341 sport De Langstraat lijkt op Via Gladiola Blog-lezers: Schletterer en Engels favorieten FC Den Bosch houdt Go Ahead op gelijkspel Schweertman beslist duel Jij bepaalt! Schrijf je nu in! Vitesse blijft zonder schade tegen Sparta Schalke 04 behoudt de aansluiting zaterdag 3 oktober 2009 door Koen de Vries ZOUTELANDE - De Langstraat van Zoutelande leek gisteravond wel een beetje op de Via Gladiola. Voor veel van de vierhonderd deel neemsters betekende deelname aan de Ladiesrun het debuut in een hardloopwedstrijd. Dat werd door vrienden, bekenden en/of fa milieleden gewaardeerd met bloe men. De Ladiesrun was het eerste onderdeel van het marathonweek end, waaraan zo'n 5000 sporters deelnemen. Degene die werkelijk overladen werd met bloemen, was de Middel burgse Maringe Vogel. Na de fi nish van de 10 kilometer (afgelegd in 58 minuten en 20 seconden) be gon voor haar een nieuw leven, omdat ze definitief met kanker had afgerekend. Ze had minstens tien minuten nodig om alle felicita ties, bloemen en andere cadeaus in ontvangst te nemen. Ze voelde zich 'een beetje zweverig' zei ze, maar was duidelijk ook heel geluk kig. Eigenlijk mocht iedereen zich al voor de start een winnaar noe men. De warming-up, geleid door Johan Antheunisse, gebeurde op de klanken van Queens 'We are the Champions'. En dat was ook wel terecht, want het volbrengen van de zware trainingen was voor velen een overwinning op zich. Parkoerskennis bleek bijzonder be langrijk voor degenen die om de zege streden. Marianne de Kok uit Lewedorp had op de 10 kilometer haar race duidelijk beter ingedeeld dan Ilonka van de Hengel uit Nij- kerk. Die laatste ging er als een speer vandoor, maar wist niet dat het tweede deel van de race aan merkelijk zwaarder was dan het eerste. „Ik heb haar onderweg nog gewaarschuwd", vertelde De Kok (38). Zij heeft een strandhuisje bij Dishoek en kent de omgeving dus op haar duimpje. Haar tegenstand ster wilde niet luisteren en moest dat na vijf kilometer bekopen. De Kok ging bij Westkapelle erop en erover en had op de finish een straatlengte voorsprong. Het bete kende de eerste zege op Zeeuwse bodem dit jaar voor de Beveland- se. Annet van der Linde uit Nisse werd derde. Op de vijf kilometer profiteerde de nog maar 13-jarige Tineke van Dort van haar parkoerskennis. Aanvankelijk liep het Domburgse talent achter een kopgroep, maar toen de duinen moesten worden beklommen nam ze de leiding. Die werd haar nog even afgeno men doordat Laura Wientjens uit Bergen op Zoom de trap met twee treden tegelijk nam en Van Dort daarvoor te korte benen had. Op het zware laatste stuk over het strand had Van Dort duidelijk meer over, nam opnieuw de kop en gaf die niet meer af Opmerke lijk was het succes van de familie IJsebaert uit Hulst. De vier doch ters finishten allen bij de eerste zes tien. Vandaag moet moeder Ingrid IJsebaert de familie-eer zien hoog te houden. MIDDELBURG - Sébastièn Schlette rer en Anjolie Engels zijn de grote favorieten voor het winnen van de zevende editie van de Kustmara- thon. Dat blijkt uit de inzendin gen voor de prijsvraag op het blog Op weg naar de Kustmarathon. De redactie kreeg tientallen e-mails binnen met voorspellin gen. De vraag luidde: wie wint de Kustmarathon bij de mannen en de vrouwen? Maar liefst 40 procent van de le zers verwacht dat Schletterer zijn titel zal prolongeren. Hij kan vol gens onze lezers de meeste concur rentie verwachten van Remy Vas- seur. Zo'n 30 procent van de inzen ders zien in hem de grootste kans hebber. Ook de naam van Alwin Vermeulen, winnaar van de Zeeuws-Vlaamse marathon eerder dit jaar, wordt vaak genoemd. Bij de vrouwen lijkt er geen twijfel over te bestaan wie er als eerste over de finish komt in de Langst raat in Zoutelande. Anjolie Engels kreeg bijna vijftig procent van de stemmen. Op grote afstand volgen Anita Joziasse (16 procent) en Ingrid IJsebaert (13 procent). Martine Lust en Petra Knops worden ook genoemd. U kunt nog meedoen met de prijs vraag, tot vanmiddag 12.00 uur. www.pzc.nl/weblogkustmarathon ODENSE DEN BOSCH - De voorsprong van Go Ahead Eagles op de concurren tie in de Jupiler League is gisteren kleiner geworden. Het elftal van trainer Andries Ulderink kwam, vijf dagen na winst van de eer- ste-periodetitel, bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1. Koen van der Biezen bracht Go Ahead halverwege de eerste helft met zijn zevende competitiedoel- punt nog wel op voorsprong. Fa- bio Caracciolo maakte, met zijn achtste treffer van het seizoen, nog voor rust gelijk. Achtervolgers Cambuur, De Graaf schap en Helmond Sport wonnen wél. Cambuur was in eigen sta dion met 3-1 te sterk voor het laag geklasseerde FC Eindhoven. De Graafschap versloeg FC Dordrecht met 2-0, Helmond Sport behaalde tegen FC Omniworld een overwin ning van 2-1. Go Ahead blijft na tien speelronden koploper met 23 punten. Cambuur heeft nu 22 pun ten, De Graafschap en Helmond Sport 21. Onderin behaalde FC Em- men de eerste overwinning, 3-1 te gen AG OW ARNHEM Vitesse heeft zijn aanhang in het Gelredome nog steeds niet voor zich kunnen winnen. De ploeg van trainer Theo Bos won vrijdaga vond weliswaar van Sparta (2-0), maar daar was ook alles mee ge zegd. Bij Vitesse lukte weinig, maar gelukkig voor de thuisploeg kon Sparta daar niet van profite ren. De 1-0 voor Vitesse in de 28e mi nuut kwam uit het niets. Lasse Nils- son scoorde. Vitesse maakte in de slotminuten nog de 2-0 door inval ler Wiljan Pluim. De Nederlandse squashers hebben gisteren bij het wereldkampioen schap voor landenteams in Odense met 2-1 van Koeweit gewonnen. Het team van bondscoach Lucas Buit speelt nu zaterdag tegen Schot- GELSENKIRCHEN Schalke 04 heeft gisteren de compe titiewedstrijd tegen Eintracht Frankfurt gewonnen. Gerald Asa- moah en de Peruviaanse oud-PSV' er Jefferson Farfan (strafschop) maakten in de tweede helft de doel punten in Gelsenkirchen: 2-0. Ein tracht Frankfurt speelde de laatste vijf minuten met een man minder na een rode kaart voor Pirmin Sch- wegler. Schalke behoudt dankzij de thuisze ge de aansluiting met Hamburger SV en Bayer Leverkusen, de koplo pers. land om de dertiende plaats. Piëdro Schweertman, afkomstig uit Koudekerke, besliste het duel. De linkshandige squasher was met 5-1111-2 11-5 11-1 te sterk voor Salem Mohammed. Elektrisch rijden? Kolen- of zonne-energie? Subsidies stoppen? C02-uitstoot remmen? Johan Antheunisse leidt de warming-up, op de klanken van Queens 'We are the Champions'. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 36