economie I n Prijzenfestival blijft populair Mededelingen van het waterschap shoppe! 'Graaidagen' bestand tegen recessie KLM-stewardessen trekken de broek aan Bel-me-niet register al op eerste dag plat Spaanse autoverkopen zitten weer in de lilt Consumenten in VS blijven meer uitgeven Werkloosheid EU loopt opnieuw op Opta legt TNT dwangsom op 'Beperken kosten mobiel bellen mag' AMSTELVEEN - Het zal even wennen worden. Vanaf april volgend jaar kunnen de ruim elfduizend stewardessen en vrouwelijk grondpersoneel van de KLM in een broek aan het werk. De broek is 'op verzoek van vele medewerk sters' toegevoegd aan het nieuwe uniformpakket van het vrouwelijke KLM-personeel. Het nieuwe uniform werd gisteren tijdens een modeshow op Schiphol gepresenteerd. Modeontwerper Mart Visser ontwierp de nieuwe out fit voor de KLM-dames. De vrouwelijke piloten krijgen vanaf volgend jaar voor het eerst een echt damespak, tot dan toe moesten zij het doen met een aangepast mannenuniform. Het model van de nieuwe uniformen is helemaal anders geworden, wel blijven ze KLM-blauw. „De kleur die al sinds 1971 wordt gevoerd", aldus KLM. In lijn met de nieuwe huisstijl van de nationale luchtvaartmaatschappij zit er een oranje element in. De afgelopen maanden heb ben honderden KLM-medewerksters de uniformen in de praktijk getest. Daarna is bijvoorbeeld de blouse nog aan gepast. „Die zat een beetje strak hier en daar", zei een woordvoerster. Het huidige KLM-damesuniform dateert uit 1990, bij de introductie van dat uniform ruimde het hoedje het veld. foto Ade Johnson/ANP Gemeenschappelijke regelingen ter inzage De onderstaande stukken liggen van 5 oktober tot 17 november 2009 ter inzage: de ontwerp-1e wijziging begroting 2009 van de gemeenschappelijke regeling Muskusrattenbestrijding Zeeuwse waterschappen; de ontwerpbegroting 2010 van de gemeen schappelijke regeling Muskusrattenbestrijding Zeeuwse waterschappen; de ontwerpbegroting 2010 van de gemeenschappe lijke regeling Peilingen en Landmeetkundige werkzaamheden Zeeuwse waterschappen. De stukken liggen ter inzage bij de beide waterschapskantoren; Bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8:00 tot 17:00. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; Bij de receptie van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Kennedylaan 1 in Terneuzen, elke werkdag van 8:00 tot 17:00. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken. Ontwerplozingsvergunning voor het lozen van bemalingswater voor de aanleg van een fietstunnel onder de Van 't Hoffweg ten noorden van Middelburg Op 28 september 2009 is een ontwerplozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlakte wateren vastgesteld voor de lozing van bemalings water, afkomstig van de aanleg van een fietstunnel onder de Van 't Hoffweg t.b.v. de aanleg van de N57 ten noorden van Middelburg. Het ontwerp-besluit ligt vanaf 5 oktober tot en met 16 november 2009 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; bij de informatiewinkel van de gemeente Middelburg, Kanaalweg 3 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 15.30 uur en op donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur; Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen de ontwerp lozingsvergunning. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Scmtïs ünzkMhaar, Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg «Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl vrijdag 2 oktober 2009 door Jan Trommelen DEN HAAG - Hoe slecht het ook gaat, prijzenfestivals blijven popu lair. Ook nu staan er ondanks de recessie rijen voor de Bijenkorf, waar de Drie Dwaze Dagen wor den gehouden. Dat komt omdat dergelijke 'graaidagen' draaien om illusies en emoties, stellen deskun digen. „Mensen willen graag consume ren, dat helpt om gelukkig te zijn. De warenhuizen geven hen een ex cuus met de actiedagen: je kunt ge woon blijven kopen, want we heb ben het goedkoper gemaakt", stelt marketingstrateeg Roland van Kra lingen. De detailhandel kampt met enorm teruglopende verkopen. Tij dens een recessie luistert de consu ment meer naar zijn verstand en houdt de hand op de knip, aldus Van Kralingen. Maar dat geldt niet voor de graaidagen van warenhui zen. Dan worden geen schoenen of luchtjes verkocht, maar een gevoel van succes. Wie voor weinig geld iets bijzonders binnensleept, voelt zich heel slim. En vertelt dat graag tegen de buren en vriendinnen. DEN HAAG Het Bel-me-niet register, waar con sumenten kunnen aangeven dat zij niet gebeld willen worden door te- lemarketeers, was gisteren onbe reikbaar. Het was de eerste dag dat de websi te open is. Kennelijk willen zo veel mensen geen telefoontjes meer van telefoni sche verkopers dat de website al na een paar uur overbelast is geraakt. MADRID De autoverkopen in Spanje zijn in september met 18 procent gestegen ten opzichte van dezelfde maand aan jaar eerder. Het is voor het eerst in zestien maanden dat de Spaanse autoverkopen stijgen. De plus is te danken aan een over heidssubsidie op de aanschaf van nieuwe auto's. Tot en met septem ber zijn op jaarbasis 28,6 procent minder auto's verkocht vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. WASHINGTON Amerikaanse consumenten heb ben in augustus voor de vierde maand op rij meer uitgegeven dan een maand eerder. De consumen tenbestedingen namen met 1,3 pro cent toe ten opzichte van juli, al dus het Amerikaanse ministerie van Handel gisteren. Het is de grootste stijging van de afgelopen acht jaar. Het persoonlijk inkomen van de Amerikaanse consumenten steeg in augustus met 0,2 procent. Door die psychologische mechanis men worden de Dwaze Dagen van de Bijenkorf of het Prijzencircus van V&D nooit sleets. Ook al doet de Bijenkorf het al sinds 1983 en V&D sinds 1987. Ondanks de druk te en het ellebogenwerk. „Het ver veelt nooit, telkens zijn die ver koopdagen een groot succes. Niet vanwege de lage prijzen maar van wege de speurtocht. Hoe groter de chaos in de winkel, hoe meer de klant het gevoel heeft dat er iets bijzonders tussen zit", zegt Van Kralingen. Psycholoog Carien Karsten stond drie jaar tijdens de Dwaze Dagen bij de uitgang van de Bijenkorf en ondervroeg kopers. „Twee derde is vrouw. Shoppen is voor vrouwen een vorm van therapie, de hersens maken tijdens het winkelen geluks- stoffen aan. Sommigen noemen het lekkerder dan seks of chocola de. Het gaat niet om het product, maar om de associaties die het op roept." Ze schreef er een boek over: Shoppen, de lust, het lijden en de lol. Voor de warenhuizen zijn de stuntdagen belangrijk. De Bijen korf verkocht voorheen in drie da gen een hele maandomzet. LUXEMBURG De werkloosheid in de eurozone is in augustus opnieuw opgelopen. In de zestien landen die de euro heb ben ingevoerd, zat in augustus 9,6 procent van de beroepsbevolking zonder baan. In juli was dat nog 9,5 procent. Het huidige percentage is het hoogste niveau sinds mei 1999. Nederland kende met een percenta ge van 3,5 de laagste werkloosheid binnen de Europese Unie. DEN HAAG De Opta, de Onafhankelijke Post en Telecommunicatie Autoriteit, heeft TNT opnieuw een last onder dwangsom opgelegd. Het postbe drijf heeft verzuimd informatie te verstrekken over de kosten van af zonderlijke postvervoerdiensten binnen de basispostdienst, aldus de Opta gisteren. TNT moet bin nen acht werkdagen de informatie verstrekken anders moet het be drijf 5 miljoen euro ophoesten. LUXEMBURG De Europese Unie mag de prijzen die aanbieders van mobiele telefo nie berekenen voor internationale gesprekken, aan banden leggen. Dat heeft het Europees Hof van Jus titie gisteren geconcludeerd. Telefoonexploitanten Vodafone, Telefonica O2, T-Mobile en Orange waren naar de rechter gestapt om een EU-verordening aan te vechten waarin maximumprijzen werden vastgesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11