21 Gran Turismo in plaats van SUV laats van SUV Altijd aangifte doen van diefstal GM stopt met Saturn Speciaal voor u ingekocht! KORT 5-SERIE BMW combineert veelzijdigheid met traditionele waarden 2 waarden Mini toont concept van Roadster Speelse Abarth betoont eer aan Ferrari EZ-top deelt elektrische auto op proef VRAAG VAN DE WEEK Wat doe ik als mijn kentekenplaat gestolen is? Nieuwe diesel voor Chevrolet Cruze vrijdag 2 oktober 2009 SWB ®De 5GT vormt een unieke aanvulling op het gamma van BMW. foto GPD DETROIT - Het Amerikaanse auto concern General Motors (GM) stopt met zijn activiteiten onder het automerk Saturn. GM kondig de dit gisteren aan, nadat bespre kingen over een overname van het merk waren mislukt. De BMW 5-serie GT is het antwoord op een nooit van uit de markt gestelde vraag. Maar het kon wel eens een mooi alibi zijn om de SUV de rug toe te keren. door Robbert Keegel Toegeven zal BMW het niet, maar het is niet on denkbaar dat de nieuwe 5-serie Gran Turismo (zoals hij voluit heet) bedoeld is om de koper die uitge keken is op een X5 ofX6 binnen boord te houden. De 5 GT heeft namelijk wel die zo gewaardeerde hogere zitpositie, maar in een be scheidener verpakking en zonder veel van de ballast die een SUV vaak heeft. Die bescheiden verpakking is ech ter slechts uiterlijke schijn. De 5 GT is gebouwd op de royale bo demplaat van de 7-serie met een wielbasis van 3,07 meter en hij is vijf meter lang. Dat is zeven centi meter korter dan zijn grotere broer, maar twaalf centimeter meer dan een X6. Die laatste komt vanwege acht centimeter meer breedte en twaalf centimeter meer hoogte echter veel forser over. De 5 GT blijkt het slimmere con cept, want het interieur is zeer royaal uitgevallen. Achterin heb je veel hoofd- en beenruimte en Mark van den Bergh uit Breda mail de ons: Ik heb begrepen dat de proce dure bij gestolen kentekenplaten en kentekenbewijzen gewijzigd is. Wat moet ik nu doen als mijn platen ge stolen worden? Het antwoord vonden we bij de Rijksdienst Wegverkeer (RDW). door Lucas Boot Voorheen was het zo dat u bij diefstal of vermissing van de kentekenplaat een vervangend 'kentekenbe wijs moest aanvragen. Dat hoeft niet meer. Als u nu één of meerde re platen kwijt bent, kunt u met het originele voertuigbewijs (deel ia) en een geldig legitimatiebewijs nieuwe aanschaffen bij een door Penske Automotive Group wilde Saturn wel inlijven, maar kon het niet eens worden met een andere fabrikant om auto's te bouwen. Penske bereikte in juni nog een ak koord met GM om een deel van de dealers bij Saturn te redden. zelfs twee ruim verstelbare stoe len. De bagageruimte valt ook niet tegen, met normaal al 440 liter. Die kun je op twee manieren be reiken: het gedeelte onder de ach terruit als klepje openen zonder de achterpassagiers tocht te bezor gen, of de hele vijfde deur openen. Dat laatste is in de praktijk handi ger, ook al omdat je die elektrisch kunt openen. De optioneel elek trisch neer te klappen achterbank verschaft in totaal 1700 liter laadvo lume. Het is dus veelzijdigheid wat de klok slaat, maar BMW combineert de RDW erkende kentekenplaatfa brikant. De fabrikant verstrekt nieuwe platen, zet er een verhoog de duplicaatcode op en maakt ge lijk een registratie van afgifte. Ook al bent u maar één kenteken plaat kwijt, dan moeten er toch twee nieuwe platen op de auto worden gemonteerd. De duplicaat code op de voorste en achterste platen moeten namelijk overeenko men. En wat als het kentekenbewijs zoek is? Omdat er geen verband meer is tussen de duplicaatcode op de ken tekenplaat en die op het kenteken bewijs, hoeft u geen nieuwe pla ten aan te schaffen als u uw 'papie ren' kwijt bent. Als het kenteken bewijs spoorloos is, kunt u via de website www.rdw.nl een vervan gend bewijs (€29,50) aanvragen. Zijn zowel het kentekenbewijs als de platen gestolen, dan kunt u met dat met traditionele waarden. On der de motorkap vinden we een drieliter zescilinder benzinemotor met turbo met 306 pk (5351 GT), een 4,4 liter turbo-V8 met 408 pk (55oi GT) of een drieliter turbodie sel met 245 pk (530d GT), altijd ge koppeld aan een achttraps auto maat. Met de twee zwakste broeders heb ben we gereden, maar zwak is een misplaatst woord. Want ook de diesel heeft nog geen zeven tellen nodig voor de honderdsprint en loopt bij 250 km/u afgeremd tegen de snelheidsbegrenzer op. Ze ver een proces-verbaal van de politie tijdelijke platen aanschaffen. De RDW adviseert ook om altijd aan gifte te doen van verlies of diefstal langen opvallend weinig brandstof - de 5351 GT zou 8,9 l/ioo km kun nen halen - en de twee zescilin ders hebben zelfs een B-label. Het rijden in de 5 GT doet geluk kig niet denken aan een SUV, al helt de auto in bochten een fractie meer over dan een gewone 5-serie, maar de auto stuurt lekker scherp. Opvallend is de zeer complete ba sisuitrusting van de 535i GT met iDrive, audiosysteem, cruise con trol met radar en nog een hele rits opties voor een vanaf prijs van 69.950 euro. De diesel is er vanaf 71.500 euro. van uw kentekenplaat. Hebt u ook een vraag? Mail dan naar de redactie van deze krant. Een van de leukste, zoniet dé leukste auto van de internatio nale autobeurs IAA te Frankfurt is de speelse Abarth 695 Tributo Fer rari geweest. Het is een eerbetoon aan de concerngenoten met het steigerende paardje, uiteraard in felrood en met alle versierselen die ook de bloedsnelle familie uit Ma- ranello kenmerken. Deze speciale serie in gelimiteerde oplage heeft een 1,4-1 T-Jet vierci- linder turbomotor van 180 pk, die gekoppeld is aan een snel schake lende robot-transmissie die met peddels aan het stuur kan worden bediend, net als in een echte Ferra ri. De wielen ijijn ook in Ferra- ri-stijl en hebben heuse Brem- bo-remmen. Ook leuk op de internationale autobeurs IAA was dat het vijftigjarige Mini liet naast de al aangekondigde coupé-studie (twee- zitter) ook een tweezits-concept van een Roadster zien. Waar we de coupé tamelijk ge drochtelijk vinden ('t is net of-ie een enorme klap op z'n kop heeft gehad), is de Roadster precies wat een open Mini moet zijn. Stukken leuker in ieder geval dan de be staande Mini Cabrio, die trouwens ook slechts theoretisch een vierzit- ter is. Het lijdt geen twijfel, of Mi- ni gaat de twee tweezitters echt bouwen. Toen we kennismaakten met de nieuwe Chevrolet Cruze, die gebouwd is op het platform van de vorige maand op de internatio nale autotentoonstelling IAA debu terende Opel Astra, en hem later hier in Nederland te gast hadden, misten we een lekker moderne en dus vlotte diesel. Die is er nu. 9- Het is een tweeliter commonrail van 150 pk die in tien tellen rond naar de 100 kilometer per uur sprint. Het gemiddeld verbruik is 6,7 liter per 100 kilometer. Hij is er vanaf 25.695 euro en de eveneens zeer moderne zestraps automaat kost precies twee mille meer. Voor korte ritten in en om Den Haag gebruikt de top van het ministerie van Economische Za ken sinds dinsdag een elektrische auto, een Toyota Prius Plug-in-Hy- bride. Het gebruik van de wagen is een halfjaar op proef en als het de gebruikers bevalt wordt de Toyota toegevoegd aan het wagenpark. Onder anderen minister Maria v van der Hoeven en staatssecretaris Frank Heemskerk gebruiken de au to. Minister Van der Hoeven was er trots op dat zij de eerste elektri- sche dienstauto bij de rijksover heid voor personenvervoer kon presenteren. Zij vindt het belang rijk ervaring op te doen met 'au to's op stopcontact'. 4 Een van de grote voordelen van de elektrische auto is dat bij ieder stopcontact van 220 volt kan wor den getankt en bij het rijden geen fijnstof vrijkomt. m Het aantal kentekendiefstallen stijgt. geënsceneerde foto Cynthia Boll/GPD Nieuwe Volkswagens uit voorraad met duizenden euro's voordeel! Natuurlijk bij Auto Poppe! Vlissingen Terneuzen Goes (ff) AW© POPPE Tel. (0118)424000 Tel. (0115) 647333 Tel. (0113) 542500 ofiopopp. nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 21