2010 naar pinnen in de avonduren is in Goes vaak een hele opgave P 22 zeeland Hospice in boomgaard Kruininger vlucht voor de politie Samen op weg naar een nieuwe brede school Vogelshow in Krabbendijke Goese basisschool De Wingerd mag zolang inwonen bij De Hoeksteen GELDAUTOMATEN Met name in uitgaansgebied is het tegenwoordig een stukje lopen WALCHEREN donderdag 1 oktober 2009 door Raymond de Frel GOES - Hospice Het Clarahofje huist vanaf de volgende zomer in de hoogstamboomgaard in de hoek van de Middelburgsestraat en Ringbaan West in Goes. De bouw van het stervenshuis wordt morgen feestelijk ingeluid. Het Clarahofje is nu nog in Hans- weert gevestigd. Daar runt opricht ster Marianne van der Meer het hospice, maar door persoonlijke omstandigheden lukt haar dat niet langer. Daarom neemt zorgaanbie der Zorgstroom het hospice over. „We hebben ingezet op een verhui zing, omdat Goes een centrumge meente voor de Bevelanden is", zegt directeur -bouw Johan Malie paard van Zorgstroom. Het Clara hofje krijgt een plek aan de 's-Heer Hendrikskinderendijk. Er is plaats voor vijf bedden. Een aantal fruitbomen in de ver waarloosde boomgaard moest wij ken voor het hospice én de bouw van twee woningen een kantoor pand, maar het gros is behouden. Voor de gekapte bomen worden nieuwe exemplaren aangeplant. Met het verdwijnen van de laatste pinautomaten op de Grote Markt en een langdurige buitenwerkingstel- ling van drie pinzuilen in Goes-Noord en Zuid moetje de laat ste maanden in Goes vooral 's avonds wat meer moeite doen om geld uit de muur te halen. Als er dan ook nog een keer een storing op treedt, is het helemaal behelpen. door Luc Oggel aul van den Berge, een ex-Zeeuw die tegenwoor dig in de Randstad woont, wilde afgelopen zaterdag weer eens in zijn oude stad op stap. Maar voor hij geld in zijn por temonnee had om een biertje te kunnen kopen, was de avond al weer bijna voorbij. „Op de Grote Markt zitten geen pinautomaten meer, dus ik ging naar de ABN Amro in de Singelstraat. Die twee automaten bleken defect. De SNS-bank die er tegenover zat is ook weg, dus moest ik naar de Ra bobank op de Dam. Die waren bui ten gebruik. Vervolgens naar de ING-automaat aan de M.A De Ruy- terlaan, ook defect. De laatste kans was de Fortis-automaat aan de Piet Heinstraat, maar daar stond natuurlijk een rij van 25 man." Van den Berge vindt het 'schanda lig' dat er in het centrum van Goes op een uitgaansavond maar één werkende pinautomaat is. Nu was dit een ongelukkige sa menloop - navraag leert dat er die avond een storing was bij de provi der die bijna alle pinautomaten in de lucht houdt - maar het zal nog wel eens vaker voorkomen dat meerdere automaten defect of bui ten werking zijn. Bovendien, als je bijvoorbeeld als ABN Amro-lid op zaterdagmiddag al een keer een gasttransactie hebt gedaan bij een andere bank en de ABN-automa- ten blijken 's avonds buiten ge bruik, dan zit je. Tot een aantal jaren geleden was met name de Grote Markt een soort pin-para- dijs, er zaten wel tien automaten rond het plein. Inmiddels huizen bijna alle banken buiten het uit- KRUININGEN - De politie heeft dins dagavond na een wilde achtervol ging een 18-jarige man uit Kruinin- gen aangehouden. Rond kwart voor tien kwam er een melding binnen dat iemand autoruiten aan het inslaan was aan de Stationsweg. Politieagenten gin gen poolshoogte nemen en troffen op de Goversweg een man aan, die voldeed aan het signalement. Ze spraken hem aan, maar de da der zette het meteen op een lo pen. Hij liet zich van de dijk afrol len en sprong in de watergang. Eenmaal aan de overkant vluchtte hij een boomgaard in. Vervolgens klom hij op het dak van een schuurtje, maar daar zakte hij doorheen. Pas in de achtertuin van een wo ning aan de Zandweg werd de man in de kraag gevat. Hij was lichtgewond en bleek onderweg zijn schoenen te zijn verloren. De Kruininger is aangehouden en in verzekering gesteld. KRABBENDIJKE - Het district Zee land van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers houdt zater dag zijn jaarlijkse jeugdshow in dorpshuis De Meiboom in Krab bendijke. Er zijn 26 vogelliefheb bers tot 17 jaar uit Zeeland, die zo'n 190 vogels hebben ingeschre ven voor een keuring. In de catego rieën kanaries, tropische vogels en parkieten worden de kampioenen van Zeeland toegekend. Het evene ment begint om 10.00 uur, de prijs uitreiking is om 15.30 uur. De meeste gebied. geldautomaten in het centrum van Goes bevinden zich tegenwoordig een eind(je) buiten het uitgaans- foto Izaak Verkeste gaansgebied en sinds enkele maan den zijn ook de ING-automaten in het voormalige Postkantoor weg op de Markt. De bank heeft de in tentie om twee automaten (één op de Markt en één in het winkel gebied) terug te plaatsen, maar het is nog niet duidelijk wanneer, laat woordvoerster Karin van der Pol van ING weten. „Er wordt hard aan gewerk. We zijn met locaties bezig, maar het is nog te vroeg om daar iets over te zeggen. We zijn ook afhankelijk van verordeningen en welstandscommissies. Het zijn langdurige trajecten. Ik hoop dat ze er over een halfjaar staan. Wij vinden het elk geval wel belangrijk dat er pinautomaten in winkelge bieden zijn." De Goese horeca en middenstand spraken eerder hun zorgen over de dalende pin-servi- ce uit. Nu moet je als stapper in voorkomende gevallen een eindje lopen om aan geld te komen, feit is dat bijna alle Goese pinautoma ten zich in het centrum bevinden. De Rabobank heeft losstaande au tomaten in de Goese Polder, Goes-Zuid en bij de Agrimarkt, maar die zijn al sinds juni buiten gebruik nadat bleek dat ze vrij makkelijk zijn te kraken met be hulp van springstof. Goesenaren die buiten het centrum wonen, moeten dus 's avonds de fiets of de auto pakken als ze geld willen pinnen. Vooral voor ouderen die zich niet zo makkelijk kunnen ver plaatsen is dat lastig. Supermark ten merken dan ook dat er vaker extra geld wordt opgenomen door klanten. Rabobank Oosterschelde maakte deze week bekend dat de drie pinzuilen in elk geval op zeer korte termijn weer in gebruik worden genomen. „Het heeft langer geduurd dan gedacht, maar wij vinden de veiligheid erg belangrijk", zegt directeur retail Anita Suijkerbuijk van Rabobank Oosterschelde. Daarmee is het pro bleem in de wijken zuid en Goese polder opgelost. En wat betreft de stappers: die moeten voorlopig nog maar even van tevoren pin nen. MsmmmmsmmsmÊÊÊÊM GOES - De vrijgemaakt gerefor meerde basisschool De Wingerd in de Goese Noordhoek huurt een ruimte bij de buurman, de kerk De Hoeksteen. Daar is één van de groepen ondergebracht. De Wingerd kampt al jaren met ruimtegebrek en bouwt daarom een nieuwe school in de wijk Man nee. Over drie jaar is de school klaar. De Hoeksteen werd jaren ge leden al te klein voor de vrijge maakt gereformeerden, die gingen kerken in de Westerkerk totdat een nieuwe kerk klaar is. De oud gereformeerde gemeente kocht De Hoeksteen en verhuurt nu een ruimte aan de school. Met 230 leer lingen barst De Wingerd uit zijn voegen. Door het beperkte aantal lokalen kan alleen groep 1 worden gesplitst. Openingstijden: do, vrij 10.00 - 18.00 uur za 10.00 - 17.00 uur Klarinetweg 2c j 4337 RA Middelburg j T. +31 (0) 118 - 67 49 55 www.ohcwalcheren.nl WOLPHAARTSDIJK - De tijd van een vijandelijke opstelling tussen open bare en bijzondere scholen in een dorp is voorbij. Tegenwoordig pro beren scholen elkaar te versterken en als het even kan ook nog met kinderopvang en welzijnsinstellin- gen erbij. In Wolphaartsdijk zijn ze hard op weg naar een nieuwe brede school, die echter pas in de zomer van 2011 klaar is. Toch werken de christelijke Ichthusschool en de openbare basisschool De Acht hoek al samen op terreinen waar dat mogelijk is. Gisteren hielden ze samen de jaarlijkse Fancy Fair, waarbij ook de andere twee part ners die in de brede school zullen trekken, Kinderopvang De Beve landen en welzijnskoepel SMWO, betrokken waren. De twee scholen zetten dinsdaga vond al een lawaaioptocht op touw om de dorpsbewoners op de feestelijkheden te wijzen. Dat was nodig, want met de Fancy Fair moet ook wat geld worden ver diend. Eenderde van de opbrengst gaat naar de spaarpot voor een kunstwerk in het open leercen trum in de nieuwe school, waar van beide scholen gebruik zullen maken. De rest wordt verdeeld over de potjes voor buitenspeelma teriaal voor de twee scholen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64