8| KRAS.NL, Europese Unie: Georgië en Rusland hebben beide schuld aan oorlog KERST- en NIEUWJAARSREIZEN a SINGLEREIZEN BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 is cPm ft AARDBEVING In Padang, in het westen van Sumatra, durven 900.000 men sen voorlopig hun huizen niet meer in na de beving van giste ren. Er heerst chaos en hulp kan het gebied moeilijk bereiken. waarom zou je meer betalen Tsunami 2004 donderdag 1 oktober 2009 Vier de feestdagen met KRAS.NL! Wij nemen u in de gezellige december-maand mee naar de leukste vakantiebestemmingen in Europa. Of u nu kiest voor een spotgoedkope autovakantie, een zeer complete busreis of het vliegtuig pakt voor een stedentrip... bij KRAS.NL vindt u het meest complete aanbod tegen de beste prijzen! Vraag onze gratis brochure aan of kijk op www.kras.nl "anaf Aankomstdata: 24 en 27 december gezellige stadjes met vakwerkhuizen en kerstmarkten en uitstekende wintersport mogelijkheden... dat is het Sauerland! verblijf in het 4-sterren Mercure Lüdenscheid incl. ontbijt en kerstdiners (aankomst 24/12) Aankomst 24/12, zie www.kras.nl/12024 Aankomst 27/12, zie www.kras.nl/12025 vanaf Vertrekdata: 4 en 18 december Zie www.kras.nl/12063 Vertrekdatum: 23 december vanuit Trier, omgetoverd in een prachtig winterwonderland, maken we excursies (incl.) naar o.a. Echternach en wijnstadjes aan de Moezel zoals Bernkastel-Kues verblijf in het 4-sterren Pentahotel Trier inclusief ontbijt en (kerst)diners Zie www.kras.nl/12000 Vertrekdatum: 22 december Boedapest wordt wel de lichtstad genoemd en benadrukt dat nog extra tijdens de feest dagen! Naast een kennismaking met deze stad zien we ook de Donauknie en Gödöllö. verblijf in het fraaie 4-sterren Hotel Ramada Budapest inclusief ontbijt en (kerst)diners Vertrekdata: 21 en 28 december geen stad mooier dan Rome... zeker niet tijdens de feestdagen! Ontdek deze stad zelf of kies voor het excursiepakket met o.a. Vaticaanstad en het Colosseum. verblijf in Hotel L'Oasi, even buiten Rome, incl. ontbijt en kerstlunch en/of -diner(s) Zie www.kras.nl/12045 vanaf Vertrekdatum: 19 december met excursies naar o.a. Malaga, de Britse enclave Gibraltar, het Alhambra in Granada, Sevilla, de grotten van Nerja, Marbella en Ronda en vrije dagen aan de Costa del Sol verblijf in het 4-sterren Hotel TRH Mijas aan de kust inclusief ontbijt en (kerst)diners Zie www.kras.nl/12057 Wegens succes bieden we ook deze winter een uitgebreid aanbod singlereizen aan! Deze compleet verzorgde reizen zijn bedoeld voor singles (45+) die graag op een ongedwongen en gezellige manier de kerst vieren of op wintersport willen gaan. U heeft altijd een eigen kamer, zonder toeslag! Zie www.kras.nl/singles Kerst" en Nieu«)aars teiie*1 Inclusief ontbijt en veelal feestelijke extra's Exclusief reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht) ga mee kerstshoppen in Antwerpen en Brussel! In de sfeervol verlichte steden vindt u leuke kerstmarkten en op de oude pleinen bruist het van de activiteiten! verblijf in het luxe, sfeervolle 4-sterren Courtyard by Marriott Brussels incl.ontbijt Duizenden onder puin De noordelijkste provincie van Su matra, het streng islamitische Atjeh, werd op 26 december 2004 getroffen door een tsunami die er 200.000 slachtoffers maakte. Oorzaak was een zeebeving van 9,3 op de schaal van Richter, waar van de oorsprong lag in de breuk van de aardkorst die van noord naar zuid'loopt voor de westkust van Sumatra. In andere landen vielen tienduizen den doden. Thailand, Sri Lanka, de Seychellen, de Maldiven, Myanmar en de kust van Oost-Afrika kregen te maken met de vloedgolf. In 2006 vielen door een aardbe ving in Yogyakarta 5000 doden. Grote paniek na zware aardbe ving voor kust Sumatra. 100 doden gemeld, maar vrees voor veel groter aantal slachtoffers. Gebied moeilijk te bereiken. Vrees voor uitbarsting van vul kanen. PADANC - Indonesië is gisteren op geschrikt door een zware aardbe ving. Van zeker 100 mensen stond gisteravond vast dat ze zijn omge komen, maar dat getal kan veel ho ger komen te liggen. Duizenden mensen zitten onder het puin vast. Het ziekenhuis in de havenstad Pa dang is ingestort maar ook veel an dere gebouwen zijn verwoest. De regio was gisteren slecht bereik baar, het regende er hard. De beving veroorzaakte grote pa niek onder de 900.000 inwoners van Padang. Geologen waarschu wen al langer voor de dreiging van aardbevingen bij de hoofdstad van de provincie West-Sumatra. „Honderden huizen zijn bescha digd", verklaarde een ooggetuige. „Er woedden een paar branden, bruggen zijn afgebroken en er heerst extreme paniek. Waterlei dingen zijn kapot, waardoor gebie den onder water lopen." Aardbeving treft Sumatra De elektriciteit is afgesloten, het te lefoonnetwerk ligt plat, de luchtha ven is gesloten. Ook scholen zijn ingestort. Een aardverschuiving heeft huizen bedolven. „Ik kan nog geen doden zien, al leen ingestorte gebouwen, sommi ge helemaal, andere gedeeltelijk", aldus de ooggetuige. Mensen durven niet meer naar binnen te gaan uit angst voor vloedgolven en nabevingen. Er is nog geen hulp aangekomen. „Ik zie kleine kinderen met dekens rondlopen. Mensen zoeken naar fa milieleden, maar het is donker en alle lichten zijn uit." De beving had een kracht van 7,6 op de schaal van Richter. Het epi centrum lag 50 kilometer ten noordwesten van Padang. Een 'tsu- namiwatch' die kort na de beving was gegeven, is ingetrokken. De beving werd ook gevoeld in de Indonesische hoofdstad Jakarta op het naburige eiland Java. Ook in de buurlanden Singapore en Malei sië liepen na de aardschokken be zorgde mensen de straat op. Op Sumatra liggen drie grote vul kanen: Merapi, Talang en Tand- ikat. Seismologen vrezen dat de aardbe ving tot vulkaanuitbarstingen kan leiden. Op Sumatra, een van de grootste eilanden ter wereld, leven meer dan veertig miljoen mensen. THAILAND 500 km I1 BRUSSEL - De Georgische aanval op het separatistische Zuid-Ossetië be tekende het begin van de vijfdaag se oorlog met Rusland, dat met buitensporig geweld reageerde. Dat is de belangrijkste conclusie van een EU-rapport dat gisteren is gepubliceerd. Het rapport legt de schuld voor het conflict dat losbarstte in augus tus 2008 bij beide partijen, maar wijst er wel op dat Georgië met de gewelddadigheden begon met de nachtelijke beschieting van Zuid-Ossetië. Die viel volgens het onderzoek op geen enkele manier te verantwoorden. Rusland krijgt het verwijt te heb ben gereageerd met een veldtocht diep in Georgië, die 'in geen enke le verhouding' stond met het ge vaar waaraan Russische vredestroe pen in Zuid-Ossetië blootstonden. Met de invasie ging Rusland 'ver over de redelijke grenzen' heen die aan landsverdediging gesteld kun nen worden, aldus het rapport. De Georgische vertegenwoordiger bij de Europese Unie, Salome Sa- madasjvili, zei in een eerste reactie de vraag welke partij het eerste schot loste irrelevant te vinden, zo lang geen rekening wordt gehou den met de jarenlange spanningen die aan het conflict voorafgingen. De Russische afgevaardigde bij de EU, Vladimir Tsjizjov, zei dat het rapport weliswaar 'niet pro-Rus sisch' is, maar dat het een 'ondub belzinnig antwoord' geeft op de vraag wie de oorlog precies is be gonnen. Het rapport, dat in opdracht van de Europese Unie werd uitge bracht door de Zwitserse diploma te Heidi Tagliavini, noemt ook de kwestie van etnische zuiveringen die tijdens de oorlog in Zuid-Ossetië zouden hebben plaatsgevonden, zonder overigens een schuldige aan te wijzen. Het rapport is gebaseerd op de be vindingen van dertig onderzoe kers op verschillende terreinen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8