Zeeland PZC L Nachtambulance Westhoek onzeker Te zwaar SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 29 SPOEDEISEND VERVOER Connexxion vervangt slaapdienst Burgh-Haamstede door wakkere wacht Het leukste aan Amerika? Het eten! almanak Donderdag 1 oktober 2009 Kampioene schieten met kanon: je weet nooit hoe de kogel gaat EflgBMM Veel geld nodig voor aanpak verloedering Zeeuws landschap Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Marcel Modde MIDDELBURG - Connexxion Ambu lancezorg Zeeland (CAZ) gaat de slaapdiensten in Middelburg, Goes en de toekomstige post in Burgh-Haamstede vervangen door een paraat team. Volgens directeur Michiel Wildschut worden zo kost bare minuten gewonnen bij een noodoproep. Voor Burgh-Haamstede wordt be keken of de ambulance 's nachts kan worden ingeruild voor de 'ra pid responder', een gewone auto met alleen een verpleegkundige aan boord. „Een parate dienst met een volledige ambulance met twee personen is de duurste optie die je kunt verzinnen. Je moet in een ge bied neerzetten wat je daar nodig hebt", zegt Wildschut. De ritstatistieken en de praktijker varing met de gevraagde zorg laten volgens hem zien dat een rapid res ponder buiten de vakantieperiode 's nachts in de Schouwse west hoek voldoende is. Wildschut be nadrukt dat de ondernemingsraad zich nog over die optie moet uitla ten en het besluit nog niet is geno men. Intern leven er bedenkingen, omdat een verpleegkundige al léén, in noodgevallen weinig kan uitrichten. Wanneer vervolgens moet worden gewacht op de am bulance uit Zierikzee, gaat er kost bare tijd verloren, wordt gevreesd. De post Burgh-Haamstede komt amuftiai'wr) in de plaats van Neeltje Jans. De in zet vanuit die locatie is inefficiënt, aldus Wildschut. De Kop van Wal cheren en een deel van Noord-Be veland worden na de verschui ving, in de loop van dit jaar, be diend vanuit Oostkapelle en Wis- senkerke. De slaapdiensten van één auto in Middelburg en Goes worden eveneens vervangen door een parate wacht. Dat gebeurt voor het eind van deze maand. De centrale meldkamer van de Vei ligheidsregio Zeeland is tevreden ver de inzet van CAZ, zegt chef Jan Rotte. Het vervoersbedrijf nam de bijna failliete ambulance dienst boven de Westerschelde zes maanden geleden over. De beschik baarheid van het ziekenvervoer is volgens Rotte aantoonbaar verbe terd. De invoering van parate nachtdiensten zal die ervaring al leen maar versterken, verwacht ook hij. „Wanneer mensen al wak ker zijn, scheelt dat minuten." NIEUWERKERK - Indiaantje Lars houdt wel van Amerika: lekker eten hebben ze daar! De leer ling van obs Duiveland in Nieuwerkerk genoot gisteren met zijn schoolgenootjes van een Amerikaanse lunch, compleet met hambur gers en hotdogs. De maaltijd was onderdeel van een Amerikaanse dag op de school, met verder ook spelletjes en verkleedpartijtjes. De afgelopen dagen werd in de lessen geschiede nis en aardrijkskunde aandacht besteed aan de reden van de Amerikaanse dag: 400 jaar handelsbetrekkingen tussen Zeeland en de Verenigde Staten. „En premier Balkenende ontmoette net president Obama. Dat kwam mooi uit", zegt directeur Gerard Oele. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl Als kapitein van een gastanker op de grote Europese rivieren wil je natuur lijk geen enkel risico lopen. Dus vindt de rederij dat haar personeel met enige regelmaat een uitgebreide medische keuring moet ondergaan. Nou is de zomergast van Kerkwerve zich er van bewust dat zijn gezette postuur enigszins over de top begint te raken. Niet geheel gerust ging hij daarom op weg naar de keurings arts. Opvallend opgewekt belde hij een poosje later naar zijn vrouw. „En, hoeveel te zwaar?", informeerde ze zonder omwegen. De kapitein pa reerde de lichtelijk cynische onder toon ad rem: „Niks te zwaar, alleen tien centimeter te kort."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79