Zijpe tegen loswal zeeland^1 School Ellewoutsdijk dicht DOMINICUS dagaanbiedingen inicus.n Gescheurd, verkleurd, versleten? weekenddiensten Christenunie wil ambulance houden Sieraden gestolen in Oost-Souburg ZEEUWSE KUSTMARATHON DEELNEMERS VEEL SUCCES! WWW RAAD VAN STATE 'Zand- en grindoverslag hoort in Zierikzee' Zitjes met uitzicht in Cadzand Alle supporters zijn van harte welkom op de Zeedijk in Westkapelle! StofFeerderij Brouwer vrijdag 2 oktober 2009 door Jan van Ommen DEN HAAG - Bruënaren W. Geluk en J. Storm hopen dat de Raad van State een dikke streep haalt door de zand- en grindoverslag op de loswal in Bruinisse. Volgens de bewoners van buurt schap Zijpe levert de loswal te veel geluid- en verkeersoverlast op. „Bo vendien gaat de zand en grindover slag ten koste van de schelpdier kwekers die de loswal willen ge bruiken voor de opslag van onder meer mosselzaadinstallaties," zei J. Storm gisteren tijdens een spoed procedure bij de Raad van State. Volgens de Bruënaren kan de zand- en grindoverslag beter wor den verplaatst naar Zierikzee, waar ze bezig zijn met een nieuwe loswal. „Het is toch te gek dat ze in Bruinisse zand overslaan dat naar Renesse moet," zei Geluk. Volgens Geluk en Storm staat ner gens in de vrijstelling voor de los wal dat deze gebruikt mag worden voor de overslag van zand en grind. Maar de woordvoerder van de gemeente Schouwen-Duive- land zei dat uit andere documen ten blijkt dat de loswal wel dege lijk ook bedoeld is voor de over slag van zand en grind. De Raad van State mag gaan uit zoeken wie gelijk heeft. Storm er kende dat in het begin van de los wal er nog niet zoveel mosselkwe kers waren die er gebruik van maakten en dat de zandoverslag bedoeld was om een exploitatiete kort te voorkomen. Maar door het succes met de mosselzaadinvangin- stallaties hoeft de loswal volgens de Bruënaren niet meer voor zand- en grindtransporten te wor den gebruikt. Uitspraak over enkele weken. door Raymond de Frel ELLEWOUTSDIJK - De openbare ba sisschool in Ellewoutsdijk moet in de zomer van 2010 dicht. Diverse pogingen om de school voor de tel datum 1 oktober 23 of meer leerlin gen te laten hebben, zijn op niets uitgelopen. De school balanceerde al tientallen jaren op de rand van de afgrond. Telkens werd het minimumaantal leerlingen ternauwernood gehaald. De prognoses waren nu juist gun stig; de school zou in 2019 26 leer lingen hebben. Zover komt het dus niet. „We hebben van alles ge probeerd. We hebben samen met R&B Wonen naar te koop staande woningen gekeken, in de hoop zo OOST-SOUBURG - Uit een woning aan de Prins Hendrikstraat in Oost-Sou burg zijn woensdag computerapparatuur en sieraden gestolen. Bij "de politie Zeeland is niet bekend wat de waarde van de gestolen spul len is. nog gezinnen naar Ellewoutsdijk te trekken. En we zijn bezig ge weest met een inburgeringsgezin, maar alle pogingen zijn mislukt. Dit is een trieste zaak. We hebben alles uit de kast gehaald, maar de school blijft op 21 leerlingen ste ken. Daarom valt het doek nu toch echt", aldus wethouder Jan Zan- dee van de gemeente Borsele. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De Christenunie Schouwen-Duiveland maakt zich zorgen over de plannen van Con- nexxion Ambulancezorg om bij Burgh-Haamstede geen permanen te ziekenauto te plaatsen, maar een Rapid Responder: een auto met alleen een verpleegkundige. De partij vraagt het college of die bereid is er bij Connexxion op aan te dringen de beslissing te herover wegen. De post Burgh-Haamstede vervangt straks de huidige post op Neeltje Jans. Daar draaien nu twee mensen 'slaapdiensten'. Door die te vervangen door een wakkere verpleegkundige in Burgh-Haam stede wordt tijd gewonnen, stelt de directie van Connexxion. De Christenunie wijst erop dat zo'n verpleegkundige alleen een diagnose stelt en vaak alsnog een ambulance moet oproepen. De partij vindt één permanente ambu lance (in Zierikzee) 's nachts te weinig voor het hele eiland. Het college geeft binnen een paar weken antwoord op de vraag of ze zich wil inzetten voor behoud van een volwaardige post. CADZAND - Dijkgraaf Wiebe de Graaf van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen (links) en zijn Vlaamse collega Jan Vanderpitte discussiëren over de schoonheid van de ecologische verbindingszone. De dijkgraven namen gis teren twee zitjes aan de Knokkertweg bij Cadzand in ge bruik. Op het meubel kunnen voorbijgangers genieten van het uitzicht op natuurvriendelijke oevers en vrucht bare akkers. Aanleg van de ecologische verbindingszone kostte driekwart miljoen euro, voor de helft bekostigd met Europese en landelijke subsidie. foto Peter Nicolai Zaterdag 3 en zondag 4 oktober Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. 10.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Thuiszorg de Wieken, tel: 0111- 453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Zierikzee 0653671600, Westhoek 0653674446, Duiveland 0622331441. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. ALLEEN GELDIG OP ZATERDAG 3 OKTOBER WTF84100 Met elektronische besturing, 6 kg GC6410/03, Mof 4 bar stoomdluk, con vulaewiclil, 9 droögpiogiammtt's, éénkriops- tinue stoom, ergonomisch onlv/wip cm gei'nh? bediening en nntikreukfose Geen afvoer gieerdc- onbergiuimfe voor snoer on s|dng fff dig Met k oinbp Tel.: 0113 - 2i 36 42 www.stoffeerderijbrouwer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85