Event-safe: doorgaan 201/ Samenscholingsverbod wordt niet verlengd Snel begin eerste fase Singelgebied Domburg Protesttocht van Breskens naar Middelburg Er zijn weer volop winterpenen Grote sortering clematis! vrijdag 2 oktober 2009 door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Het samenscholings verbod dat burgemeester Wim Dijkstra begin juli instelde in drie buurten in Vlissingen hoeft niet te worden verlengd. Gemeente, poli tie en andere betrokken instanties zijn tevreden over de resultaten van het verbod en vinden verlen ging niet nodig. Het samenscho lingsverbod in de drie buurten is sinds gisteren niet meer van kracht. In de wijk Bossenburgh, de Schel- destraat en omgeving en de Hercu les Segherslaan en omgeving was het de afgelopen drie maanden niet toegestaan op straat met meer dan drie mensen tegelijk bij elkaar te staan. Bij de instelling van het samenscholingsverbod was al aan gekondigd dat het tot gisteren (t oktober) zou gelden. Verlenging van het verbod blijkt nu niet no dig, aldus gemeente, politie, Open baar Ministerie, welzijnsstichting Palladium en woningcorporatie 1' Escaut. De instanties zeggen in middels voldoende zicht te heb ben op de probleemgevallen in de drie buurten. Die zullen nu in de gaten worden gehouden. De politie heeft in drie maanden tijd slechts twee maal proces ver baal opgemaakt voor overtreding van het samenscholingsverbod. Volgens de gemeente heeft het ver bod vooral een positief resultaat opgeleverd omdat er meer grip is gekomen op de buurten. Daarbij zijn mensen of groepen die proble men veroorzaken in beeld ge bracht. „De politie heeft geïnves teerd in het leggen van contact met bewoners, ondernemers en overlastveroorzakende jeugd met als doel deze uit de anonimiteit te halen", schrijft de gemeente. In to taal zijn zo'n twintig overlastge vende personen in beeld bij de po litie. De politie heeft in de drie buurten ook onderzoek gedaan naar ver schillende panden waar vermoede lijk verdovende middelen werden verhandeld. Daarbij zijn meerdere verdachten aangehouden en drugs in beslag genomen. In twee drugs panden zijn invallen gedaan. door Annemarie Zevenbergen VEERE - De meerderheid van de Veerse gemeenteraad stemde gis- 'teravond in met een gefaseerde aanpak van het Domburgse Singel- gebied. Alleen de fracties van de PvdA/GroenLinks en DTV stemde tegen. De raad hamerde wel op snelheid voor wat betreft de daad werkelijke uitvoering. Het Singelgebied levert al geruime tijd stof tot discussie. De PvdA/Groenlinks en DTV wilden niet akkoord gaan met de conclu sies en aanbevelingen van het haal baarheidsonderzoek naar het be treffende gebied omdat daar 'te veel onzekerheden' in zaten. Zo wel financieel als technisch. Diverse raadsleden zetten wel vraagtekens bij het aantal parkeer plaatsen dat na de herinrichting overblijft. Zij maakten zich met na me zorgen over het verdwijnen van de gratis parkeerplaatsen. Ook de afsluiting van de hoofdstraat door de kern in het zomerseizoen baarde het merendeel van de raad zorgen. Wethouder Jaap Melse ver klaarde echter dat er geen parkeer plaatsen zullen verdwijnen en dat een permanente afsluiting van de hoofdstraat niet aan de orde zal zijn. De eerste fase van het Singel gebied behelst de verplaatsing van de OBS De Golfslag naar het oude voetbalveld en de verhuizing van bedrijven van de Nijverheidsweg naar bedrijventerrein Oosterloo. De aanleg van een zandstrandje bij het bastion in Veere kreeg de 1 goedkeuring van de voltallige raad. Een inwoner van Veere maakte van de spreektijd gebruik door aan te geven dat de Veerse jeugd een handtekeningenactie heeft gehou den. Dat leverde 256 positieve reac ties op, waaruit de raad conclu deerde dat het strandje in ieder ge val een breed draagvlak heeft. Wet houder Wim van Tatenhove gaf aan dat het 'een sober strandje zal worden, met respect voor de cul tuur historische omgeving'. „Veere wordt geen mondaine badplaats." De Wozoco in Aagtekerke kan ge bouwd worden. De raad stemde in met extra bijdrage van 50.000 euro uit het fonds sociale woningbouw. Wethouder Jan Bostelaar: „Begin november beginnen de werkzaam heden. De hekken staan er al." Rode Kruisers, EHBO'ers en Event-savers samen aan de koffie tijdens een zwemwedstrijd. foto Event-safe door Selma Osman Tussen het bekende rood-grijs van het Rode Kruis duiken bij evene menten steeds vaker hulpverleners in geel groene pakken op. Het zijn Event- savers, medewerkers van een pas opgerichte stichting uit Vlissingen die vond dat de medische hulp bij evenementen nog zo veel beter kon. De stichting maakte een snellere start dan de broers Eduard en Jean Vroomen ooit had'den kunnen dro men. Meteen in het eerste seizoen konden ze al naar evenementen als Veere 1809, Concert in Goes, Vlis singen Maritiem en de Seniorga mes. „We dachten: 'Als we vijftig manuren halen, dan hebben we het leuk gedaan'. Maar dit eerste halfjaar hebben we al zeshonderd uren gedraaid", illustreert Jean Vroomen. Broer Eduard is geen onbekende in het Eerste-Hulp-wereldje. Als be stuurslid van het Rode Kruis Vlis singen regelde hij de inzet van hulpverleners op grote en kleinere evenementen. Maar nu daar gefu seerd wordt, liep hij steeds vaker te gen de strakke regels en beperkin gen van zo'n grote organisatie op. „Bijvoorbeeld: handelingen die je niet meer mag doen, terwijl je die kennis wel in huis hebt." Jean: „Ik zag hoe hij zat te modderen en be dacht: Kunnen we dit niet zelf doen?" „Event-safe wil doorgaan waar je als EHBO'er ophoudt met pleister-, plakken", legt Eduard uit. „We wil len aansluiten op de ambulan ce-zorg. Niet op hun niveau, maar als een schakel daartussen. Het am bulance-personeel hoeft dan niet meer alles wat je geprobeerd hebt te ontdekken, opnieuw te vragen. Door het slachtoffer op die manier aan te bieden, boek je tijdwinst. En tijdwinst is soms leven." De Vlissingse stichting heeft 35 vrijwilligers en put deels uit dezelfde club mensen als het Rode Kruis en de EHBO-verenigingen. „Maar bij die organisaties moet een verpleger zich tijdens zijn dienst houden aan de norm van de EHBO. Bij ons mo gen mensen op straat wel de ken nis gebruiken, die ze in huis heb ben", zegt Eduard. „Wij hebben bij voorbeeld ook sportmasseurs, fy siotherapeuten en specialisten in drugs- en uitgaansincidenten." Eduard is nog steeds lid van het Ro de Kruis. Event-safe wil niet con curreren, maar juist samenwerken met de andere clubs. Daarom kre gen zij allemaal een brief Daar is soms enthousiast, maar ook met argwaan op gereageerd, vertellen de broers. Jean wijst op een foto, genomen tijdens een zwemwed strijd in Middelburg. „Hier staan we koffie te drinken met het Rode Kruis en de EHBO. Een geweldige foto vind ik. Want wat maakt het uit door wie je geholpen wordt?" Voor Jean Vroomen - in het dage lijks leven zelfstandig ondernemer - ging een nieuwe wereld open. „Wat ik apart vindt, is die enorme passie om in dat uniform te staan en een ander te behandelen. We hebben eigen pakken laten maken. Het eerste wat mij opviel, was dat mensen vroegen of ze het pak mochten houden. We hebben afge sproken: 'Als je zes diensten draait, dan is-ie voor jou'." Het geld dat Event-safe met de eve nementen verdient, wordt omge zet in cursussen en materiaal. „Daarmee hebben we een voor sprong op de andere clubs", denkt Eduard. „We hebben in korte tijd al veel spullen kunnen kopen, zo als 25 pakken, 12 traumatassen, een AED, 8 brancards, 3 trainingspop pen, 3 bikes en 50 portofoons." In materiaal is flink geïnvesteerd want de Vroomens regelen alles zelf „Dat gaat van catering tot com municatie, vervoer en slaapplek- ken." Voor scholing is een militair gestrikt, die nu mensen opleidt die als hospik naar Uruzgan gaan. De Vlissingse Sail in 2012 is nu hun grootste ambitie. Daarvoor moet Event-safe doorgroeien naar 120 vrijwilligers. „We willen hem zelf kunnen pakken", zegt Jean. „Of je hem krijgt, is een tweede." Voorlo pig timmeren ze hard aan de weg. Ze zijn overvallen door het succes. Maar het toont volgens hen ook aan dat er wel 'iets aan de hand was' met de hulpverlening. Jean: „Als die goed geweest zou zijn, hadden wij geen werk gehad." Q www.event-safe.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1. Niets mis met gemeente Veere 2. Veere blijft leven zuur maken 3. Verbod samenscholen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl BRESKENS - Zo'n r6o actievoerders varen vandaag mee met de Lady Madeleine van Breskens naar Mid delburg. De protesttocht staat on der aanvoering van het Zeeuws- VlaamsProtest. Op het Abdijplein pleiten ze vanaf 12.00 uur voor her stel van de verstoorde verhoudin gen tussen 'Middelburg' en Zeeuws-Vlaanderen. De protest boot vertrekt vandaag om 9.00 uur uit de Handelshaven in Breskens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28