Zeeland PZC I 25 Initiatief poptalentenjacht in Hulst Overgebleven bewoners Doel winnen rechtszaak en mogen tot juli blijven 160 man varen naar Middelburg PvdA Terneuzen wil landelijke ledenraadpleging over AOW ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 33 NIEUW PODIUM Jongerenraad wil er de schouders onder zetten Zitjes met uitzicht op natuurvriendelijke oevers en vruchtbare akkers Grotere winkans in loterij dan op ziekte F.O.P. Vrijdag 2 oktober 2009 Havens zetten huwelijk om in lat-relatie Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf HULST - Poppunt Zeeland probeert ook in Zeeuws-Vlaanderen een ta lentenjacht voor beginnende pop bandjes van de grond te tillen. Op Walcheren, Schouwen-Duiveland en Zuid-Beveland bestaan al enke le jaren zulke initiatieven. En met succes. Veel Zeeuws-Vlaamse pop bandjes weten die podia ook te vinden. Bluem uit Hulst won er in 2005 zelfs één. „In Zeeuws-Vlaanderen is genoeg poptalent om een eigen podium op te zetten", weet René de Dreu van Poppunt Zeeland zeker. „Aan de podia op Walcheren en Zuid- Beveland doen steevast twee tot zes Zeeuws-Vlaamse bandjes mee. Dat zegt genoeg, lijkt mij, want dan moeten ze een behoorlijk stuk reizen." De Dreu heeft voor een talenten jacht in Zeeuws-Vlaanderen con tact gezocht met de jongerenraad in Hulst. Hij had deze week een eerste bespreking. Die is volgens hem prima verlopen. „De jonge renraad Hulst is enthousiast. Er moet nog wel heel wat gebeuren om een poppodium op poten te zetten." Secretaris Rick Hovestadt van de jongerenraad Hulst beseft dat ook, maar hij wil er met andere leden van de raad zeker de schouders on der zetten. „We gaan er verder over praten, Want het is een heel leuk plan." Hij is het met De Dreu eens dat er in Zeeuws-Vlaanderen genoeg popbandjes zijn voor een poptalentenjacht. De financiering lijkt het grootste obstakel te worden. De Dreu ver telt dat met het podium in Borse- le, 2nd influenz, jaarlijks 20.000 eu ro is gemoeid. De provincie en ge meente betalen dat samen. „Naar 2nd influenz rijden gratis bussen", geeft De Dreu aan. „Dat kost vrij veel geld. )e kunt er over discussië ren of je ook busvervoer in Hulst regelt." De jongerenraad kan zelf de kar fi nancieel in elk geval niet trekken, stelt secretaris Hovestadt. „Zoveel geld hebben we niet." Hij richt zijn hoop op de gemeente. Hove stadt wil niet overhaast te werk gaan. „Als we na de zomer van vol gend jaar kunnen beginnen, zou dat heel mooi zijn." Voor een zaal kijkt hij naar gemeenschapscen trum Den Dullaert. ne. De dijkgraven namen gisteren twee zitjes aan de Knokkertweg bij Cadzand in gebruik. Op het van de kust afkomstige zitmeubeltje kunnen voorbijgangers genieten van het uit- CADZANO - Dijkgraaf Wiebe de Graaf van Wa terschap Zeeuws-Vlaanderen en zijn Vlaamse collega Jan Vanderpitte discussiëren over de schoonheid van de ecologische verbindingszo- zicht op natuurvriendelijke oevers en vrucht bare akkers. Met de grond die vrijkwam bij de aanleg van natuurvriendelijke oevers is de structuur van naburige landbouwgrond verbe terd. Aanleg en inrichting van de ecologische verbindingszone kostten driekwart miljoen eu ro. Ruim de helft daarvan is bekostigd met Eu ropese en landelijke subsidies.foto Peter Nicolai DOEL - Actiegroep Doel 2020 heeft opnieuw een slag gewonnen in de strijd voor behoud van het Schel- dedorp. De rechtbank in Dender- monde bepaalde deze week dat de overgebleven bewoners in elk ge val tot eind juli 2010 niet uit hun huis mogen worden gezet. De uitspraak van de rechter is net op tijd gekomen. Eind september liep het woonrecht af voor Doele naren die nog in het dorp wonen en hun huis al aan de Maatschap pij Linkerscheldeoever hebben ver kocht of daarvan een huis huren. Tweeënvijftig gezinnen, in totaal 92 personen, woonden 21 septem ber nog in Doel. Veel zijn er sinds dien niet vertrokken. De recht bank heeft de einddatum nu ge steld op eind juli, omdat dan een definitieve uitspraak over Doel wordt verwacht. Het dorp moet weg voor aanleg van een haven. BRESKENS - Zo'n 160 actievoerders varen vandaag mee met de Lady Madeleine van Breskens naar Mid delburg. De protesttocht staat on der aanvoering van het Zeeuws- VlaamsProtest. Op het Abdijplein pleiten ze vanaf 12.00 uur voor her stel van de verstoorde verhoudin gen tussen 'Middelburg' en Zeeuws-Vlaanderen. De protest boot vertrekt vandaag om 9.00 uur vanuit de Handelshaven in Bres kens. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Bestuur en fractie van de PvdA-afdeling Terneuzen zijn tegen verhoging van de AOW-leeftijd naar 67 jaar. Ze vra gen het landelijk partijbestuur over dit onderwerp de leden te raadplegen via een enquête of refe rendum. De afdeling zegt het 'on begrijpelijk' te vinden dat de eigen bewindslieden in het kabinet heb ben ingestemd met het voorne men. Bij de laatste verkiezingen vonden alle partijen de verhoging immers nog onnodig en onge wenst. „Een kille berekening rond het verhogen van de AOW-leeftijd past niet bij een sociaal-democrati sche partij", betoogt de afdeling, die vindt dat deze maatregel voor al de mensen met lagere inkomens treft. „De ziel wordt hiermee uit de partij geslagen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63