dit is een goed kanon' tCTIE PUT! zeeïanci 23 'De ridders in het stuk rijden in een zonneauto' Dode en gewonde bij ongeluk Brouwersdam Rekenkamercommissie vraagt burgers suggesties voor onderzoek WALCHEREN Rico's Race Enorme keuze in onze showroom! fjfl openingstijden: I do, vrij 10.00 - 18.00 uur za 10.00 -17.00 uur f donderdag 1 oktober 2009 s ZIERIKZEE - De rekenkamercommis- sie van de gemeenten Schou- wen-Duiveland en Tholen vraagt burgers mee te denken over onder zoeksonderwerpen. De commissie is een verlengstuk van de gemeen teraden en werkt als een soort waakhond: ze onderzoekt of ge meenten hun doelstellingen halen en of gemeentelijk geld goed be steed wordt. De commissie heeft op dit mo ment twee zaken in onderzoek: de voortgang van ruimtelijke plannen op Schouwen-Duiveland en het grondbeleid in relatie tot grote pro jecten op Tholen. Verder bekijkt ze momenteel de relatie tussen de commissie en beide gemeenten. Wie een idee heeft, kan dat mel den door een mailtje te sturen naar: rkc-sch-th0@v3-ap.nl. ga je voorrichten. Vervolgens laad je het kruit en de kogel. Dan ga je echt richten. Je dóet overigens niets zonder dat je daarvoor het commando krijgt van de baancom missaris. Alles gaat dus gelijk. Be halve het schieten natuurlijk. De baancommissaris geeft de zoge naamde brandende aansteekstok aan de eerste deelnemer. Die ont steekt daarmee het lont en vuurt. Daarna gaat de volgende." Het ka non van Karin, ze heeft deze een halfjaar, schiet prima. „Er is al drie keer een eerste prijs mee ge schoten." „Na ieder schot is het poetsen en weer opnieuw begin nen." Het is een heel gedoe om aan een kanon te komen en de be nodigde vergunningen te verkrij gen. Karin: „Kopen doe je meestal in België of Duitsland, hier zijn er weinig. Je moet bij het ministerie van Justitie een vergunning aanvra gen en via de douane invoeren. Al met al kost je dat 'n paar maan den. Maar het blijft leuk." Rico van Dongen uit Zierikzee zit in het Nuon Solar Team dat vanaf 25 oktober met zonnewagen Nuna 5 meedoet aan de World Solar Chal lenge in Australië. Rico vertelt in de PZC regelmatig over de aanloop naar die race. Vorige week kwam het educatiedeel van het Nu- naproject weer naar bo ven. Niet alleen voor ons is het heel leerzaam, ook voor de kids van de Nightcliff Primary School. Van bijna elk onderdeel uit Nuna hebben we in de vorm van korte workshops iets laten zien in de hoogste klassen. Voor mij betekende dat lekker kliederen met citroenen, plaatjes koper en zinkspijkers. Met deze eenvoudige materialen is namelijk een simpele batterij te maken. De volgende elektronica-expert van het Australische team is hier door misschien wel geboren. Één van de kinderen wist namelijk in enkele seconden 4 citroenbatterij en aan elkaar te knopen en een kleine LED te laten branden. Ook voor voldoende beweging is gezorgd. De school had ons uitge daagd voor een voetbalwedstrijd en natuurlijk konden wij die uitda ging niet weigeren. Met onze lange benen waren we net iets in het World Solar Challenge voordeel en wisten we, op het laat ste moment, te winnen met 4-2. De week werd afgesloten met een toneelstuk uitgevoerd door de school. Het team werd bedankt door middel van een oorkonde en een aantal verwijzingen in het to neelstuk. Zo gingen de ridders te genwoordig met een zonneauto op pad en werden de paarden in de stal gelaten. In de dagen erna was er tijd voor wat contact met andere teams. De Twentenaren hadden ons nu uitge nodigd om op hun grond te ko men barbecueën. Samen met het Belgische team konden we genie ten van een zwembadje inclusief verlichting en bubbels en een goe de hoeveelheid vlees en salades. Later hebben we ook de Engelse deelnemers opgezocht. De barbe cue met dat team laat waarschijn lijk niet lang op zich wachten. kanon: „Meedoen aan een wedstrijd is altijd spannend, of je wint of niet." foto Ruben Oreel OUDDORP - Bij een ongeluk op de Brouwersdam gisterochtend rond 6.15 uur is een 21-jarige man uit Hellevoetsluis om het leven geko men. Een 61-jarige vrachtwa genchauffeur raakte gewond. Het ongeval gebeurde op de noor delijke helft van de dam, op het grondgebied van de gemeente Goedereede. De personenauto raakte op de verkeerde weghelft, waardoor die frontaal tegen de te gemoetkomende vrachtwagen reed. In een uiterste poging de au to te ontwijken, kantelde de vrachtauto. De bestuurder van de personen auto overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. De vrachtwa genchauffeur is overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. Hij is niet levensgevaarlijk gewond. inspirerende Vx* - TAPIJT IS NU WEL HEEL VOORDELIG! Bij aanschaf van nieuw Bonaparte tapijt, ontvangt u de volgende inruilkorting*: AANSCHAFWAARDE KORTING 500,-tot 1.000,- 100,- '*1 1.000,- tot 1.500,- 200,- I meer dan 1.500,- 3°0,- 1 Vraag naar onze voorwaarden Bergen op Zoom Goes j Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81