121 bartjens rekendictee Een zwerver kan van 4 sigarettc hele sigaret rollen. Op een da Hoeveel hele sigaretten kan hij ledereen kan meedoen aan voorronde De voorronde van het Bartjens Rekendictee is begonnen. Marjolein Kool, samensteller van het dictee en presentator van de finale, hoopt op een mooie wedstrijd. En dat mensen weer wat meer plezier krijgen in rekenen. vrijdag 2 oktober 2009 reageren? nieuwsredactie@wegener.nl De strijd om de titel 'het grootste re kenwonder van Nederland' is gisteren losgebarsten. Via de websites van veer tien grote regionale dagbladen, waar onder deze krant, en dagblad De Pers kan iedereen meedoen aan de voorron de van Bartjens Rekendictee 2009. Daarmee komt de wedstrijd onder de aandacht van zo'n vier miljoen kranten lezers. De organisatie verwacht dat ze ker tienduizend mensen zich aan de re- kenklus wagen. Vorig jaar waren dat er vierduizend. De voorronde sluit op 1 november. De dagbladen vaardigen samen zestig finalisten af naar de eindronde op vrij dag 20 november in Hogeschool Win- desheim in Zwolle, de woonplaats van de beroemde zeventiende-eeuwse re kenmeester Willem Bartjens. In de fi nale komen in totaal 155 titelkandida ten uit onder wie ook de beste bezoe- Marjolein Kool in haar werkkamer. foto Vincent Boon door Niek Opten Ze heeft dit jaar even overwogen de sa menstelling van het Bartjens Rekendic tee aan anderen over te laten. „Het kost veel tijd, het houdt je het hele jaar bezig. Maar het is ook zo leuk om te doen." En dus tekent Marjo lein Kool ook voor de zesde editie van de Tekenwedstrijd, waarvan de finale op vrijdag 20 november wordt gehouden. Plezier en rekenen zijn voor de 51-jarige wiskundige en neerlandi ca uit Schalkwijk onlosmakkelijk met elkaar verbonden, maar daar denken veel mensen anders over. „Rekenen is een emotioneel vak. Ik vind het puzzelen ontzettend leuk en wil graag anderen de lol daarvan laten inzien. Maar bij som migen is het deurtje al vroeg dicht gegaan", vertelt Kool in haar werk kamer thuis op zolder. „Taal vin den veel mensen ook lastig, maar dat vak kan iedereen nog een beet je leren, is de gedachte. Rekenen daarentegen kun je wel of kun je niet, luidt de publieke opinie. Ten onrechte." Kool kon na de middelbare school niet kiezen tussen Nederlands en wiskunde en besloot daarom de le rarenopleidingen van beide vak ken te volgen. Een bijzondere com binatie die bij haar onder meer heeft geleid tot gedichten over re kenen. Zo publiceerde ze samen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 12