Zeeland Oude wijken verbeterd Classis zet zaak tegen Hendrikse voort Nummer WALCHEREN 26 en 27 Krakers krijgen geen elektriciteit almanak TOEKOMSTVISIES Vlissingen kiest kwaliteit Middelburgse kat duikt na drie jaar op in Winschoten Stressless® Consul Tijdelijk van 1355,- euro voor 999,- euro door Carla van de Merbel VUSSINGEN - De ontwikkeling van woningen in het Scheldekwartier heeft ook positieve gevolgen voor wijken in de rest van Vlissingen. „Het Scheldekwartier is eigenlijk het breekijzer om de kwaliteit van de hele stad op te krikken", zei wethouder Piet Polderman giste ren bij de presentatie van de struc tuurvisie en de woonvisie. In deze visies zijn de ambities van de ge meente Vlissingen op het gebied van wonen, economie en toerisme voor de komende tien jaar vastge legd. Vlissingen richt alle pijlen op het Scheldekwartier. In de komende tien jaar moeten hier 1450 wonin gen worden gebouwd voor men sen uit alle inkomensklassen (in de tien jaar daarna nog eens 450). Iedereen moet in de nieuwe wijk een huis kunnen kopen of huren. Zo ontstaat doorstroming in de ge meente en kunnen oudere wijken geherstructureerd worden. Huizen waarin niemand meer wil wonen, kunnen worden gesloopt, waar door wijken 'verdund' en verbe terd kunnen worden. Rekening houdend met de stagna tie van de bevolkingsgroei, kiest Vlissingen nadrukkelijk voor kwali teit in plaats van kwantiteit. Behal ve het Scheldekwartier zijn er geen nieuwe plannen voor grote uitbreidingswijken, maar worden de bestaande buurten verbeterd. Dat geldt ook voor de bedrijventer reinen. Vlissingen heeft daarbij wel de me dewerking van Middelburg nodig, erkent Polderman. Het Schelde kwartier is toegankelijk voor alle Walchenaren. Middelburg heeft daarom geen reden op uit te wil len breiden, zegt Polderman. „Mid delburg moet geen overcapaciteit creëren. De twee steden bedienen één woningmarkt. Die moeten el kaar niet beconcurreren. Dat zeg gen de provincie en het Rijk ook." Polderman vindt dat beide ge meenten hierin moeten samenwer ken. „Dat is Walchers belang. Groen is kwetsbaar. We moeten het groen en de leegte op Walche ren juist bewaren." De structuurvisie en de woonvisie worden de komende zes weken voor inspraak ter inzage gelegd. Donderdag 15 oktober vanaf 19.30 uur is er in het Stadhuis een infor matiebijeenkomst over beide vi sies. In december moet de gemeen teraad haar fiat erover geven. Event-safe: doorgaan waar EHBO ophoudt Havens zetten huwelijk om in lat-relatie Vrijdag 2 oktober 2009 Tip? walcheren@pzc.nl -door Theo Giele MIDDELBURG - Een kwijtgeraakte kat uit Middelburg is na drie jaar opgedoken in de provincie Groningen. Tij dens haar vakantie in Amerika kreeg Janneke van Bel- zen (foto) deze zomer een telefoontje van het dierena siel uit Winschoten. Meer dood dan levend was de kat Habibi bij het asiel gevonden. Omdat de kat een chip had, was het gemakkelijk de eigenaresse te achterhalen. Habibi heeft een paar weken in de ziekenboeg in het Winschoter asiel doorgebracht. Inmiddels is hij weer te rug in Middelburg. Habibi was sinds 30 juli 2006 ver mist. Het katertje uit een eigen nestje van Janneke was bij zijn verdwijning nog geen vier maanden oud. Janne ke hing briefjes op, deed navraag in haar wijk Nieuw-Middelburg, maar niemand wist waar Habibi was. Vermoedelijk had iemand het katje meegenomen omdat hij voor driekwart 'main coon' is, een geliefd ras met wat langere haren. Drie jaar lang bleef het stil totdat Janneke op 26 augus tus wakker werd gebeld in Las Vegas. „Ik kreeg Hilda uit Winschoten aan de lijn. Eerst dacht ik dat ze het ver keerde nummer had gedraaid. Ik kende helemaal geen Hilda uit Winschoten. Maar toen vertelde ze dat Habibi bij het dierenasiel was gevonden en dat hij in kritieke toestand verkeerde. Ik kon het nauwelijks geloven." Wonder boven wonder knapte de kat op en afgelopen zaterdag reed Janneke naar Groningen om hem op te halen. Habibi moet nog wat aansterken, maar hij loopt in huis rond alsof hij nooit ergens anders is geweest. MIDDELBURG De gemeente Middelburg hoeft het kraakpand Koningstraat 12, naast de bouwput, niet aan te (laten) slui ten op het elektriciteitsnet. De twee krakers hadden dit in kort geding geëist, maar de voorzienin- genrechter in Middelburg heeft be slist in het voordeel van de ge meente. Het pand aan de Koningstraat staat op de nominatie om gesloopt te worden zodra de bouw begint van een appartementencomplex en wo ningen. Tip? redactie@pzc.nl Verhuizen van standplaats heeft bij dat bedrijf nogal wat voeten in de aarde. Niet dat het vervelend is met andere collega's te werken; dat kan juist verfrissend zijn. Net als een nieuwe werkomgeving; best inspire rend. Het is de apparatuur die zon ver plaatsing lastig maakt. Softwareap- plicaties en andere ingewikkelde za ken moeten opnieuw worden inge steld, en dat kan flink tijd kosten. Groot was dan ook de opluchting van die Goesenaar toen hij op zijn nieuwe stek in Zierikzee binnen twee uurtjes alles op orde had. Hij kon aan het werk! Opgetogen belde hij een klant voor zijn eerste klus. Hij kreeg de voicemail, begon in te spre ken en kwam er toen achter dat hij tijdens zijn grondige voorbereiding toch nog iets vergeten was. 'Wilt u me terugbellen op het nummereu- hhh...', klonk het over de werkvloer. Van de klant heeft hij niks meer ge hoord. ZIERIKZEE - De classis Zierikzee, het overkoepelende bestuur van de protestantse kerken in de regio, heeft woensdagavond besloten door te gaan met het kerkordelijke onderzoek naar de leer van domi nee Klaas Hendrikse. Hendrikse, predikant bij de vrijzin nige gemeente in Zierikzee en Mid delburg, kwam binnen de PKN in opspraak door zijn boek Geloven in een God die niet bestaat. De clas sis wil nu een speciaal college la ten onderzoeken of Hendrikse 'de fundamenten van de kerk aantast', die in een kerkorde zijn vastge legd. De kerkenraad van de vrijzinnige gemeente in Zierikzee blijft volle dig achter Hendrikse staan. Hendrikse zelf is niet verbaasd over het besluit. „Het kon eigenlijk niet anders. De classis wil weten of wat ik vertel wel rijmt met de kerkorde, maar ik zou liever pra ten over die kerkorde zelf" Pres. Roosevelttaan 772 - Vlissingen - T: 0118-416188 - E: info@vanbellewonen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27