PZC School Ellewoutsdijk moet dicht Nummer BEVELANDEN-THOLEN 25 en 26 2S 33 LEERLINGENAANTAL Pogingen om meer kinderen naar Borselse dorpsschool te trekken zijn mislukt Stressless® Consul Vrijspraak en straf almanak voor Kloetingers Tijdelijk van 1355,- euro voor 999,- euro Vrijdag 2 oktober 2009 Ouderenbonden in Borsele willen af van 'grijs' imago Havens zetten huwelijk om in lat-relatie Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Raymond de Frel ELLEWOUTSDIJK - De openbare ba sisschool in Ellewoutsdijk moet in de zomer van 2010 dicht. Diverse pogingen om de school voor de tel datum voor het ministerie, 1 okto ber, 23 of meer leerlingen te laten hebben, zijn op niets uitgelopen. De school balanceerde al tientallen jaren op de rand van de afgrond. Telkens werd het minimumaantal leerlingen ternauwernood nog ge haald. De prognoses waren nu juist gunstig; de school zou in 2019 26 leerlingen hebben. Zover komt het dus niet. „We hebben van alles geprobeerd. We hebben samen met R&.B Wonen naar te koop staande woningen gekeken, in de hoop zo nog gezinnen naar Elle woutsdijk te trekken. En we zijn beziggeweest met een inburge- ringsgezin, maar helaas zijn alle po gingen mislukt. Dit is een heel trieste zaak. We hebben alles uit de kast gehaald, maar de school blijft op 21 leerlingen steken. Daar om is het doek nu toch echt geval len", aldus wethouder Jan Zandee van de gemeente Borsele. Algemeen directeur Rijk van de La- gemaat van het openbaar onder wijs in Borsele zag de bui al gerui me tijd hangen. „Toch hadden we tot eergisteren nog zicht op meer leerlingen, maar helaas. De ouders hebben donderdag een brief gekre gen met deze vervelende medede ling. Volgende week hebben we een bijeenkomst op school, waarin we het over de toekomst van de leerlingen zullen hebben. Voor de drie leerkrachten moeten we op een van onze scholen in Nisse, 's-Gravenpolder of's-Heer Abtsker- ke een plek vinden. Daarmee heb ben we de afgelopen jaren al reke ning gehouden, door nieuwe leer krachten alleen tijdelijke contrac ten te geven." Twee leerlingen gaan volgend jaar naar het middel baar onderwijs, voor de negentien anderen moet een nieuwe school worden gevonden. Een plan om de school om te vor men tot een Freinetschool (waarin de coöperatieve leermethode van de Franse pedagoog Célestin Frei- net wordt gehanteerd) kan de school volgens Zandee ook niet meer redden. „Daarvoor moet je een school hebben, die nog open is. Nu kunnen we alleen nog bekij ken of er in Ellewoutsdijk draag vlak is voor een nieuwe school vol gens de Freinetmethode." De Frei- netmethode zou ook geïnteresseer den van buiten het dorp kunnen trekken. De ouders en kinderen van de basisschool in Ellewoutsdijk werden gisteren ingelicht over de sluiting in de zomer van 2010. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Pres. Rooseveltlaan 772 - Vfósingen - T: 0118-4)éi$8 - E: lnfo@vonbellewonen.nl AMSTERDAM - De rechtbank in Am sterdam heeft een 43-jarige Kloe- tinger veroordeeld tot een werk straf van 120 uur en drie maanden voorwaardelijk, wegens het plaat sen van uiterst discriminerende uitlatingen op de rechts-extremis- tische website Stormfront. De be heerder van de website, een 37-jari- ge Kloetinger, werd vrijgesproken. De rechtbank acht niet bewezen dat de man de discriminerende uit latingen jegens joden en zwarte mensen had gelezen. Hij was der halve niet verantwoordelijk. Verhuizen van standplaats heeft hij dat bedrijf nogal wat voeten in de aarde. Niet dat het vervelend is met andere collega's te werken; dat kan juist verfrissend zijn. Net als een nieuwe werkomgeving; best inspire rend. Het is de apparatuur die zo'n ver plaatsing lastig maakt. Softwareap- plicaties, emailinstellingen en andere ingewikkelde zaken moeten opnieuw worden ingesteld, en dat kan flink tijd kosten. Groot was dan ook de opluchting van die Goesenaar toen op zijn nieu we stek in Zierikzee binnen twee uur tjes alles op orde had. Hij kon aan het werk! Opgetogen belde hij een klant voor zijn eerste klus. Hij kreeg de voice- mail, begon in te spreken en kwam er toen achter dat hij tijdens zijn grondige voorbereiding toch nog iets vergeten was. 'Wilt u me terugbellen op het nummereuhhh...', klonk het over de werkvloer. Van de klant heeft hij niks meer ge hoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95