IO ode Vanaf heden kunnen de heren bij ons terecht voor een ruim aanbod aan heren-ondergoed en nacht-lounge kleding. Wij voeren de merken Diesel, Calvin Klein, Mey, Ten Cate en Cavello. Als u in de maand oktober bij ons een aankoop doet krijgt u bij aankoop vanaf 2 stuks 10 euro korting. te- ii/rifj WESTSTRAAT 17 KAPELLE 0113 - 342 776 vrijdag 2 oktober 2009 Gezichtsbegroeiing is weer helemaal in. Voor mannen wel te verstaan. Meer nog dan met je outfit, maak je met een goed gesoigneerde baard en/of snor een echt mode-statement. Ze heten tegenwoordig niet meer Jan, Piet, Joris en Corneel, die mannen met baarden. Maar wel Johnny Depp, Brad Pitt, Jude Law, Will Smith, George Clooney, Kanye West, Sean Penn, Joh Travolta, Diddy, en Orlando Bloom. En als deze groten der aarde zich tooien met gezichtshaar, dan weet je dat het hip is. Brad Pitt maak te van het bosje haar op zijn bovenlip zelfs een politiek statement. Terwijl vrouwlief Angelina Jolie zich onledig hield met ontwikkelingswerk en gezin suitbreiding, ging hij op de bres om de snor terug in het straatbeeld te brengen. „Snorren worden niet ge noeg gerespecteerd. Wie zou ik zijn zonder gezichtsbegroeiing? Hij heeft een punt, want een snor en/of een baard geeft het gezicht in derdaad karakter en persoonlijkheid, In een ver verleden stond gezichts haar voor heldhaftigheid, wijsheid, aanzien en gezag. Hoe langer de baard, hoe belangrijker de man eron der. In de wat recentere geschiedenis is het slechter gesteld met het gezichts haar. Alleen in de jaren zeventig en tachtig kreeg het weer enigszins het respect wat het volgens Brad Pitt ver dient, met Tom Selleck, Burt Rey nolds, Chuck Norris en Kenny Rogers als warmg pleitbezorgers ervan. In Ne derland hadden we de bekende snor ren en baarden van Ted de Braak, Chriet Titulaer, Chiel Montagne, Pau- lus de Boskabouter en Bromsnor. En laten we het vlassige snorretje van de jonge Marco Borsato niet vergeten! Daarna was vooral de snor lange tijd not done. Voorbehouden aan por no-acteurs, maffiosi, veldwachters, de Village People en andere foute ty pes. Toen zelfs Tom Selleck zijn snor afschoor en Youp van 't Hek in zijn show het ringbaardje als 'pratende kut' kwalificeerde, leek het snorren- en baardentijdperk voorgoed ten ein de en werd gladgeschoren de norm. Kermisattractie Maar, het tij is gekeerd. Tom Selleck heeft na een lange snorloze periode weer begroeiing op zijn bovenlip en liet als bonus ook nog een baardje staan. Veel mannelijke celebrities volgden zijn voorbeeld. Baardjes, ook - nee, juist - ringbaardjes, sikjes en snorren zijn weer helemaal en vogue, In Amerika is de ruige jaren zeventig snor (de zogenoemde Handlebar, zie snorren en baarden ABC, red.(zelfs een regelrechte hype sinds acteur Mi chael Imperioli (The Sopranosjzich -I eentje heeft aangemeten In de nieu we hitserie Life on Mars. Psychologen denken dat de snorren- en baardenhype te maken heeft met het feit dat de man zijn mannelijkheid weer wat meer wil laten gelden. Vrou wen kunnen alles wat mannen ook kunnen, alleen een snor of baard la ten groeien; dat dan weer niet. En als ze dat wel kunnen dan zijn ze meteen verzekerd van een loopbaan als kermi sattractie. Echte man Met een snor en/of een baard laat je dus zien dat je een echte man bent. Dat was ook de reden voor mode-ont werper Dirk Bikkembergs om zijn mannelijke modellen stevig besnord over de catwalk te laten paraderen. De ontwerper vond dat mannen meer hun mannelijke kant moesten laten zien. „De snor is mijn manier om te zeggen: Hallo mannen, doe jullie ogen open. Een man is een man, punt", aldus Bikkembergs. De voorde len van gezichtshaar zijn legio. Zo valt er met baard en snor heel wat te ver bergen en te compenseren. Een min der krachtige kaaklijn, een te dun ne bovenlip, een onderkin, een lelijk litteken, een hoekig of juist bol hoofd, een wij kende haargrens. De juiste begroeiing op je gezicht verstopt waar je niet tevreden over bent en leidt de aandacht lek ker af van de min punten. Zo pro beerde Freddie Mercury met zijn snorretje zijn enor me konijnentanden een beetje te camoufleren en wil de Napoleon met baard en snor de aandacht afleiden van zijn haakneus en kleine postuur. Ook handig; het maakt niet zo heel veel meer uit wat je aan hebt omdat de focus altijd op het gezicht ligt. Met snor en baard lijkje ouder-en een man, zo luidt het gezegde, wordt mooier naarmate hij ouder wordt - en zie je er ook nog èens een stuk intelli genter uit, schijnt. Gesoigneerd Wie denkt: ha, ik laat mijn baard staan, dan ben ik eindelijk van dat scheermes af, komt bedrogen uit. Het baardje anno nu moet er namelijk uiterst gesoigneerd uitzien en dat vergt veel onderhoud. Met tondeuse en scheermes dient hét regelmatig in model te worden gebracht en de" baard-/snorloze delen van gezicht en hals moeten uiterst glad geschoren zijn. De lijnen moeten strak zijn en dat vergt een vaste hand. En er zijn nog meer nadelen aan het hebben van een snor en/of baard. Zo moet je uitkijken dat er geen etensres- ten in blijven hangen en blijkt uit on derzoek dat je met een baard een tQp- carrière in het bedrijfsleven we! kur vergeten. Tenzij je dan weer zo rijk bent als Virginbaas Richard Bran- t son. Dan kun je je zo'n excentriek I :v( baardje wel weer permitteren. En mis schien nog wel het grootste nadeel van alles, zo blijkt uit onderzoek, vrou wen hebben - modetrend of niet - toch nog liever een man met een git geschoren kaaklijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58