PZC u Beweging op 'Gat van Nieuwerkerk' Nummer SCHOUWEN-DUIVELAND 25 en 26 33 PLAN Aannemer hoopt volgend jaar te beginnen met bouwen Consul Tijdelijk van 1355,- euro voor 999,- euro Opnames bij De Brem zaterdag uitgezonden almanak Filmgroep Skoep én hun vrouwen roeren zich Vrijdag 2 oktober 2009 Havens zetten huwelijk om in lat-relatie Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Martijn de Koning nieuwerkerk - Het is even wen nen: beweging op het zogenaamde Gat van Nieuwerkerk. Jarenlang lag het terrein bij de verkeerslich ten braak en stonden er grote bor den met verboden toegang. Deze week is aannemingsbedrijf Fraanje begonnen met het bouwrijp ma ken van het gebied. Het bedrijf hoopt volgend jaar te kunnen star ten met bouwen, te beginnen met een tijdelijk onderkomen voor su permarktketen Aldi. De komst van de supermarkt maakt deel uit van het ontwikkelingsplan van Fraanje voor het gebied. Het bedrijf uit Le- wedorp wil er 24 huizen en een aantal winkelpandjes bouwen. Tus sen de woningen en de naastgele gen N59 moet een gebouw voor Al di verrijzen. Die dient als geluids- buffer tussen de weg en de hui zen. Aldi staat al een paar jaar te pope len om een vestiging in Nieuwer kerk te openen en wil niet wach ten tot het hele plan is goedge keurd. Fraanje wil daarom zo snel mogelijk beginnen aan een tijde lijk onderkomen voor de super markt. Een bouwvergunning daar voor is aangevraagd bij de gemeen te Schouwen-Duiveland. „We ho pen daar nog dit jaar duidelijkheid over te krijgen", zegt Fraanjedirec- teur Van de Velde. De keuze van Aldi voor 'het Gat' wordt in Nieuwerkerk met gejuich begroet. Het betekent dat de aan vankelijk gekozen locatie, het voor malige Meubelramapand aan de oostkant van het dorp, uit beeld is. Een supermarkt op die plaats, al leen bereikbaar via de parallelweg langs de N59, zou volgens het dorp onveilige situaties in de hand werken. Fraanje is momenteel bezig met onder meer de sloop van de hinde- ringen en kelders die in het Gat lig gen. Die waren ooit bedoeld als ba sis voor een motel. Maar van de bouw daarvan kwam het nooit. „We willen meteen kunnen begin nen als we vergunningen krijgen", zegt Van de Velde. Fraanje heeft het definitieve plan voor het gebied inmiddels inge diend bij de gemeente Schou wen-Duiveland. Die bekijkt nu of het plan op de huidige manier be handeld kan worden in de ge meenteraad. Zowel wethouder Van der Wekken (ruimtelijke orde ning) als directeur Van de Velde zeggen positief gestemd te zijn, maar beiden durven geen tijdpad te noemen. Aannemingsbedrijf Fraanje sloopt momenteel de funderingen en kelders van wat ooit een motel had moeten worden. Pres. Rooseveltlaan 772 - Vilssingen - T: 0118-416188 - E: info@vanbellewonen.nl RENESSE De afleveringen van de comedyse rie Kinderen geen bezwaar die begin juni zijn opgenomen op camping De Brem in Renesse, worden mor gen en volgende week zaterdag uit gezonden. Hoofdrolspelers in de serie zijn Al fred van den Heuvel en Anne-Mie- ke Ruyten. In de twee afleveringen doen verschillende Zeeuwse figu ranten mee. De uitzendingen zijn te zien bij de Vara op Nederland om 19.25 uur. foto Izaak Verkeste Tip? redactied>pzc.nl Verhuizen van standplaats heeft bij dat bedrijf nogal wat voeten in de aarde. Niet dat het vervelend is met andere collega's te werken; dat kan juist verfrissend zijn. Net als een nieuwe werkomgeving; best inspire rend. Het is de apparatuur die zo'n ver plaatsing lastig maakt. Softwareap- plicaties en andere ingewikkelde za ken moeten opnieuw worden inge steld, en dat kan flink tijd kosten. Groot was dan ook de opluchting van die Goesenaar toen hij op zijn nieuwe stek in Zierikzee binnen twee uurtjes alles op orde had. Hij kon aan het werk! Opgetogen belde hij een klant voor zijn eerste klus. Hij kreeg de voicemail, begon in te spre ken en kwam er toen achter dat hij tijdens zijn grondige voorbereiding toch nog iets vergeten was. 'Wilt u me terugbellen op het nummereu- hhh...', klonk het over de werkvloer. Van de klant heeft hij niks meer ge hoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79