sport 135 Exclusief topvoordeel bij Stip! stipreizen.n Extra aandacht voor basketbaltalenten Jan Raas, hier als winnaar van de Amstel Gold Race in 1982, W donderdag 1 oktober 2009 door Koen de Vries GOES - De basketbalclubs Smokkel- hoek uit Kapelle en Volharding uit Goes gaan de jeugdopleiding se rieuzer aanpakken. Frank Vermeu len (29), Frank Böseler (45) en Ar jan de Bruin (61) hebben een plan opgesteld, waarin talentvolle spe lers van 13 tot en met 15 jaar van beide clubs meer aandacht krijgen. Regelmatig slagen spelers van bei de clubs erin de overstap te maken naar de Brabant Giants, de eredivi sievereniging uit Bergen op Zoom. Voor spelers die dat (nog) niet lukt, is het zogenaamde talenten plan bedoeld. „Er zijn veel jongens die heel gemotiveerd zijn, maar de stap nog niet kunnen maken. Zij krijgen extra voorzieningen en kunnen om te beginnen doorstro men naar de beste teams van de.ei- gen clubs", vertelt Frank Vermeu len. Smokkelhoek en Volharding heb ben veel leden en talent en willen daarom graag iets extra's doen. Ze willen gezamenlijk talenten één training per week extra bieden en zorgen voor een persoonlijk ont wikkelingsplan, waarin staat waar aan gewerkt moet worden. De jon gens trainen nu twee keer bij hun club en vaak nog een keer extra met de Zeeuwse selectie. Vorige week donderdag gingen Vermeulen, Böseler en De Bruin voor het eerst aan de slag met de groep van achttien talenten. „We willen de groep terugbrengen naar tien a twaalf spelers", aldus Ver meulen. Criteria bij de selectie zijn talent en ambitie. „Je wordt net zo goed als jezelf wilt. Als je er maar genoeg energie insteekt." De extra kosten worden nu opge hoest door de talenten zelf, die bo venop hun contributie een extra bedrag betalen. Het is de bedoe ling om de trainingsintensiteit ver der op te voeren, maar dat kan niet zonder bijdragen van sponso ren. Daar wordt nog naar gezocht. Vermeulen hoopt ook wedstrijden te kunnen spelen met zijn talen ten. Zo kunnen ze het geleerde in de praktijk brengen. Wanneer en hoe dat gaat gebeuren is nog onze ker. Misschien komt er wel een apart selectieteam in de competi tie, maar het kan ook zijn dat de spelers zich in oefenwedstrijden re gelmatig meten met sterke ploe gen uit Brabant. De Bruin, Böseler en Vermeulen zijn rasbasketballers. Böseler was eerder onder meer coach van de vrouwen van BC Vlissingen, toen het team in de promotiedivisie uit kwam. De Bruin was in zijn jonge jaren eredivisiespeler en coachte het team van Rotterdam, dat in de eredivisie uitkwam. 1 - - '1* - - rr /V- cJi v - -- heeft een prominente plek in het nieuwe museum. foto ANP De trainers Frank Böseler, Frank Vermeulen en Arjan de Bruin (vlnr) met de vele basketbaltalenten. foto Willem Mieras m s ttywmmm wmmmmmmmxm boek online of bel 020 - 66 22 222 'voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden tm (f)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37