Zeeland PZC N6i letterlijk en figuurlijk lijdensweg H Scholieren als gediplomeerde dierenliefhebbers ZEEUWS-VLAANDEREN 25 22 deDRVKKERY Markt 51 Middelburg T0118886886 De Drvkkery Talkshow j FeltÜnited, Meander Ensemble Koopzondag Gewonde bij kettingbotsing Biervliet Rode Kruis al honderd jaar actief Provincie steunt de discobus 21 Donderdag 1 oktober 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Aan de lijdensweg die de N6i Hoek-Schoondijke al ja ren is, lijkt geen einde te ko men. Oude afspraken over het ontwerp van de weg blij ken opeens weinig waard. et plan was duidelijk. De N6i wordt verbreed tussen Hoek en Bier vliet en blijft - met een door Harmen van der Werf parallelweg voor landbouwverkeer en een. vrijliggend fietspad - tus sen Biervliet en Schoondijke twee- baans. En opeens is daar deze week minister Camiel Eurlings van Verkeer en Waterstaat. De N6t wordt bij de Braakman toch niet vierbaans, want daar loopt de eco logische hoofdstructuur. Daarom moet worden gekozen voor een ontwerp dat het minste effect op de natuur heeft. Niet één of andere natuur- of mi lieuorganisatie heeft dit verzon nen. Het zit ingebakken in natuur- wetgeving. Verkeer en Waterstaat is nog nagegaan of een wegver smalling - over maximaal één kilo meter - de verkeersveiligheid in ge vaar brengt. Dat is niet zo, volgens de deskundigen. Merkwaardig blijft het wel. Iedere automobilist weet dat elke verandering in het wegbeeld, het er niet veiliger op maakt. Bovendien, een 2x2- b'aansweg kost bij de Braakman 1,1 hectare ruimte tegen 0,9 hectare voor een ix2-baansweg. Dat scheelt dus slechts tweeduizend vierkante meter. Den Haag had geen andere beslis sing kunnen nemen, heet het. Een nieuwe N61 laat anders nog langer op zich wachten. De planning is nu dat eind 2010 het werk begint en in 2013 af is. Het tijdschema ge tuigt van optimisme. Zo moet er nog een tracébesluit komen waar op inspraak mogelijk is. De N61 - waar (te) veel ongelukken gebeu ren - staat al sinds 1996 op de lat te worden vernieuwd. Was de rijks weg tijdig aangepakt, als sluitstuk van het project duurzaam verkeers veilig West-ZeeuwsVlaanderen, dan hadden bij de Braakman al ge woon 2X2-rijstroken gelegen. pag. 22-23: reacties besluit N61. door René Hoonhorst BIERVLIET - Knopie wordt de ko mende tijd extra verwend. Hoewel het boerderijhondje niets te kla- 1 j^en heeft, beloofde baasje Tobias k at hij Knopie vier keer per dag zal laten. obias behaalde gisteren zijn Die- 'rendiploma van de stichting Met Dieren Meer Mens. Het diploma bewijst dat de bezitter verant woord met (kleine) huisdieren om gaat. Ook de zestien klasgenoten van Tobias, van de groepen 5 en 6 van basisschool De Komme in Biervliet, ontvingen het Dierendi- ploma uit handen van dierenarts Anne Focke van Dierenkliniek Ter- neuzen. Juf Corine besteedt in haar lessen elk jaar aandacht aan dieren rond 4 oktober, landelijke Dierendag. Ze was direct enthousiast over het initiatief van Met Dieren Meer Mens en bereidde de kinderen goed voor op het examen in onder meer de lessen natuur en hand vaardigheid. De vragen waren allemaal tijdens de les aan de orde geweest en vormden dan ook geen probleem voor de leerlingen. Dierenarts Focke bracht nog meer kennis over na de diploma-uitrei king. Met hulp van haar golden re- triever Betsie, die na een verkeers ongeluk nog maar één oog heeft, liet ze zien hoe een dierenarts zijn patiënten onderzoekt. Naast hon den, katten, konijnen, vissen, vo gels, hamsters en cavia's - die veel kinderen thuis vertroetelen - heeft Focke ook wel eens een slang in haar praktijk. De kinderen mochten daarna vra De zevenjarige Sander luistert naar de hartslag van Betsie. gen stellen. Ze wilden weten waar om goudvissen oranje zijn. Meer dan 'omdat ze zo geboren zijn', kon Focke er ook niet van maken. „Maar net als bij mensen zijn er ook andere kleuren: wit en oranje bijvoorbeeld." Een oude oranje goudvis kan ook wit worden. En vmemmmmmmmmmmmammammsm een schimmelinfectie kan er voor zorgen dat een oranje goudvis wat bleekjes gaat zien. Focke genas eens een goudvis die alleen op zijn foto Peter Nicolai kop door de bak zwom door hem een middeltje te geven. „O, wat goed en wat knap", riepen de leer lingen door de klas. vrij. 2/10,16.30-17.30 uur j za. 3/10,11.00-16.00 uur O.I.V. Rebecca van Wittene |||t. Bag V3I1 Het VÜt meer info en boeken bestellen: www.drukkerijn 1 za 3/10,15.00-1Q.30 uur zo 4/10,13.00 -17.00 uur tiddelburg.nl BIERVLIET - Bij een kettingbotsing op rijksweg N61 is gisterochtend net na achten een automobilist ge wond geraakt. Een rij van drie auto's stond stil op de Middenweg, vlak vóór de flitspaal bij de Braakman. Dit werd te laat of niet opgemerkt door een 44-jarige automobilist uit de gemeente Sluis. Hij ramde de achterste auto in de rij, die op zijn beurt weer tegen de auto voor hem aanreed. Vervol gens reed die auto weer tegen de eerste auto in de rij aan. Alle vier de voertuigen raakten beschadigd en zijn weggesleept door een takel- bedrijf Een 58-jarige man uit Oost burg is naar het ziekenhuis overge bracht met nekklachten. kiekt tf •ikikMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95