Belangengroepen N6i meer en 221 zeeland Provincie steunt discobus PLflMECO Gedoe in Sluis over stemgedrag rondom verbouwing gemeentehuis 0113 - 270000 Gepromoveerd almanak Te zwaar Vakbedrijf van Gilst v.o.f. Nieuw schetsontwerp N61 Hoek-Schoondijke ^IBr - door Frank van Cooten IJZENDIJKE - West-Zeeuws-Vlaande- ren krijgt een tweede discobus. Langs de kust rijdt al sinds jaar en dag een bus naar disco )oy in Cad- zand-Bad. De gloednieuwe discotheek The Li mit, voorheen La Mar, op de grens bij IJzendijke krijgt ook een disco bus. Gedeputeerde Staten van Zee land besloten deze week een bij drage te verstrekken van dertigdui zend euro. Het dagelijks provinciebestuur ho noreert het verzoek, omdat de ver keersveiligheid is gediend met een discobus. De jongeren hoeven dan niet meer met de auto op stap. GS gaven eerder soortgelijke subsi dies aan de discotheken Kiekieris in 's-Heerenhoek en De Hooizol der tussen Zoutelande en Westka- pelle. Rick Heijt, zoon van The Limit-ei- genaar M'artin, is blij dat het ver zoek door de provincie is gehono reerd. De introductie van de disco bus is op 21 november, gelijktijdig met de grootse opening van de nieuwe disco. „Onze zaak is ingericht volgens de laatste trends. Honderden jonge ren kunnen bij ons terecht. Dat wij ook aan de verkeersveiligheid denken, is vanzelfsprekend. Daar om hebben we aan de provincie gevraagd ons initiatief voor een discobus te steunen", aldus Rick Heijt. De bus van The Limit rijdt behal ve in West-Zeeuws-Vlaanderen ook in delen van de gemeente Ter- neuzen. De discobus stopt bij regu liere bushaltes. De bus rijdt vanaf 21 november elke zaterdagavond. Het rittenschema is te vinden op www.thelimit.nl. De gemeente Sluis juicht de twee de discobus toe. „Alleen al vanwe ge de verkeersveiligheid is het pri ma dat het verzoek door de provin cie is gehonoreerd", aldus een woordvoerster. The Limit is gevestigd aan de Mol- lekotweg 5. „Een prima plek. Op de grens en net buiten de kern IJ zendijke. We zijn niemand tot last", zegt Rick Heijt. The Limit gaat elke zaterdagavond iets leuks brengen, zo benadrukt Heijt. Wat dat is, blijft nog even een verrassing. Meivin Pauwels uit Philippine is cum laude gepromoveerd aan de Universiteit Tilburg met een proef schrift over terugwerkende kracht in de belastingwetgeving. PLAFONDS Tip? redactie@pzc.nl Als kapitein van een gastanker op de grote Europese rivieren wil je natuur lijk geen enkel risico lopen. Dus vindt de rederij dat haar personeel met enige regelmaat een uitgebreide medische keuring moet ondergaan. Nou is de zomergast van Kerkwerve zich er van bewust dat zijn gezette postuur enigszins over de top begint te raken. Niet geheel gerust ging hij daarom op weg naar de keurings arts. Opvallend opgewekt belde hij een poosje later naar zijn vrouw. „En, hoeveel te zwaar?", informeerde ze zonder omwegen. De kapitein pa reerde de lichtelijk cynische onder toon ad rem: „Niks te zwaar, alleen tien centimeter te kort." door Frank van Cooten SLUIS - De Sluise raadsfracties van Helder Zeeuws, Gemeentebelan gen en Liberaal Sluis betreuren het dat burgemeester Jaap Sala het voorstel over de verbouwing van het gemeentehuis in Oostburg vo rige week niet in stemming heeft gebracht. Volgens de drie fracties kan hierdoor de indruk zijn ge wekt dat de hele raad achter de ver bouwing staat van 7.060.000 mil joen euro. „Zonder uitzondering hebben Hel der Zeeuws, Gemeentebelangen en Liberaal Sluis in hun beraadsla gingen te kennen gegeven dat ze gezien de belabberde financiële si tuatie van de gemeente Sluis niet akkoord konden gaan met het voorstel van het college. De drie fracties wilden niet verder gaan dan het beschikbaar stellen van de reserve verbouwing gemeentehuis van 2 miljoen euro. De fractie Hel der Zeeuws wilde de uitgaven be perken tot ongeveer 1 miljoen", al dus de gezamenlijke verklaring van de drie fracties. Helder Zeeuws, Gemeentebelan gen en Liberaal Sluis hadden het eleganter gevonden als het voor stel wel in stemming was gebracht. „Een moment van consternatie, ge roezemoes en ook onoplettend heid heeft de raadsvoorzitter aan gegrepen om het agendapunt zon der hoofdelijke stemming aan te la ten nemen. Voor de beeldvorming bij de burger zou een stemming over dit voorstel zuiverder zijn ge weest." Een raadsmeerderheid van Dorpsbelangen en Toerisme, CDA, WD en PvdA steunt het voorstel van het college. Burgemeester Sala is zich van geen kwaad bewust. „Nadat in de raads vergadering, het amendement was verworpen, vroeg ik of iemand hoofdelijke stemming wenste. Nie mand reageerde. Dus concludeer de ik dat het voorstel met algeme ne stemmen was aanvaard." Er komt een nieuwe brug over de Braakman waarop, net als nu, twee keer één rijstrook wordt aangelegd. De huidige weg wordt omgevormd tot parallelweg. Weg bestaat uit 2 rijbanen, één voor elke richting Weg bestaat uit 4 rijbanen, twee voor elke richting Rotonde Schoondijke Hier gepland viaduct komt te vervallen. IJzendijke^ Veel regelmatige gebrui kers van rijksweg N61 vragen zich af of minis ter Camiel Eurlings ooit in Zeeuws-Vlaanderen geweest is. Met de versmalling bij de Braak man maakt hij de weg onveiliger en 'stropt het verkeer toch nog op', vinden veel Zeeuws-Vlamin gen getuige onder meer de reacties op de site van deze krant. De Terneuzense wethouder Co van Schaik meent echter dat de ge zamenlijke overheden en wegbe- heerders er het best mogelijke com promis hebben uitgesleept. „We hebben de standpunten van de re gio zo veel mogelijk in overeen stemming gebracht met de voor schriften voor de ecologische ver bindingszones en de belangen voor de verkeersveiligheid." Jack van Harn, woordvoerder van het Samenwerkingsverband N61, kan zich vinden in de woorden van de wethouder. Hij heeft begrepen dat de versmalling ter hoogte van de Braakman voortvloeit uit de wette lijke verplichting zo min mogelijk natuurschade te veroorzaken. Me de omdat er turborotondes komen (verkeerspleinen die aansluiten op stukken tweebaansweg) verwacht Van Harn niet dat er meer onge lukken plaats gaan vinden. Hij wijst er daarnaast op dat het lang zaam verkeer de mogelijkheid krijgt elkaar te passeren bij de Braakman, omdat de huidige rijks weg daar wordt omgevormd tot pa rallelweg. Net als voorzitter Ronald Lippens van de Dorpsraad Biervliet is de horeca-ondernemer uit het harinu Rotonde Rijksweg nieuw i T in schetsontwerp. Met de aangebrachte wijzigingen verwacht Rijkswaterstaat tegemoet te komen aan bezwaren uit de steek. Er is een extra rotonde gepland bij de Braakman. Insprekers vonden één rotonde (tussen Biervliet en de Braakman in) te weinig. Er komt een parallelweg en vrijliggend fietspad op de stukken bij de Braakmankreek en van Biervliet tot aan Schoondijke Gescheiden parallelweg voor |r landbouwverkeer en een vrijliggende fietspad. Gescheiden parallelweg voor landbouwverkeer en een vrijliggende fietspad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 96