Zeeland PZC Goes vreest overlap deDRVKKERY Zeelandbrug een nacht gestremd Dode en gewonde op Brouwersdam almanak BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 21 29 geld jeugd en Gezin Glijden van de Dikkertje Dap-giraffe in de Annie M.G. Schmidt-speeltuin De Drvkkery Talkshow FeltUnited, Int. Dag van het vilt Koopzondag Meander Ensemble Pinnen in de avond is in Goes vaak nog een hele opgave Veel geld nodig voor aanpak verloedering Zeeuws landschap Donderdag 1 oktober 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl GOES - Het Goese college van bur gemeester en wethouders wil niet bijdragen aan de voortzetting van het zogenaamde cliëntgestuurd netwerk (CGN), een initiatief van welzijnskoepel SMWO. Dat heeft van de provincie een kleine drie ton subsidie gekregen voor de eer ste twee jaar. Het Goese college is daarover verbaasd, omdat het de bestaande projecten Bemoeizorg van de GGD, het project Achter de Voordeur van de gemeente en de ontwikkeling van Centra voor Jeugd en Gezin (CJG) in de Ooster- schelderegio overlapt. Het college is ervan overtuigd dat die drie pro jecten het hele veld ruimschoots bedienen. Extra gemeenschaps geld steken in dubbel werk achten B en W onverantwoord. Dat de provincie dat toch doet, ver baast het college, temeer omdat provinciale subsidie voor Achter de Voordeur tot twee keer toe is af gewezen. Het wil over twee jaar, als het provinciale geld op is, de subsidie niet overnemen. De ge meente is nog wel in overleg met SMWO om dergelijke communica tiestoringen in de toekomst te voorkomen. Inmiddels hebben de Bevelandse gemeenten en Tholen een subsi die van de provincie ontvangen van 300.000 euro om Centra voor Jeugd en Gezin op te zetten. De zes gemeenten doen dat gezamen lijk onder de paraplu van het Sa menwerkingsverband Welzijns zorg Oosterschelderegio. Schou- wen-Duiveland is al eerder met een pilot-CJG begonnen. Het geld is bedoeld om binnen drie jaar de infrastructuur te schep pen voor een preventief jeugdbe leid binnen elke gemeente apart. Het ontwikkelen van zes CJG's kost in totaal 1,3 miljoen euro. Als de centra eind 2011 eenmaal draaien, kunnen ze nog rekenen op een provinciale subsidie van 20.000 euro per jaar, per centrum. De CJG's gaan de gemeenten dus in de aanloop en in de voortzet ting, veel geld kosten. Op overlap pingen in het werkveld zit Goes dus niet te wachten. KAPELLE - Met een lawaaioptocht, speurtocht en hoek in Kapelle officieel geopend. Speeltuinont- De speeltoestellen verwijzen naar de kinderboe- het oplaten van ballonnen hebben de leerlingen werpster Jootje Vaas ging in het parkje aan de ken van schrijfster Annie M.C. Schmidt. Het park van basisschool De Linge samen met wethouder Paardeweg, Annie M.G. Schmidtsingel, Biezeling- kost de gemeente ongeveer een ton. Jon Herselman gisterochtend de Annie M.G. seweg en de Kapellerie aan de slag met de idee- Schmidt-speeltuin in het nieuwbouwplan Zuid- ën van de kinderen. Video op www.pzc.nl/bevelanden COLIJNSPLAAT - De Zeelandbrug is in de nacht van maandag 5 op dinsdag 6 oktober afgesloten voor het wegverkeer. Vanaf middernacht tot ongeveer 5 uur 's ochtends wordt een aantal kleine werkzaamheden uitge voerd, zoals het terugplaatsen van vier lichtmasten bij de bascule- brug en het voorwaarschuwings- sein. Als het weer het toelaat, wordt de brug ook nog geveegd. OUDDORP - Bij een ongeluk op de Brouwersdam gisterochtend rond 6.15 uur is een 21-jarige man uit Hellevoetsluis om liet leven geko men. Een 61-jarige vrachtwa genchauffeur raakte gewond. De personenauto raakte op de ver keerde weghelft, waardoor die frontaal tegen de tegemoetkomen de vrachtwagen reed. De bestuur der van de personenauto overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. wmmmmmmmsmmmMMm 'mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm. Tip? redactie@pzc.nl Markt 51 Middelburg T0118886886 'Jg ZWCLCiT Als kapitein van een gastanker op de grote Europese rivieren wil je natuur lijk geen enkel risico lopen. Dus vindt de rederij dat haar personeel met enige regelmaat een uitgebreide medische keuring moet ondergaan. Nou is de zomergast van Kerkwerve zich er van bewust dat zijn gezette postuur enigszins over de top begint te raken. Niet geheel gerust ging hij daarom op weg naar de keuringsarts. Opval lend opgewekt belde hij een poosje la ter naar zijn vrouw. „En, hoeveel te zwaar?", informeerde ze zonder om wegen. De kapitein pareerde de lichtelijk cy nische ondertoon ad rem: „Niks te zwaar, alleen tien centimeter te kort." vrij. 2/10,16.30-17.30 uur o.l.v. Rebecca van Wittene za. 3/10,11.00-16.00 uur zo 4/10,13.00 - 17.00 uur meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl za 3/10,15.00-16.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63