overwinningen in het voorjaar alweer vergeten te zijn." Daar heeft Button zijn punt. Bra wn GP kende een even verrassen de als vliegende start in het race jaar 2009. Vanuit het failliete team Honda opgebouwd verrichtten meesterstrateeg Ross Brawn en de zijnen heuse wonderen. Mede door het slimme gebruik van de diffuser stond er in de maanden maart tot juni geen maat op het team, waar Button net even iets sneller was dan zijn teamgenoot Rubens Barrichello. „Jenson gaat op Michael lijken, hij is oppermachtig", >zei BBC-analist Eddie Jordan na de zesde overwin ning op 7 juni in Istanboel. Hij trok daarmee de vergelijking met alleswinnaar en fenomeen Mi chael Schumacher. Meer inzicht (of enig geluk?) had David Coul- thard. De ex-coureur van Red Buil geloofde nog in de kansen van het Duitse wonderkind Sebastian Vet- tel. „Red Buil gaat steeds beter, het kampioenschap is nog niet ge daan." Coulthard zat dichter bij de waarheid dan Jordan. Sinds Tur kije won Jenson Button geen enke le race meer en haalde nog slechts één keer het podium. Na zijn te leurstellende zevende plaats in Boedapest waagde een vermetele Britse journalist het erop: „Jenson, wil je eigenlijk wel wereldkampi oen worden?" Button's ogen scho ten vuur. „Welke idioot stelt zon vraag? Nee, ik wil graag tweede of derde worden." Button sprokkelde met vijfde, zesde en zevende plaat sen nog wat bij en de concurrentie wilde maar niet inlopen. Nu, aan de vooravond van de op twee na laatste race in Japan weet Jenson Button wat hem te doen staat: doorgaan met sprokkelen. „Ik zal dit weekend vijf punten meer moeten scoren dan Rubens om het kampioenschap te winnen. Ik zal echter geen onnodige risico's nemen. Ik zal net zo rijden als an ders, en hopelijk is dat voldoende" Hij weet dat, mocht het op Suzuka niet lukken, in Brazilië en Abu Dhabi nieuwe kansen liggen. virgin attentie Lees er alles over op www.deOndernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57