sport 33 Ook contra-expertise Dekker positief Koevermans haakt af op laatste training NEC en Utrecht in evenwicht WIELRENNEN Voormalig Rabo-renner bekent schuld Volleybalsters in halve finale EK donderdag 1 oktober 2009 Thomas Dekker. foto Belga RIJSWIJK - Wielrenner Thomas Dekker is definitief schuldig bevon den aan het gebruik van verboden middelen. De uitslag van de con tra-expertise is eveneens positief, zo liet zijn advocaat Hans van Oijen gisteren weten. Dekker er kent schuld en wacht op sancties. De Noord-Hollander wil na zijn straf zijn loopbaan vervolgen. Dekker werd op t juli, kort voor de start van de Ronde van Frankrijk, door de internationale wielren- unie UCI op de hoogte gebracht van een positieve uitslag. Op basis van afwijkende bloedwaarden had de UCI een urinestaal uit 2007 op nieuw getest, waarbij sporen van epo aangetroffen werden. Dekker, die door zijn ploeg Silen- ce-Lotto meteen op non-actief werd gesteld, werd zo de eerste renner die 'retro-positief werd be vonden. Bij een eerste controle van de urinestaal was niets ver keerds gevonden, maar bij de her controle werden nieuwe door het antidopingbureau Wada uitge schreven criteria gehanteerd waar door de renner wel positief was. Na de uitslag van de contra-exper tise werd hij gisteren zoals ver wacht ontslagen. Dekker, die een schorsing van twee jaar riskeert, zal vandaag rea geren. Gisteren liet hij het bij een persverklaring via zijn advocaat: 'Thomas Dekker legt zich neer bij de uitkomst van deze contra-exper tise en erkent dat hij een fout heeft gemaakt. Hij neemt volledige verantwoorde lijkheid. Thomas Dekker betreurt zijn fout en zal zich, voor zover mogelijk, bij alle betrokkenen ver antwoorden en zijn excuses aan bieden.' Dekker reed op een licentie van Monaco omdat hij officieel in dat land woonachtig was. Die bond be paalt de strafmaat, waarna de UCI die normaal gesproken overneemt. In de verklaring kondigde advo caat Van Oijen een comeback van de renner aan: 'Dekker wenst te rug te keren in het peloton om te bewijzen dat in het verleden be haalde successen geheel los ston den van deze eenmalige fout en dat deze successen slechts een ge volg waren van teaminspannin gen, zijn talent en trainen.' De positieve plas van Dekker da teert nog uit de tijd dat hij bij Ra bobank reed. In hetzelfde jaar werd zijn Deense ploeggenoot Mi chael Rasmussen uit de Ronde van Frankrijk gezet omdat hij had gelogen over zijn verblijfplaats voor de Tour. In september van dat jaar maakte het Franse antido- pingagentschap AFLD bekend dat Rasmussen vermoedelijk epova- riant dynepo had gebruikt maar dat de controlemethoden nog niet dermate betrouwbaar waren dat sancties mogelijk waren. Dekkers contract bij Rabobank werd halverwege 2008 ontbonden, nadat hij eerst uit de tourselectie was gezet. De bankploeg had bij de UCI navraag gedaan omdat er variabele bloedwaarden waren ge constateerd bij de renner. Ont kend werd dat die de doorslag had den gegeven bij het vertrek van Dekker die als boegbeeld van de ei gen opleiding gold. De 25-jarige Dekker is, net als zijn voormalig ploeggenoten Rasmus sen, de Rus Denis Mentsjov en Mi chael Boogerd, ook herhaaldelijk genoemd als mogelijk klant van de Oostenrijkse bloedbank Human- plasma. Daar zouden de afgelopen jaren illegale bloedtransfusies heb ben plaatsgevonden. NIJMEGEN - FC Utrecht is er niet in geslaagd zich naast Ajax op de der de plaats in de eredivisie te neste len. Het inhaalduel in Nijmegen te gen NEC eindigde in 1-1. Jacob Lensky opende de score na mens de bezoekers, Erton Fejzulla- hu maakte na rust gelijk. Hij was ook nog dicht bij de winnende treffer. De Nijmeegse burgemeester had het risicoduel in augustus verbo den omdat na de brede inzet tij dens de Vierdaagse onvoldoende politieagenten beschikbaar waren. Gisteren mocht er wel worden ge speeld. De spelersbus van FC Utrecht kwam prompt in de file te recht en moest door de motorpoli tie met sirenes naar de Goffert worden geloodst. De aftrap was daardoor 'slechts' een kwartier te laat. NEC leek nog het meeste last te hebben van het oponthoud. De 0-1 bij rust was verdiend. De 1-1 viel verrassend. De volley van Fej- zullahu was er niet minder fraai om. Bijna was hij man-of -the-match geworden, maar zijn inzet ging tegen de paal. In de re bound redde keeper Vorm knap. LODZ - De Nederlandse volleybalsters (voor grond) hebben zich geplaatst voor de halve fina les van het EK in het Poolse Lodz. Ook in de voor laatste groepswedstrijd tegen België bleef het team van Avital Selinger ongeslagen en zonder setverlies: 3-0 (25-17 25-19 25-20). Het is de vijf de keer dat Nederland de laatste vier op een Eu ropees titeltoernooi bereikt. De halve finale plaats betekent ook automatisch deelname aan het volgende EK. Vandaag staat de laatste groeps wedstrijd tegen Rusland op het programma. Bij winst eindigt Nederland als eerste in de poule en ontloopt het waarschijnlijk titelverdediger Italië in de halve finales. foto Grzegorz Michalowski/EPA wmmmmmm EINDHOVEN - Op de laatste training van PSV voor de wedstrijd van vandaag in de Europa League te gen het Roemeense Cluj is Danny Koevermans afgehaakt. De spits kreeg tijdens de oefenses sie last van zijn hamstring en ver trok richting kleedkamer. Het is onwaarschijnlijk dat hij in Eindho ven van de partij is. PSV maakt de laatste weken indruk, met zeges op Feyenoord en Willem II. Zowel nationaal- als internationaal is de club dit seizoen nog ongeslagen. „Het is vervelend dat dit met Koe vermans gebeurt", zei trainer Rut ten. „Ook dit moeten we kunnen opvangen. We hebben dit seizoen vaker laten zien meer dan elf goe de spelers te hebben." De trainer neemt zelden risico's met gebles seerde spelers. „Tenzij het om de fi nale zou gaan." Ajax is gisteren zonder John van 't Schip naar Brussel vertrok ken voor de uitwedstrijd in de Eu ropa League tegen Anderlecht. De assistent-trainer heeft van de lei ding van de Amsterdamse club toe stemming gekregen om thuis te blijven. Van 't Schip kan bij Melbourne Heart aan de slag als hoofdtrainer. Van 't Schip wilde liever niet mee naar Brussel omdat hij de voorbe reiding van de ploeg voor de ko mende duels met Anderlecht en Roda JC (zondag) niet wil versto ren. Hij reist mogelijk op korte ter mijn naar Melbourne. Trainer Mar tin Jol heeft in het duel met Ander lecht wel de beschikking over zijn eerste assistent Danny Blind. Trainer Jan de Jonge van sc Hee renveen heeft een forse selectie meegenomen naar Letland voor de Europa League-wedstrijd tegen VK Ventspils. De Friese ploeg telt nogal wat spelers die fysieke klach ten hebben en dus besloot De Jon ge uit voorzorg extra spelers mee te nemen naar Riga. De grootste twijfelgevallen zijn Goran Popov en Kristian Bak-Nielsen. Met een overwinning in Istan bul op Fenerbahge maakte FC Twente twee weken geleden in druk op de rest van Europa. De nummer twee van de eredivisie heeft zichzelf daarmee onbedoeld v ook in de favorietenrol geschoven voor de tweede groepswedstrijd te gen Steaua Boekarest uit Roeme nië. Trainer McClaren kan niet be schikken over verdediger Rajkovic.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89