zeeland 13 niet meer de schoonste ROC maakt werk van bestrijden discriminatie De schoonste stranden van Zeeland Paul Zonneveldpaviljoens commentaar Vastloper Aantal storingen Roosevelt Debating Tournament in kerncentrale blijft ook in 2008 beperkt Ipll Winnaars van de voorgaande edities www.pzc.nl Vijver- en Vissencentrum 't Groene Kikkertje en Rana Natuurpark donderdag 1 oktober 2009 Zeeuwse stranden zijn geïnspec teerd voor de Schoonste Strand Verkiezing 2009. 'De stranden werden in vergelijking met vorig jaar massaal bezocht. Strandpa viljoenhouders maakten zelfs 15 procent meer omzet' Westerscheldedebat live Het Westerscheldedebat in de Twee de Kamer is vandaag live te volgen via www.pzc.nl. Aanvang: 10.15 uur. ZEEUWSE BOEKENPRIJS Wat is het beste Zeeuwse boek van 2009? Stem mee op: www.pzc.nl/boekenprijs Volg de PZC op je mobiel: pzc.mobi Alles over de kustmarathon! www.pzc.nl/kustmarathon DEN HAAC - De kerncentrale Bors- sele heeft vorig jaar zes storingen gemeld aan de Kernfysische Dienst, één meer dan in 2007. De voorvallen waren niet van dien aard dat bijzondere veiligheids maatregelen nodig waren. De storingen hadden ook geen na delige gevolgen voor de omgeving van de centrale. Vorig jaar was de kerncentrale 92,4 procent beschikbaar, iets min der van in 2007. Borssele wekt 4 procent van de nationale elektrici teit op. Het aantal storingen in Petten steeg ten opzichte van 2007. MIDDELBURG - Nehalennia, Schelde- mondcollege, Zeldenrust Steelant en Pontes Goese Lyceum doen za terdag mee aan het Roosevelt Na tional Debating Tournament in de Roosevelt Academy in Middel burg. Er doen 22 scholen uit Neder land mee. De debatten zijn in het Engels en beginnen om 12.00 uur. De finale is om 15.35 uur. De werkgevers maak ten er gisteren geen show van. Al aan het begin van de avond trokken zij de stekker uit het overleg in de Sociaal Econo mische Raad over de AOW. De SER heeft geen alternatief voor de verhoging van de AOW-leef- tijd die het kabinet wil. De eni ge overeenkomst tussen de so ciale partners is dat zij om ver schillende redenen nog voor zichtiger zijn met de leeftijd grens dan het kabinet. Zo'n houding zet geen zoden aan de dijk. Dus is het goed dat het ka binet nu gewoon verder kan op de ingeslagen weg, de zeer gelei delijke verhoging van de AOW-leeftijd naar 67 jaar. De vakbonden deden gisteren veel te dramatisch over deze vastloper. Het is de werkgevers niet te verwijten dat ze geen brood zien in zinloze discussie. Dit soort zakelijkheid kan de SER goed gebruiken als er ad vies moet komen over de gewel dige overige bezuinigingen die dit kabinet wil doorvoeren. MIDDELBURG - Het Anti Discrimina tie Bureau (ADB) gaat samenwer ken met het ROC Zeeland. Het ini tiatief richt zich op tijdig melden van gedrag dat binnen dit kader niet door de beugel kan. Ook over matig pesten valt onder de aan pak. Het ADB Zeeland maakt gebruik van de interne communicatiemid delen van het onderwijsinstituut om de meldingsbereidheid van dis criminatie te verhogen. Dat dit no dig is blijkt uit recent onderzoek in de provincie. Eén op de zes inwoners van Zee land heeft het afgelopen jaar discri minatie meegemaakt, van wie met name mensen onder de 34 jaar (22 procent). Op het werk maakt 24 procent discriminatie mee, tijdens de schoolopleiding wordt dat aan deel becijferd op 16 procent. De samenwerking sluit aan op de opname van een anti-discrimina- tieparagraaf in de Arbo-wet. Werk gevers hebben sinds augustus de plicht binnen hun organisatie de risico's van discriminatie op de werkvloer in kaart te brengen en een preventieplan te maken. Het ROC wil met een 'diversiteitsbe- leid' voorkomen dat studenten en medewerkers in een minderheids positie bewust worden uitgesloten of gediscrimineerd. Bij de uitvoe ring van dit beleid kan voortaan een beroep worden gedaan op de deskundigheid van het ADB. F»»* H'nniM» V ré f, «iZ' j M-*- BSy t* en drie sterren, constateerde voor zitter Paul Zonneveld van de Ne derlandse Vereniging van Strandex- ploitanten Noordzee dat de strand paviljoens 15 procent meer omzet hebben gedraaid. Dat was volgens hem te danken aan het feit dat meer mensen in eigen land bleven en het mooie weer. En hoewel er meer strandgangers waren, waren de stranden schoner dan ooit. Henk Klein Teeselink van de stich ting Nederland Schoon roemde vooral de samenwerking tussen ge meenten en paviljoenhouders en noemde in dat kader met name de gemeenten Veere en Sluis waar vol gens hem een combinatie van slim resultaatgericht beheer en gemeen schappelijke betrokkenheid al ja ren zorgt voor schone stranden. Het succes van Westland zit vol gens het juryrapport in een goed gastheerschap voor de strandgan gers en in slimme resultaatgerichte afspraken met de aannemer, waar bij de strandopgangen als visite kaartje fungeren. De prijs voor het schoonste strand werd voor het eerst in 2003 uitge reikt. Gemeenten zoals Zandvoort probeerden tevergeefs tot de top door te dringen, maar zij kwamen niet verder dan de officieuze kwali- cicatie 'schoonste strand van de Randstad'. Eerdere winnaars waren: 2008: Sluis 2007: Ameland 2006: Sluis 2005: Sluis 2004: Veere 2003: Veere Sluis is van de troon gestoten als gemeente met de schoonste stranden van Neder land. Dat is nu Westland. Veere is met de derde plaats de beste Zeeuwse gemeente. 'minimi Mil I *Wa Samenstelling Rolant Quist foto's Ronald den Dekker, Lex de Meester en Ruben Oreel WeÜèwcg 35, 4315 CH Dreischor Tel.nr. 0111-401459/401545 Open: di. t/m vr. 9 tot 17.30 uur, zat. 9 tot 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3