41 binnenland Run spaarders zet Viroloog: Jachtseizoen op mij is geopend 4 Verlof voor zwangerschap in eerste maanden' Dode en gewonden bij botsing auto met trein in Boxtel Ehsan Jami vindt onderdak bij PW peter van straaten DSB BANK Pieter Lakeman streeft naar het faillissement van DSB Bank. Na zijn oproep geld bij DSB weg te halen, ging de website van de bank van AZ-voorzitter Scheringa enkele uren plat. BNóSDeStem PZC vrijdag 2 oktober 2009 NI ET NU VERA ROTTERDAM - Zwangerschapsverlof zou niet alleen in de laatste maan den van de zwangerschap moeten worden gegeven, maar juist ook in de eerste drie maanden. Die maan den zijn immers cruciaal voor de ontwikkeling van het kind. Dat stelt professor G. Bonsel van de afdeling Verloskunde en Vrou wenziekten van de Erasmus MC in Rotterdam. Hij vindt dat wer kende vrouwen die zwanger zijn in de eerste drie maanden niet meer dan 32 uur zouden moeten werken. „Werken in die periode heeft een nog veel negatievere in vloed dan roken tijdens de zwan gerschap", aldus Bonsel. Dat dat financieel niet is te behap pen voor veel mensen en de over heid, wuift Bonsel weg. „De kos ten van de negatieve effecten krijg je dan wel na de zwangerschap. Het kind is bijvoorbeeld meer ziek of kan andere kwalen krijgen." ROTTERDAM - „Als mensen me on deruit willen halen, moeten ze toch eerst de feiten goed op een rij tje hebben." Dat zegt de vooraanstaand Neder lands viroloog Ab Osterhaus. Osterhaus reageerde gisteren ge tergd op publicaties in het Finan- cieele Dagblad, waarin wordt ge steld dat hij verder in opspraak is geraakt door zijn voorzitterschap van de internationale organisatie Eswi. Eswi wordt medegefinancierd door de farmaceutische industrie. „Kennelijk is het jachtseizoen geo pend", zegt Osterhaus. Hij noemt het 'buiten alle propor ties' om Eswi te verdenken van be langenverstrengeling met de vac- cinindustrie. Osterhaus: „Eswi is een non-profit organisatie. In het bestuur zitten gerenommeerde influenzaspecialis- ten die dat werk belangeloos doen. Doel van Eswi is kennis over in fluenza te verspreiden, bijvoor beeld in voormalig Oost-Europa waar mensen sterven omdat er geen vaccins zijn. Farmaceutische bedrijven betalen aan de stichting, maar hebben verder geen enkele zeggenschap over hoe het geld wordt besteed." BOXTEL - Bij de onbewaakte spoor wegovergang aan de Bakhuisdreef in Boxtel (Noord-Brabant) is gister middag door nog onbekende oor zaak een auto in botsing gekomen met een passagierstrein. Daarbij is een inzittende van de au to om het leven gekomen. Twee anderen raakten zwaargewond. Dat heeft de politie laten weten. De trein ontspoorde na de botsing met de auto. De veertig treinpassa- giers raakten niet gewond. Het treinverkeer tussen Boxtel en Eindhoven was gisteravond ge stremd. DEN HAAG - Ehsan Jami wordt poli tiek actief bij de PW van Geert Wilders. Het vroegere PvdA-ge- meenteraadslid zit in de 'talenten- pool', meldde Wilders gisteren. „Hij is iemand met lef en met inte ressante standpunten. Ik ben er van overtuigd dat hij een goede bij drage kan leveren aan het versprei den van het gedachtegoed van de PW", aldus Wilders. Het is nog niet zeker of Jami kandidaat zal zijn voor de gemeenteraad in Den Haag of voor de Tweede Kamer. „Ik denk dat zijn hart uitgaat naar de Kamer", zegt Wilders. De in Iran opgegroeide Jami was gemeenteraadslid voor de PvdA in Leidschendam-Voorburg. In 2007 verwierf hij landelijke bekendheid met een comité voor ex-moslims. Met Wilders schreef hij in septem ber 2007 een opinieartikel waarin ze de profeet Mohammed vergele ken met Hitier. De PvdA zette Ja mi daarna uit de partij. Deskundigen noemen de op roep van fraudejager Pieter Lake man om geld van de bank te ha len onverstandig. Lakeman zelf blijft bij zijn uitlatingen en zit er niet mee dat andere banken voor een eventueel faillissement van DSB moeten opdraaien. door Sal Stam en Gert van Harskamp DEN HAAG - Bedrijfsfraudejager Pie ter Lakeman zegt willens en we tens te streven naar een faillisse ment van DSB Bank. De bank van AZ-voorzitter Dirk Scheringa was gisteren het middelpunt van grote commotie, na een oproep van La keman aan rekeninghouders om hun geld weg te halen. De website waarop klanten kunnen inloggen, lag enkele uren plat. Medewerkers van de bank repten van een run op het spaargeld. Woordvoerder Klaas Wilting van DSB kwam later met een verkla ring dat de internetsite werd be stookt door hackers. Van een run was gisteren geen sprake, zei hij, er waren zelfs klanten die geld heb ben bijgestort. De berichtgeving zorgde voor veel onrust bij klanten. De Consumen tenbond heeft veel telefoontjes ge kregen van rekeninghouders die vragen hadden over hun rechten en plichten als DSB failliet zou gaan. Een run op spaargeld kan faillissement van de bank veroorza ken, omdat de instelling dan geen geld meer heeft voor financiële transacties. Lakeman deed zijn oproep als voorzitter van de Stichting Hypo theekleed, die opkomt voor enkele honderden klanten van DSB die een koopsompolis hebben ge kocht. Bij het afsluiten van de po lissen bracht de bank zeer hoge provisies in rekening, waardoor klanten veel te duur uit zijn. Lakeman bereidt al enige tijd een miljoenenclaim voor. Hij zegt nu te streven naar het faillissement van de bank, omdat alleen dan ge dupeerden hun geld kunnen terug zien. Op de oproep van Lakeman zijn verontwaardigde reacties geko men. Een woordvoerder van De Nederlandsche Bank noemde het 'niet de meest verstandige opmer king'. „Banken hebben het op dit mo ment moeilijk, als gevolg van de kredietcrisis en een slecht imago. Ze zijn nu bezig orde op zaken te stellen en ook DSB probeert de problemen tot een goed einde te brengen." Volgens economen Arnoud Boot en Jaap Koelewijn kan de oproep van Lakeman niet los worden ge zien van de politieke ophef rond Wilt u ook adverteren in de volgende uitgave van de Ondernemer neem dan contact op met: Accountmanager Zeeland Marcel Schreur T (0118) 43 40 88 E deondernemer@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4