Grotere winkans in de loterij 20 Van Geyt Hulst wil verhuizen enthousiaste MEDEWERKER ZIEK Aardenburgertje Yorick (5) lijdt aan een zeer zeldzame en tot nu toe ongeneeslijke ziekte die almanak Nummer Zoekt per direct een die ons team komt versterken. vrijdag 2 oktober 2009 door Sheila van Doorsselaer KAPELLEBRUG - Transportbedrijf Van Geyt-Sluyter Logistics over weegt het bedrijfsterrein aan de Gentsevaart in Kapellebrug te ver laten. Het terrein is voor de over slag van stukgoed en pallets niet ef ficiënt, zo vindt de nieuwe direc tie. De gemeente Hulst denkt ac tief mee om de transporteur, met enkele tientallen vaste medewer kers in dienst, binnen de gemeen tegrenzen te houden. „Het terrein waar we nu zitten is niet optimaal", zegt financieel di recteur Micha Visser. „De overslag gebeurt nu buiten omdat we niet over laaddocks beschikken. Hier door zijn we veel tijd kwijt." Sluy- ter Logistics Hulst wendde zich tot de gemeente. Beide partijen zijn met elkaar in gesprek om een goe de nieuwe stek te vinden. Gekeken is onder meer naar de opstallen en het terrein en loodsen van Interju- te in Kapellebrug. Visser: „Interju- te kennen we omdat we daar tijde lijk huureden na de overname van transportbedrijf De Coninck. Te rugkeer zou een mogelijkheid zijn, maar er ligt nog niks vast." Ook Morres in Hulst zou ruimte be schikbaar hebben, maar het is Vis ser niet bekend of al serieus naar deze mogelijkheid is gekeken. Sluyter Logistics, met vestigingen in Rotterdam, Tilburg, Maastricht, TWello en Assen wil, met de Bel gische markt in de achtertuin, bij voorkeur graag in Zeeuws-Vlaande- ren blijven. Hulst wil de werkge ver vanzelfsprekend graag binnen de eigen gemeente houden. Visser houdt alle opties open. „We hoe ven niet morgen weg, we wachten de juiste locatie af. Dat kan even tueel ook buiten Hulst zijn." Op de gisteren in de krant gepubli ceerde kaart van het nieuwe schets ontwerp voor rijksweg N61 Hoek- Schoondijke zijn abusievelijk de weggedeelten verwisseld die, alle maal met parallelweg en fietspad, 2x1- en 2X2-baans worden. Üjggj 'v 1 Bij beschikking van de Kantonrechter te Middelburg d.d. 24 september 2009 is mevr. W. de Buck, geboren op 01-11- 1991, wonende te 4356 AW OOST KAPELLE, E.D. van den Broeckestraat 8, onder curatele gesteld met benoe ming van mr. B. Kwakkenbos, kantoor- houdende te 4481 AW Kloetinge, Koningin Julianastraat 2 tot curator. Gezonde spieren die ver anderen in bot. Bewe gen wordt steeds moei lijker en na verloop van jaren onmogelijk. Een lot van ver stenen, gevangen zijn in het eigen lichaam wacht. Opereren is geen optie. Yorick Blonk (5) uit Aarden burg heeft Fibrodysplasia Ossifi cans Progressiva, oftewel F.O.P. Een zeldzame genetische aandoe ning met wereldwijd nu slechts 363 patiënten. door Sheila van Doorsselaer Medicijnen om F.O.P. te genezen, zijn er (nog) niet, maar de ouders van Yorick dragen hun steentje bij om onderzoek te bekostigen naar een behandeling die Yorick hope lijk ooit zal genezen. Toen Saskia en Erling Blonk twee jaar geleden van een arts hoorden dat Yorick F.O.P had, zijn ze nog dezelfde dag lid geworden van de loterij. „Er is een kans van één op twee miljoen om F.O.P té krijgen. We dachten, als F.O.P. ons over komt, dan maken we dus ook kans op de hoofdprijs." Yorick werd vijfjaar geleden gebo ren als een op het eerste gezicht gaaf en gezond kindje. Alleen ston den zijn grote tenen nogal krom, maar ach, niemand is perfect. Het gezin Blonk kon toen nog niet be vroeden dat die scheve tenen het eerste teken bleken te zijn van het zeldzame F.O.P. Artsen die ze in schakelden konden ook geen re den en oorzaak noemen voor de scheefstand van de tenen, maar zoeken op internet leerde de fami lie Pronk dat er wel eens sprake kon zijn van een zeer ernstige zeld zame ziekte. Saskia: „We lazen over F.O.P, maar we konden en wilden niet geloven dat Yorick dit zou kunnen hebben. Ook niet toen zijn nek en daarna zijn ge zicht plots een keer opzwol, zon der duidelijke reden." Een sluimerende vrees werd be waarheid toen Yorick drie was en zich eens akelig stootte in de kerk. Erling: „Hij kreeg een zwelling die de helft van zijn rug bedekte. De kinderarts die we ernaar lieten kij ken, wist niet wat hij zag. Hij was geschokt. Wij hadden nogmaals op internet gekeken en wisten voor onszelf eigenlijk al: Yorick heeft F.O.P." Saskia: „De medisch geneticus die ons na tal van onderzoeken het slechte nieuws moest vertellen, zal ons niet gauw vergeten. Hij pro beerde de boodschap heel diplo matiek te brengen en toen hij ein delijk heel voorzichtig had gezegd dat onze zoon een zeer ernstige ongeneeslijke ziekte genaamd Fy- brodysplasia Ossificans Progressiva onder de leden had, zeiden wij: Ja, oké, maar hoe nu verder?" Van de arts kregen Saskia en Er ling het advies om ervoor te zor- meer toenemende botvorming. Verhuizen van standplaats heeft bij dat bedrijf nogal wat voeten in de aarde. Niet dat het vervelend is met andere collega's te werken; dat kan juist verfrissend zijn. Net als een nieuwe werkomgeving; best inspire rend. Het is de apparatuur die zo'n ver plaatsing lastig maakt. Softwareap- plicaties en andere ingewikkelde za ken moeten opnieuw worden inge steld, en dat kanflink tijd kosten. Groot was dan ook de opluchting Tip? redactie@pzc.nl van die Goesenaar toen hij op zijn nieuwe stek in Zierikzee binnen twee uurtjes alles op orde had. Hij kon aan het werk! Opgetogen belde hij een klant voor zijn eerste klus. Hij kreeg de voicemail, begon in te spre ken en kwam er toen achter dat hij tijdens zijn grondige voorbereiding toch nog iets vergeten was. 'Wilt u me terugbellen op het nummereu- hhh...', klonk het over de werkvloer. Van de klant heeft hij niks meer ge hoord. MEEST GELEZEN 1. N61 lijdensweg 2. Tankwagen gekanteld 3. De Zeeuws-Vlaamse leeuw brult STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto gen dat Yorick niet meer kon val len, zich hard stoten of zich an derszins bezeren. Saskia: „Hoe krijg je dat voor elkaar bij een ac tieve peuter? De eerste tijd hielden we dan ook ons hart vast bij zowat alles wat Yorick deed. Nu zijn we niet meer overbeschermend, we kunnen hem niet inpakken in een matras, we hebben wel grenzen ge steld in wat hij wel en niet mag doen, maar we laten hem ook meer vrij. Op zijn school, de Vors- terman van Oyen, hebben ze de peutergymlessen speciaal voor hem aangepast. Als ze balspelen doen, dan doen ze dat met een lek ker zachte bal." Yorick rijdt op een driewieler wat de kans op vallen al een stuk heeft verkleint. Erling: „Hij heeft ook een eigen manier van rennen ontwikkeld, waarbij hij het middelpunt van zijn gewicht ver naar achteren draagt. Het ziet er misschien een beetje vreemd uit, maar op die ma nier zal hij niet gauw voorover val len." Zus Rianna van tien weet dat ze voorzichtig moet zijn met haar broertje als ze met hem wil spe len. In het midden van de huiska mer van de familie Blonk ligt een grote stapel geplastificeerde kus sens en een enorme krokodil van pluche. Daar kan Yorick naar har- tenlust op spelen zonder zich te bezeren. Op de kussens kan hij zich ook afreageren als dat nodig is. Yorick liep, ondanks alle maatre gelen, al een paar botbreuken op; vijf dagen na de diagnose brak hij beide botten in zijn onderarm toen hij viel van de onderste trede van de glijbaan. De dienstdoende arts in het ziekenhuis wilde opere ren. Saskia: „Een lichte paniek kwam bij ons op. Yorick mag im mers niet geopereerd worden om dat dit nóg meer botvorming kan uitlokken. De arts reageerde: snib big: „U kunt dat wel niet willen, maar zo kan hij altijd last van zijn arm houden!" Hij dacht vast dat we geloofsfanatiekelingen waren. Uiteindelijk wisten we het aan een andere arts uit te leggen: „Als u hem wel opereert kan hij zijn arm misschien nooit meer gebruiken!" De arm werd zonder operatie ge zet. Rondom de breuk zit nu een flinke botschijf. Yorick is nu vijf Delen van zijn wervelkolom zitten al vast, hij kan zijn nek nog maar moeilijk bewe gen en botvorming tussen zijn schouderbladen maakt het hem onmogelijk zijn armen boven zijn schouders te krijgen. Dat brengt beperkingen met zich mee, maar daar gaat het knulletje, verbazend genoeg, heel laconiek mee om. Yo rick is, losstaand van F.O.P., autis tisch. Erling: „Yorick beziet zijn ziekte slechts als een feit, zonder zelfmedelijden of emotie. Die au tisme is in zijn geval een zegen." Kinderen met F.O.P. komen vrijwel altijd zonder zichtbare afwijkingen ter wereld. Alleen misvormde grote tenen zijn een indicatie van hun toekom stig lot. De grote teen is dan kleiner dan de andere tenen en vaak zijn de twee kootjes met elkaar vergroeid zodat deze niet buigzaam zijn. Ook in verhouding kleine duimen verraden mogelijk F.O.P. Voor het tiende jaar openbaart de ziekte zich en dat gaat enigszins via een vast verloop. Het be gint vaak met bindweefselgezwellen in de nek, schouders en rug, waarin zich bot ontwikkelt (een proces dat heterotopic ossification heet). Daarna volgen de andere ledematen. F.O.P verandert de spieren langzaam in bot ten. Vallen, stoten, injecties in de spieren of biopsies en dergelijke verho gen de kans op ontsteking in de spieren, waardoor spontaan botvorming kan ontstaan. Iedere poging om extra bot te verwijderen resulteert in nog foto Reggie Gooien Om onderzoek naar Fybrodysplasia Ossificans Progressiva en de ontwikke ling van een behandel- of geneeswijze te helpen bekostigen, is de familie Blonk een kerstkaartenactie begonnen, ledereen die vijf euro of meer do neert, krijgt vijf kerstkaarten cadeau, ontworpen door Saskia Blonk, moe der van Yorick. De kaarten zijn verkrijgbaar via de donatiepunten Slank Zee land in Croede, Terneuzen en Sluis, modehuis Van Daalen en kapsalon Ceci le in Aardenburg, Streekbeeld in Terneuzen en bij Mode Smulders en De Baeckermat in Westdorpe. Ondernemers in Oost-Zeeuws-Vlaanderen die zich willen aanmelden als donatiepunt, zijn van harte welkom. De kaarten zijn ook te krijgen via de website van de familie Blonk; www.geneesfop.nl. Op de website is te zien hoe veel er al gedoneerd is en de meter loopt! De volle honderd procent aan donaties wordt overgemaakt naar de IFOPA, die het onderzoek naar F.O.P. aan de universiteit van Pennsylvanië leidt. Fa. POELIERSBEDRIJF V LA" j GROOT- en KLEINHANDEL in WILD en GEVOGELTE Enige ervaring in de branche zouden wij op prijs stellen. Salariëring volgens de CAO voor de Pluim vee-Verwerkende Industrie. Sollicitatie gaarne zo spoedig mogelijk schriftelijk richten aan: V.O.F. Poellersbedrijf „ZEEVLA" t.a.v. M.M.A. de Nooyer-Goossens, Schansestraat 3, 4515 RN IJzendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64