uit 13 Alsof de delta helemaal leeg is communicatiemiddel NICK SIMON Zeelandhallen Goes Live on Stage 16 januari Altijd wat te beleven in Contacta Golden Earring Stoffenspektakel Kijk voor meer events, concerten en beurzen op www.zeelandhallen.nl! Snuffeimarkt donderdag 1 oktober 2009 Zeelandhallen UHÊHIÊÊÊÊÊÊÊÊÊSKKl Festival Zeeuwsch-Vlaanderen Vrijdag 2 oktober Nationaal Orkest België o.l.v. Eivind Aadland; Hrachya Avanesyan (viool). Terneuzen: Scheldetheater, 20.00 uur Zaterdag 3 oktober Pianotrio: Hagai Shaham (viool), Ar- non Erez (piano), Raphael Wallfisch (cello). Hengstdijk: r.k. kerk, 20.00 uur Zondag 4 oktober Duo Bilitis: 2 x Harp, mezzosopraan IJzendijke: N.H. kerk, 15.00 uur Vrijdag 9 oktober Gambakwartet - Vittorio Ghielmi en Rodney Prada: viole de gambe; Luca Pianca: théorbe; Lorenzo Ghielmi: cla vecin. St. Anna ter Muiden: N.H. kerk, 20 u Zaterdag 10 oktober Residentie Orkest o.l.v. John Storgards; Dejan Lazic (piano). Terneuzen: Scheldetheater, 20.00 uur Zondag 11 oktober Concertthema: Nacht en Natuur. Hulst: Basiliek, 15.00 uur Woensdag 14 oktober Clazz in Zeeland: Zeeuwse componis ten uit jazz en klassieke wereld, wer ken van Friso van Wijck, Douwe Eisen- ga, Dies Ie Due en Dick de Graaf. Terneuzen: Porgy en Bess, 20.00 uur Donderdag 15 oktober Europian Union Chamber Orchestra o.l.v. Matthias Wollong; Marcin Zdu- nik (cello). Oostburg: r.k. kerk, 20.00 uur Tickets nu verkrijgbaar via www.zeelandhallen.nl 13 t/m 15 oktober Inspirerend zakendoen op Contacta! Business-to-business event Contacta staat in het teken van elkaar inspireren. Het beursthema 'Samenwerken Netwerken' wordt van 13 t/m 15 oktober op praktische wijze toegelicht op het centrale Thema L Plaza inZeelandhallen Goes. 17 oktober Met wereldwijd miljoenen verkochte albums heef Golden Earring grote internationale successen geboektjj Op 17 oktober geeft de oudste Nederlandse rockband een concert in Zeelandhallen Goes. 30 oktober Hét evenement op het gebied van modestoffen, interieurstoffen én hobbystoffen. Nederlands bekendste stoffenhandelaren presenteren op meer dan 4.000 m2 de nieuwste herfst- en 'wintercollectie. Stoffenspektakel opent haar deuren van 10.00 - 17.00 uur. Toegang is gratis. Kijk voor meer informatie op www.zeelandhallen.nl. Binnenkort in Zeelandhallen Goes o.a.: 7 november 14 november 2 december inuari GEANNULEERD Disco Soul Motown Dutch-Party Ernst Bobbie Sinterklaasshow Nick Simon Irish Festival 3 oktober Zelf een evenement organiseren? Bel 0113-221020. Zeelandhailen Goes is onderdeel van Libéma 31 oktober t/m 1 november CD's, kleding, schilderijen, meubeltjes en dat ene boek waar je al jaren naar zocht: kom snuffelen op de Snuffeimarkt en beleef samen urenlang zoekplezier in Goes. Op 31 oktober open van 9.00 tot 17.00 uur en op 1 november van 10.00 tot 17.00 uur. Entree: volw. 4,50 65+ 3 kinderen tot 12 jaar gratis. nemen bij Roberto Benzi en Eri Klas. In november dit jaar dirigeer ik het Radio Filharmonisch en dat wordt voor mij een terugzien van vele oud-collega's." Dirigeren trok Van Alphen omdat hij het prachtig vond om zelf te be palen hoe bepaalde muziek ge vormd moest worden en moest klinken. „Tijdens een workshop in Engeland was ik bloednerveus. Al le deelnemers waren assistent van een of andere grote dirigent. Ik had mijn partituur goed voorbe reid en toen ik de anderen bezig zag, kreeg ik moed, ik zou niet voor hen onderdoen. Een jaar la ter volgde ik in Tsjechië een opera workshop en toen lachte het geluk me toe. Er was een agente uit Bul garije aanwezig die jong talent hij speelt alleen nog salonmuziek, met een kamerorkest. „Ik reis als dirigent per jaar onge veer acht maanden. Ik dirigeer elk jaar in Zuid-Afrika, was van 2005 tot 2009 dirigent van het Philhar- monisch Orchestra Kislodovodsk in Rusland en dirigeer in vele lan den in Europa, Midden- en Zuid Amerika." Voor het festival van Zeeuwsch- Vlaanderen heeft hij veel lovende woorden over. „Vier grote orkes ten en goede kamermuziek. Ik hoop dat de basiliek in Hulst vol zit bij het slotconcert." Conrad van Alphen dirigeert het West Deutsche Rundfunkorchester Köln, za. 17 oktober om 20.00 uur in de Basiliek van Hulst. foto Bernadette Leijdekker Clazz in Zeeland: première woensdag 14 oktober in Porgy en Bess Terneuzen; daarna op vrijdag 23 oktober in de Concertzaal Middel burg. Vervolgens zijn er uitvoeringen in januari en tijdens het jazzfestival Middelburg in 2010. Vrijdag 23 oktober is er in Terneuzen een schoolconcert en in het voor jaar van 2010 volgen schoolconcer- ten en workshops in Middelburg en Goes en daarna zijn er concerten op locatie. zocht. Zij nodigde mij uit en toen volgden vele gastdirecties." De bas is in de kast opgeborgen en Conrad van Alphen bert, Astor Piazzolla, Bartok, Bach. Ook Turkse- en West-Afrikaanse muziek boeide me zeer." Het Clazz Ensemble bestaat uit twaalf mannen, drie komen uit het klassieke circuit, de anderen ko men uit de jazzhoek maar hebben een klassieke opleiding gehad. „Musici die graag improviseren, maar de improvisaties zijn altijd een integraal onderdeel van de par tituur. Dat is ook het geval voor Clazz Zeeland." Vrijdag 16 oktober Ars Antiqua Austria, o.l.v. Gunar Letz- bor. Axel: r.k. kerk, 20.00 uur Zaterdag 17 oktober West Deutsche Rundfunkorchester Köln o.l.v. Conrad van Alphen. Marijke de Braai (tap dance). Hulst: Basiliek, 20.00 uur Meer informatie: www.festival-zvl.nl tel: 0115 649751 Kaarten via Theater Exploitatie Zeeland www.theaterver- koopzeeland.nl en Scheldetheater (voor 2 en 10 okt) 0115 695555 www.scheldetheater.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47