mode I ii Snorren Baarden fxabouterbaard öakkebaarden i\instreepje i otlpadsnor Vwhinstrap I andenborstelsnor lu /Vianchu trucker v7eiter>sik rlandlebar èsa#»;:» I loerijzer VVaïrus Imperial vrijdag 2 oktober 2009 Brede baard rond de gehele kaaklijn, gedragen zonder snor. Hier bekend als de Chriet Titulaerbaatd. Een andere bekende drager is Abraham Lincoln. Smal, puntig baardje met een strookje haar in het midden van de kin. Lijkt op een anker of een naar beneden wijzende pijl. Niet voor beginners. Strookjes haar die voor de oren groeien. Ook wel: tochtlatjes of neukteugels. In het Engels heten ze sideburns, naar generaal Ambrose Burnside, een veteraan uit de Ameri kaanse burgeroorlog. Hij had ruige bakkebaarden die overgingen in een.snor en een gladgeschoren kin. Verticaal streepte dat onder het midden van de onderlip begint en over de kin naar béneden loopt. Hip en gemakkelijk te kweken en te onderhouden. Plukje haar net onder de onderlip en boven de kin. In het Engels: Soul Patch. Staat al decennialang voor 'cool' en 'onafhankelijk'. De Balbo is een snor in combinatie met haar op de kin dat op verschillende manieren: wordt gedragen. De snor en baard zijn niet met elkaar verbonden. De Balbo is - genoemd naar Italo Balbo die Mussolini's luchtmobiele brigade leidde. Chorlie Chaplin Uiterst dun streepje op de bovenlip. Als met een potlood getekend. Behoorlijk dandy-achtig en ook wel een beetje verwijfd. Bekende drager: Clark Gable. Salvador Dcrli Zoals de naam al zegt: een band om je kin waarbij de bakkenbaar- den doorlopen over de kaaklijn. Hij is genoemd naar de kinband van een motorhelm. Een uiterst dunne chinstrap is nu erg in. Goed nieuws voor mannen die niet met een mannelijke kaaklijn zijn gezegend: neem een chinstrap. Smal cirkelvormig baardje dat rond de mond in een snor overgaat. Was lange tijd in de ban doordat Youp van 't Heek het een 'pratende kut' noemde. Fu Monchu Een kort snorretje gecombineerd met een Mouche of een kinstreepje. Zo genoemd omdat in hét verleden' veel koningen en keizers er eentje hadden. Uiterst dun snorretje met lange dunne punten die naar boven wijzen. Bekend door schilder Dali. Kent door het excentrieke karakter weinig navolging. Klein rechthoekig stukje haar op de bovenlip. Beter bekend als het Hitlersnorretje, Charlie Chaplin had er ook een, maar wie hem het eerst had, daar ruziën historici nog steeds over. De Fu Manchu, oftewel de Chinese snor, is een lange, smalle snor die langs de mondhoeken valt en door- groeit tot onder de kaaklijn. Fu Manchu is het schurkachtige hoofdperso nage in de boeken van Sax Rohmer. Extreem volle, lange, bossige baard. Bekende dragers: de Belgische mode-ontwerper Walter van Beirendonck, de zangers van ZZ-Top, Sinterklaas. Populaire stijl onder vrachtwagenchauffeurs die niet in de gelegènheid tot scheren zijn. Daar komt dan ook de naam vandaan. In hippe kringen meestal goatêe genoemd. Het geitensikje bestaat uit een pluk haar op en onder de kin, zoals een geit dat ook heeft. Chriet Titulaer Flamboyante baardsnor-combi met puntig sikje en omhoog krullend snorretje. Genoemd naar de 17e eeuwse Vlaamse portretschilder AnthoonVan Dyck. Modetrend in die tijd aangezien alle mannelijke modellen op zijn schilderijen dergelijke gezichtsbegroeling Deze ouderwetse dikke 'seventies'snor is weer hip. Al jaren bon ton in motorrijders- en leernichtkringen. Bij ons Wordt hij ook wel Hongaarse snor genoemd. Een bekende 'handlebar'drager was Joseph Staiin. Giuseppe Verdi hadden. Korte, ronde baard met gedeelte lijk geschoren wangen en een volle snor. Genoemd naar de Italiaanse operacomponist Giuseppe Verdi. Dit is de dikkere variant van de Fu Manchu en wordt vaak geassocieerd met stoere cowboys. Het ziet er dan ook uit als een omgekeerd hoefijzer. Een lange hangsnor die lijkt op de afhangende snorharen van een walrus. Kan veel onder verborgen worden. Vol koket baardje, drager: Napoleon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59