40 £3C3 f t 'Bij Hoek was ik knettergek' 12' PIETER DE MUNNIK Bij RBC, Kloetinge en Hoek was hij enorm gedreven. Binnen de lijnen is Pieter de Munnik dat nog steeds, maar voor het voetbal zet hij niet meer alles opzij. £-y Jan-van ^undcrt vrijdag 2 oktober 2009 Welke? Koewacht-Axel. Wanneer? Zondag, 14.30 uur. Waar? Sportpark Berlaere in Koewacht. Opvallend? Koewacht-Axel is een echte derby, die vooraf echter veel weg lijkt te hebben van een spel tussen kat (Axel) en muis (Koewacht). Axel trok voor dit seizoen een blik nieu we spelers open, om de ambities na enkele onopvallende seizoenen eindelijk eens waar te maken. Axel was daarmee zonder twijfel een voorname titelkandidaat, maar in het openingsduel met Luctor'88 (1-3) ging de ploeg lelijk onderuit. Daarna volgden wel twee zeges en in Koewacht moet de derde op rij worden geboekt. Dat zou geen pro bleem moeten zijn, omdat Koe wacht na vief duels nog steeds met lege handen staat. Blikvanger? Met vier treffers tegen Breskens gaf Daryl Rawidjan afgelopen weekend weer eens zijn visitekaart je af. De razendsnelle spits verruil de RIA W. voor Axel en is daar één van de belangrijkste pionnen. Zo'n spits missen ze bij Koewacht. Dominique Verlinde is terugge keerd naar Terneuzen, de makke lijk scorende Johnny Lensen is ge stopt. Hun vertrek bleek niet op te vangen. In de eerste vier duels heeft de promovendus pas twee keer weten te scoren. S HM Pieter de Munnik speelde met Kloetinge en Hoek in de hoofdklasse. In zeven seizoenen kwam hij tot 121 duels. Daarin maakte hij 10 goals. door Barry van der Hooft VEERE - Als DFS morgenmiddag om 14.30 uur aftrapt tegen Yerse- ke, staat Pieter de Munnik niet op het veld. De dertigjarige midden velder zit dan al met zijn vishengel in de hand aan het water in Frank rijk, genietend van zijn andere hobby. Laat er geen misverstand over bestaan: als voetballer is hij op het veld nog altijd even fana tiek. Maar De Munnik relativeert nu en zet er niet meer alles voor opzij. „In mijn tijd bij Hoek was ik eigenlijk knettergek." Samen met een vriend stapt hij vanavond in de auto naar Frank rijk, waar het duo een stek aan het water heeft gehuurd. „We zetten een tentje op en zitten een hele dag aan het water. Lekker vissen, wat drinken, een beetje barbecue- ën. Heerlijk! Bij DFS doen ze er niet moeilijk over dat ik nu twee wedstrijden niet meedoe. Dat wis ten ze toen ik kwam. Als ik op va kantie wil, ga ik ook op vakantie. Dat heb ik zestien jaar lang niet ge kund. Ik heb altijd heel veel opzij gezet voor het voetbal. Dat doe ik nu niet meer." Hij doelt op zijn tijd bij RBC, Kloe tinge en Hoek. Bij de laatste club vertrok hij in mei 2008, omdat hij in rustiger vaarwater terecht wilde komen. De Munnik: „Bij Hoek moest je altijd presteren, ik moest er heel veel voor doen en laten. En ik legde mezelf veel druk op. Als ik iets doe, wil ik het goed doen. Ik hoorde wel eens van medespelers dat ze op vrijdagavond om 12 uur nog in de bioscoop zaten. Dan lag ik al twee uur in mijn bed! Ik ging op vrijdagavond ook nooit naar een verjaardag, dat was uit den bo ze. Eigenlijk was ik in mijn tijd bij Hoek knettergek." In het vissen vond en vindt hij nog steeds ontspanning. De Mun nik komt met een opmerkelijke ontboezeming: „In mijn tijd bij Hoek nam ik mijn visspullen soms wel eens mee in de auto. Na een thuiswedstrijd reed ik dan met een vriend naar de kreek vlak ach ter het trainingsveld. Daar zaten we dan de hele avond en nacht te vissen. Op zondag gingen we weer naar huis." Door zijn vertrek bij Hoek, is de druk er al bijna anderhalf jaar af. Het heeft voor opluchting ge zorgd. „Ik ben drie klassen lager gaan voetballen en had nooit ver wacht dat ik het zo leuk zou vin den. Het is simpel bij DFS: niet mekkeren, gewoon plezier maken en lekker voetballen. Ik stoor me er ook niet aan als er eens een slechte bal wordt gegeven. Twee weken geleden verloren we met 5-4 van De Noormannen. Ik heb er geen moment wakker van gele gen. Bij Hoek liep ik dan echt een heel weekend met een zuur gevoel rond. Voor mijn vriendin is het daarom nu ook wel beter." Pieter de Munnik De Munnik heeft na vier duels al vijf doelpunten achter zijn naam staan. Gele kaarten en één rode heeft hij ook al 'gescoord'. „Dat is wel iets waar ik problemen mee heb", bekent hij. Dan vervolgt hij cynisch: „Een doodschop mag je in de derde klasse blijkbaar ge woon uitdelen. Maar als je aan een shirtje trekt of wat tegen de scheidsrechter zegt, krijg je wél een kaart. In de hoofdklasse kon je veel zeggen tegen een scheidsrech ter, in de derde klasse niet. Laatst zei ik alleen: scheids, vind je dat nou nodig? Kom maar hier, zei hij meteen. En hup, ik kreeg weer een kaart. Daar word ik soms echt hele maal simpel van." De komende tien dagen zal de in woner van Veere dat gevoel niet hebben. DFS moet het twee duels zonder De Munnik doen. En dat terwijl de ploeg uit Burgh-Haam- stede al flink wat blessures heeft. „Ik denk dat we de strijd om de ti tel daarom ook niet vol zullen kun nen houden. Ik heb ook het gevoel dat de derde klasse dit seizoen zwaarder is. De verschillen zijn kleiner geworden. We zien wel waar we aan het einde van het sei zoen staan." OKTOBER SAUNA MAAND! Voor totale ontspanning 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 www.janwansundert.nl Openingstijden Ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur, vrijdag 9.30-21.00 uur (koopavond) za 9.30-17.00 uur *Actie geldig t/m 31-10-2009.*Artikel- en prijswijzigingen voorbehouden.*Vraag naar de actievoorwaarden erke infraroodsauna's Wilt u zien hoe onze sauna's worden gebouwd? Kom dan naar de OPEN DEUR DAGEN op zaterdag 24 en zondag 25 OKTOBER bij Jan van Sundert saunabouw. Wij willen u graag laten zien hoe we met de beste houtsoorten en materialen onze sauna's worden gebouwd. Onze sauna's zijn namelijk niet te vergelijken met de sauna's in de bouwmarkten en dat willen we u graag laten zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74