z seland 27 Dordrecht is Zierikzee niet Werf krijgt boete voor ongeval Anderhalfjaar voor poging tot doodslag HZ onderzocht rivier Dragor in Macedonië Êmm& I 1 - mm9 m$ onder verhoogd Pilot minilaptops op basisschool in Yerseke TRILLINGEN Schouwen-Duiveland vindt trillingonderzoek in Dordtse binnenstad niet relevant Advies! parkeren Speelbos in Oostkapelie geopend en ingespeeld donderdag 1 oktober 2009 S door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De binnenstad van Zie rikzee is niet te vergelijken met het centrum van Dordrecht. Gege vens over eventuele schade door vrachtverkeer in de Dordtse bin nenstad zijn dan ook niet relevant voor Zierikzee. Dat antwoorden burgemeester en wethouders van Schouwen-Duiveland op vragen van de fractie van Alert! De gemeente wil omvangrijk vrachtverkeer uit de binnenstad van Zierikzee weren. Ze overwoog een lengtegrens van acht meter, maar besloot bij nader inzien dat een vrachtwagen toch maximaal tien meter mag zijn, omdat anders teveel vrachtauto's worden uitge sloten en winkels nauwelijks nog bevoorraad kunnen worden. Dat was tegen het zere been van Bewonersbelangen Binnenstad Zie rikzee (BBZ) en Alert! Die wijzen onder meer op uitkomsten van een trillingsonderzoek in de bin nenstad van Dordrecht, waaruit zou blijken dat vrachtwagens zwaarder dan zeven ton schade toebrengen aan historische gebou wen. Omgerekend naar lengte be tekent dit dat Dordrecht binnen kort een verbod invoert voor vrachtverkeer langer dan 7,5 me ter. Volgens het college gaat een verge lijking echter niet op. Ze heeft met de gemeente Dordrecht gespro ken, en daaruit blijkt dat er alleen gedetailleerd is gemeten in zes spe cifieke panden. Verder is, stellen burgemeester en wethouders, de structuur van het winkelgebied in Dordrecht heel anders dan dat in Zierikzee. Het college ziet de lengtebeper king van tien meter als een soort compromis, en houdt daaraan vast. Jos Hoeij makers van Alert! toonde zich gisteren teleurgesteld over de reactie van het college. „De bodem in Zierikzee is een stuk slechter dan die in Dordrecht. Alles wat voor Dordrecht geldt, gaat voor Zierikzee in nog hogere mate op. Daar gaat het college helemaal aan voorbij." Het voorstel van het college wordt in november behandeld in de ge meenteraad. „We gaan er dan alles aan doen dit niet door te laten gaan", aldus Hoeijmakers. MIDDELBURG - Door het theater ver hoogd te bouwen kan er onder ge parkeerd worden zonder dat de bouwers de diepte in moeten. Dit idee is voor de Middelburgse keu zecommissie een belangrijke re den geweest om voor het ontwerp van de Amsterdams-Utrechtse combinatie Venhoeven CS Archic- ten en OKRA landschapsarchitec ten te kiezen. In tegenstelling tot de meeste andere ontwerpen heb ben die het theater schuin tegen over de Koepoort gepland. Hier door wordt vermeden dat verkeer naar de schouwburg door de smal le straten rond het park moet rij- den.Volgende week wordt beslist. door Ad Roos OOSTKAPELLE - Eerst waren het de leerlingen van De Knotwilg in Oostkapelie die vertelden wat ze in hun speelbos wilden hebben, vervolgens maak te de tuinarchitect het plan en met dat ontwerp in de hand gingen ouders en leerkracht aan de slag. Gisteravond werd het speelbos naast het schoolplein van de basisschool aan de Torenweg feestelijk geopend met het doorknippen van een lint door de bosbouwers, het plaatsen van een to tempaal en het oplaten van ballonnen. En natuur lijk door heel veel te spelen. foto Lex de Meester MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft Scheepswerf Rei- merswaal BV in Hansweert een boete van 20.000 euro opgelegd. Het bedrijf wordt verantwoorde lijk gehouden, voor een bedrijfson geval op 26 februari 2008, waarbij de 28-jarige Aziz Zaouaoui uit Rot terdam om het leven kwam. Een 17-jarige stagiair reed met zijn heftruck van de kantine naar de werkplek en nodigde enkele colle ga's uit om mee te rijden. Meerij den op de heftruck was verboden. Na een korte rit viel of sprong Zaouaoui van de heftruck en kwam op de grond terecht. De wielen reden over de speciale las- jas van het slachtoffer. Hij werd daardoor in zijn jas fijngedrukt. Zaouaoui overleed ter plaatse aan inwendige bloedingen. Volgens de directeur van de scheepswerf wisten de medewer kers dat meerijden op een hef truck niet was toegestaan en had den zij ook hun eigen verantwoor delijkheid. De rechtbank oordeelde dat het hoe dan ook de taak van de werk gever is om er op toe te zien dat het 'meerijverbod' wordt gehand haafd. MIDDELBURG - Twee jaar cel waar van een half jaar voorwaardelijk en toezicht door de reclassering. Die straf heeft de rechtbank in Middelburg gisteren opgelegd aan een 38-jarige Middelburger. De rechtbank achtte de man schuldig aan onder meer een poging tot doodslag en bedreiging. Tegen em was vier jaar en een rijontzeg- ing van een half jaar voor poging t moord, poging tot toebrengen n zwaar lichamelijk letsel, be- iging en rijden onder invloed aart fietste hij over het jaag- Middelburg toen hij - vol- eggen - een stomp in zijn gezicht kreeg. Volgens de da der daarvan had hij de Middelbur ger per ongeluk geraakt. De Middelburger, net terug van de kaakchirurg, fietste blind van woe de naar huis, pakte een klauwha mer en een mes en reed met zijn auto over het fietspad terug naar de plek waar hij zou zijn mishan deld. Hij stapte uit zijn auto, stoof op zijn vermeende belager af en gaf hem een klap met de klauwhamer op arm en hoofd. De verwondingen bleven beperkt. Verder bedreigde hij de vriend van het slachtoffer met een mes en had hij onder invloed gereden. YERSEKE - De Prinses Bea- trixschool in Yerseke is door het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland (RPCZ) uitgekozen om een jaar lang met zogeheten mini- laptops te werken. Het gaat om een proef. Als die succesvol blijkt, zullen de laptops ook op andere Zeeuwse basisscholen worden in gezet. Op de oproep van het RPCZ hadden tientallen scholen gereageerd, maar leerkracht en ict-coördinator Mathilde Droppert van de Prinses Beatrixschool wist de juryleden deze week te overtui gen dat de laptops naar Yerseke moeten komen. De school krijgt binnenkort de beschikking over twintig laptops. VLISSINGEN - Alleen als er geld komt voor waterzuiveringen kan de vervuiling van rivieren in Mace donië worden teruggedrongen. Tot die conclusie komt een delega tie van 26 studenten en 4 docen ten van de opleiding Aquatische Ecotechnologie van de Hoge school Zeeland. De HZ was door de burgemeester van de stad Bito- la uitgenodigd om de rivier de Dra gor onder de loep te nemen. Vijf jaar geleden had de HZ dat ook al eens gedaan. Toen werd geconsta teerd dat de rivier sterk vervuild was. De situatie is nu wat verbeterd, maar dat is te danken aan de eco nomische recessie die een aantal fa brieken dwong te sluiten. Echter nog steeds lozen huishoudens en fabrieken hun afvalwater ongezui verd op de rivier. De bevolking is zich wel bewust van de vervuiling, maar er is geen geld om de proble men aan te pakken. Het onderzoek trok volgens de HZ veel belangstelling in Macedonië. De nationale omroep besteedde er aandacht aan. Om de bevolking nog meer te wij zen op het belang van schoon wa ter is een folder gemaakt. De uit komsten van het onderzoek door de HZ-studenten is de basis voor de folder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85