mode 13 /V\IX I vrijdag 2 oktober 2009 Mix casual Gant Op de catwalks voor najaar 2009/2010 ging het er nogal heftig aan toe wat betreft de mannen mode. Maar goudglimmende pakken, langharige bontmantels, schorten, broekrokken, brede cumberbands met folkloristische motieven of git zwart glimmende rijlaarzen, daar zien we de gewone man toch niet snel in lopen. Als we de trends vertalen naar gewone kleding dan valt meteen de ontspannen sfeer op. Broeken, jasjes en truien zitten niet meer zo strak, maar vallen lekker losjes om het lichaam. Een tikje nonchalant, maar toch altijd smaakvol ge combineerd. Mix Opvallend is de mix van klassiek met casual. Zo kan het geklede gilet, een van de toppers deze winter, zo wel onder een gekleed pak gedragen worden als over een T-shirt met lan ge mouwen met een ruimvallende spijkerbroek eronder. Een elegant overhemd onder een leren jekker of een net colbertje op een cargobroek voldoet helemaal aan het laid-back winterbeeld. Ook veel gezien: een wit kostuum overhemd met een spij kerjack. Naast het gilet zijn het colbert en het korte jasje dé mode-items van dit sei- met grote ruitmotieven. De pullovers met hun v-halsjes zijn van alle tijden, maar die XL-vesten zijn erg vernieu wend. Ze kunnen overal op. Zelfs over een colbert kun je voor de warm te een ruim vest dragen. Sporadische ruit De kleuren blijven winters: zwart, (roest)bruin, donkerblauw, heel veel grijs. Wie wil, kan ook kiezen voor een kleuraccent. Helemaal in de stijl van de jaren tachtig zijn het de pri maire kleuren: rood, geel, blauw en groen; het mag best Op de catwalks zagen we veel glansstoffen, maar of die aanslaat, is nog maar de Wat dessins betreft moeten we het doen met een sporadische ruit, wat Noorse motieven en veel gemê leerde tweed. Ook bruin leer is een topper. Een glanzend bruin lederen jasje zou in geen enkele kleerkast mogen ontbreken. Voor buitenshuis vallen de gewatteerde mantels op en de trenchcoats die er zowel in korte en lange uitvoering zijn. Verder veel stoere outdoorjassen met grote kraag en/of capuchon en al dan niet met (nep)bontvoering. Onmisbaar acces soire is de nonchalant omgeslagen lange sjaal die ook gerust binnens huis gedragen mag worden. Machleld Leistra State of Art met opvallende details of stof- verwerking dichter naar de dagelijk se outfit gebracht. Bijvoorbeeld door het in patchwork uit te voeren of met opgestikte epauletten en zakken in een andere stof. De combi colbertje met trui eronder is haast standaard. Een sportief jasje in wol of tweed is ook een regelrechte must-have deze winter. Heel belangrijk zijn de breisels. Van behaaglijke grote vesten waar je wel in kunt wonen tot elegante pullovers De mannenmode kenmerkt zich door een lekker ontspannen sfeertje. Het mag allemaal wat losser en comforta beler. Een mix van klassiek met casual is dé trend van dit seizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51