uit 15 Eigenzinnige muziek voor de liefhebber Prijsvraag DeBard en Spin donderdag 1 oktober 2009 Bart Gabriëlse van Spin CD: „Het criterium is dat ik het zelf gaaf vind, of denk dat mijn klanten het gaaf vinden." zijn zeker niet alleen maar obscure bandjes. Ook de nieuwe Pearl Jam en Arctic Monkeys vind je er. Zelf is Gabriëlse een liefhebber van folk en country in de breedste zin van het woord, en hij heeft veel harde gitaarmuziek: metal, har drock, punk. Ook staan er beschei den collecties indie, hip hop en dance. „Van alle genres kies ik bands die een beetje in de alternatieve hoek zitten. Dus bij de dance geen Tiësto, maar wel Aphex Twin. Hoe wel, Tiësto heeft op zijn laatste al bum samengewerkt met Sigur Rós, en dat vinden mijn klanten denk ik wel interessant. Je kunt dus eigenlijk niet zeggen: die bands wel en die niet. Het crite rium is uiteindelijk altijd of ik het zelf gaaf vind of dat ik denk dat mijn klanten het gaaf vinden." Wat Spin ook onderscheidt van an dere zaken, is dat Gabriëlse regel matig bijzondere optredens in zijn Spin heeft naast muziek ook regelmatig gratis optredens in de zaak. zaak heeft. Zaterdag 21 november speelt de Nederlandse singer/songwriter Kim Janssen in Spin, op 10 oktober komt de Cana dese country-singer/songwriter T. Nell. „Soms zijn het last minutes, soms lang tevoren al bekend. In elk geval staan de optredens altijd aangekondigd op de site. En ze zijn altijd gratis." 't Meulengat, 10.00-13.30 uur Ellewoutsdijk Schilderijen, gedachten en inzichten, film beelden en de bijzondere muziek van C.l. Gurdjieff en T de Hartman rondom St. Franciscus van Assisi. 't Kerkje, 14.30 uur; MAANDAG 5 OKTOBER Goes Dansschool Janvier geeft een workshop Boogie Woogie, van 45 minuten. Dansschool Janvier, Jacob Valckeplein 4, 20.15 uur DINSDAG 6 OKTOBER Middelburg Een avond met.. .Jan Brokken (verhaal) en Marcel Worms (piano) over In het huis van de dichter, een hommage aan Youri Egorov. Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur; Goes Grupo Capoeira Brasil Zeeland verzorgt een demonstratie en workshop van deze combinatie van dans en vechtsport. Podium 't Beest, 20.30 uur WOENSDAG 7 OKTOBER Middelburg De maandelijkse boekenmarkt. Vismarkt, 10-16 uur. Oost-Souburg Kletskoek: voorlees- en knutseluurtje voor peuters en koffiebijeenkomst voor hun ouders. Guusuus, 10.00-11.00 uur; Oost-Souburg Voorlezen Hans&Grietje snoephuisje versieren. Guusuus, 13.30-14.30 uur; Middelburg Taartjes maken met keukenkunstenaars Gijs en Rob, de koks van de Drvkkery. Voor kinderen van 8-12 jaar. Er is plaats voor twintig kinderen en het is gratis. Drukkerij, binnentuin van de brasserie, 15.00 - 16.30 uur Zierikzee Prins Vads koekhapwedstrijd in het kader van de Kinderboekenweek bij Boekhan del De Vries. Aanvang 15.00 uur. Middelburg Politiek café SP over autoluwe binnen stad. Café Ko d'oooor, Lange Noordstraat, 19.30 uur. Goes Dansschool Janvier geeft een workshop Boogie Woogie, van 45 minuten. Dansschool Janvier, Jacob Valckeplein 4, 19.15 uur Middelburg Lezingenavond NIOO. Ad Huiskens over Antartica en Peter Herman Estuaria Oos- terschelde. Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur; Kloetinge Soiréé van de Alliance Fram;aise, een fran- stalige lezing van musicoloog M. Michel Khalifa over:Achter de schermen bij een concert'. Amicitia, Schimmelpenninkstraat 14, aan vang 20.15 uur. Uit welk deel van Afrika komt veel van de mu ziek die is verzameld op de reeks dubbel CD's Desert Blues? Wie het goede antwoord weet, maakt kans op deel 3 van dit album. Tot en met dinsdag 6 okto ber kan het antwoord doorgege ven worden aan: DeBard, Bel- lamypark 37, Vlissingen, telefoon nummer: 06-13597237, mail: debard@zeelandnet.nl, website: www.debard.nl. Open: do.-za. 13-18 uur. Zaterdag 21 november speelt de Nederlandse singer/songwriter Kim Janssen in Spin. Leden van wel ke Amerikaanse band speelden mee op Kim's debuutalbum 'The thruth is I'm always res ponsible?' Wie het goede antwoord weet, maakt kans op 2 kaarten voor het festival 'This Beautiful Mess slaapt in de Spot', in hetzelfde weekend in de Spot in Middelburg. Kim's zijproject de band 'The Black Atlantic' speelt ook op dit festival! Tot en met dinsdag 6 okto ber kan het antwoord doorgege ven worden aan Spin CD, Dam plein 48, Middelburg, telefoon nummer 0118-650265, mail: bart@spincd.nl, website: www.spincd.nl. Open: ma. 12-17.30 uur, di en wo 10-17.30 uur, do 10-21 uur, vrij en za 10-18 uur. De winnaar van de vorige prijsvraag (Antiquariaat Dat Narrenschip) is de heer S. Lelie uit Middelburg. Het getoonde apparaat is een stereokij ker, waarmee men een driedimensio naal beeld van foto's verkrijgt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49