zeeland 13 niet van de baan Alcohol en geweld Ruzie zoon en vader commentaar Westerschelde PW zoekt kandidaten in Zeeland Eis: rijverbod en boete na ongeval 'De waterveiligheid wordt nog onderzocht' 'De afspraak over de verdieping kunnen we zeer waarschijnlijk niet nakomen' minister Gerda Verburg vrijdag 2 oktober 2009 De Tweede Kamer helpt het kabinet geen steek verder in de kwestie Wester schelde. Het debat met de be windslieden Balkenende, Ver burg en Huizinga leverde giste ren twee duidelijke, maar he laas tegengestelde signalen op. Er zijn grote zorgen over de haalbaarheid van het buiten dijkse natuurherstel. Wat gaat dat kosten? Is het groen ge noeg? Is het veilig genoeg? Dat zijn dus nogal wat twijfels over het gedroomde alternatief voor het doorsteken van de dijken. Maar ondanks die onzekerheid diende een Kamermeerderheid gisteren wel opnieuw een mo tie in tegen ontpoldering. Zo la ten de geachte afgevaardigden het kabinet worstelen. De Kamer maakte weinig woor den vuil aan de positie van de premier. De aantijgingen dat hij als Zeeuw op dubieuze wij ze in dit dossier heeft ingegre pen, werden op geen enkele ma nier hard gemaakt. Dat was gis teren het enige lichtpuntje. MIDDELBURG - De Partij voor de Vrijheid is actief op zoek naar kan didaten die de partij willen verte genwoordigen in de verschillende Provinciale Staten en in de Eerste Kamer. Via een advertentie van daag in deze krant hoopt de partij van Geert Wilders ook vertegen woordigers in de provincie Zee land te vinden. In augustus maakte de PW be kend mee te willen doen aan de Provinciale Staten- en Eerste Ka merverkiezingen van 2011 en de ge meenteraadsverkiezingen in Den Haag en Almere in 2010. Bij de Europese verkiezingen in juni van dit jaar scoorde de PW goed in Zeeland. MIDDELBURG - De officier van justi tie in Middelburg heeft gisteren te gen een 28-jarige inwoner van Vo gelwaarde een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke cel straf van vier maanden gevorderd. Als de jongeman drank op had, ging het allemaal goed mis. Dat on dervond in elk geval zijn vriendin tijdens carnaval, toen haar vriend weer eens zat was. Ze wilde weg en om haar tegen te houden nam hij haar in een wurggreep, zodat ze naar adem snakte. Kort daar voor was hij weer eens dronken en gaf hij haar enkele stompen in het gezicht en een kopstoot, op het moment dat ze hem tegen sprak. Toen ze eind juni moe was en wilde slapen verkeerde man in beschonken toestand. Ze zag het dan ook niet zitten dat hij seks met haar wilde. Daarop gooide hij haar op het bed, waarbij ze tegen de rand van het bed terechtkwam en ze zijn knie in haar gezicht kreeg. Ook stak hij in een van zijn driftbuien een mes door de douchedeur. „De pure alcohol druipt uit het dossier", concludeerde de officier, die in eerste instantie acht maan den cel in gedachten had. „Maar dan is er een reclasseringsrapport waar ik rekening mee moet hou den waardoor mijn eis toch maar anders uitpakt." De relatie tussen de man en zijn vriendin is inmid dels beëindigd en hij is bezig om van zijn drankmisbruik af te ko men. De uitspraak volgt 14 oktober. ONTPOLDEREN? 5 oktober: PZC-debat over verdie pen en ontpolderen. Praat mee op www.pzc.nl/westerscheldedebat EN VERDER Wat is uw favoriete gedicht van Hans Warren? Breng uw stem uit op www.pzc.nl/hanswarren STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Stuur uw kustmarathonfoto's naar ons fotoalbum www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - Het boterde niet best tussen een 36-jarige Goese- naar en zijn vader. En toen op 30 december 2008 de zoon naar zijn vader ging om te horen wanneer zijn moeder thuis zou zijn, ging het goed mis. De vader zei hem te verdwijnen, maar dat pikte de zoon niet. Hij sloeg en schopte zijn vader waardoor de vader drie gescheurde pezen aan de schouder opliep. Vervolgens ging hij weg met medeneming van vaders por temonnee en gsm. Voor dat alles eiste officier van justitie J. Groen gisteren voor de rechtbank een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Ook wil hij dat de Goesenaar een wijkverbod krijgt. MIDDELBURG - Tegen een 34-jarige inwoner van Oosterland is giste ren voor de rechtbank in Middel burg een boete van 750 euro en een voorwaardelijke rijontzegging van drie maanden geëist. Eind oktober vorig jaar reed de Oosterlander met zijn bestelbus van Bruinisse naar Oosterland en wilde linksaf richting Oosterland. Bij het afslaan zag hij een bromfiet ser over het hooftl, met een aanrij ding als gevolg. Het slachtoffer liep daarbij diverse botbreuken op en ondervindt daar nog steeds hinder van. Over dertien dagen krijgt de Oos terlander te horen hoe het vonnis van de rechtbank uitpakt. Ineke van Gent (GroenLinks): „Als een Hollander je nog niet heeft bedrogen, is hij dat verge ten." schelde voor de derde keer te ver- J diepen. Het kabinet wil die af- spraak zo snel mogelijk nakomen. De Raad van State gooide eind juli roet in het eten door vooralsnog een streep te zetten door de ver gunning om te mogen baggeren. De Raad is er - anders dan het ka binet - niet van overtuigd dat het verdiepen geen schade toebrengt aan de natuur. De regering pro beert de Raad van State in decem ber te overtuigen van haar gelijk. Zelfs als de Raad van State de be zwaren laat varen, duren de proce-1 dures ongeveer twee jaar, zei Ver burg gisteren in het debat. Dat stuit op verzet in de coalitie. De PvdA wil dat de verdieping en het natuurherstel zo snel mogelijk worden geregeld. Dat sluit een noodwet uit om alleen verdieping mogelijk te maken. In 1997 stak de Raad van State ook een stokje voor de tweede verdieping. In snel treinvaart loodste toenmalig minis ter Annemarie Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) een speciale Verdie- pingswet door de Tweede en Eer ste Kamer. Ook nu kan een noodwet de ruzie met Vlaanderen beëindigen, al is dat niet van vandaag op morgen. Want het ligt niet voor de hand om een noodwet voor de definitie ve uitspraak van de Raad van State in te dienen. De uitspraak wordt in januari verwacht. Bovendien moet die noodwet ook langs d'e Raad van State en dan door de Tweede en Eerste Kamer. Dat gaat maanden duren. Dus het kabinet kan niet anders dan te kiezen voor ontpolderen? Dat ligt ook niet eenvoudig. Als het kabinet volgende week vrijdag besluit de Hedwige onder water te zetten, komt het frontaal in bot sing met de Tweede Kamer. Hier is de gisteren breed gesteunde motie Koppejan van belang. PvdA en Christenunie willen dat Nederland zich aan de afspraken met Vlaanderen houdt. Gaat dat ten koste van de Hedwigepol- der dan is dat niet anders, vin den ze. Het CDA daarentegen heeft gisteren stelling genomen. Vooralsnog wijst niets erop dat de fractie Koppejan laat vallen. In dat geval dreigt een botsing tussen de CDA-fractie en de CDA-bewindslieden (premier Balkenende en de ministers Ver burg en Verhagen). Kiest het ka binet volgende week voor het al ternatief, dan gaat de motie van tafel. Kiest het voor ontpolde ring, dan brengt Koppejan de motie in stemming. Of de frac tie dan een crisis riskeert is de vraag. Helma Neppérus (VVD): „We worden als Tweede Kamer conti nu in verwarring gebracht. Ik snap er niets meer van." Boris van der Ham (D66): „Het alternatief kost 180 miljoen, is niet veilig en levert minder na tuur op. Minister-president, is het vreemd dat ik vragen Stel over uw rol als Zeeuw?" staatssecretaris Tineke Huizinga I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3