321 rt Autocoureur Alonso stapt over naar Ferrari Bakx heeft geld tegoed van Kortrijk showroom de smaak te pakken Nadal en Djokovic naar Rotterdam Vrouwen AZ verliezen in Champions League Veneberg technisch directeur KNWU Turners Wammes en Zonderland tweede Squashers strijden om 9e tot 16e plaats Zaterdag 3 oktober SPECIALE KEUKENACTIES! Jan-van U krijgt in onze r0tiMS op ons «UrJf 3 donderdag 1 oktober 2009 ROTTERDAM Rafael Nadal en Novak Djokovic, de nummers 2 en 4 van de wereld ranglijst, hebben hun deelname aan het 37e ABN AMRO Tennis Tournament bevestigd. Ook Thie- mo de Bakker zal van 8 tot en met 14 februari 2010 tennissen in Rot terdam. Hij ontvangt een wildcard. Nadal kwam in 2008 en 2009 ook naar Rotterdam. Dit jaar verloor hij in de finale van de Brit Murray. VELSEN De voetbalsters van AZ hebben hun eerste wedstrijd in de Cham pions League verloren. De kam pioen van Nederland ging met 2-1 onderuit tegen Brondby IF. Die stand was al bij rust bereikt. De se lectie van AZ herbergt speelsters die afgelopen zomer met Oranje verrasten op het EK in Finland. Met Daphne Koster als aanvoerster bereikte Oranje de halve finales. NIEUWEGEIN Oud-wielrenner Thorwald Vene berg maakt promotie bij de wieler bond KNWU. De huidige bonds coach van de junioren en beloften (mannen) gaat per direct fungeren als sporttechnisch directeur. Hij is de opvolger van Gerrit Middag, die naar de mondiale bond UCI ver trok. Veneberg wordt verantwoor delijk voor het wielertechnische be leid van de KNWU. DOHA De Nederlandse turners Jeffrey Wammes en Epke Zonderland heb ben zilveren medailles behaald bij wereldbekerwedstrijden in Doha. Wammes deed dat op sprong, Zon derland op rek. Wammes moest met zijn score van i6,t25 alleen de Fransman Bouhail (16,400) voor zich laten. Zonder land scoorde 15,400. Het goud ging naar de Sloveen Pegan: 15,750. ODENSE De Nederlandse squashers zijn uit geschakeld voor een hoge klasse ring op het WK voor landenteams. Oranje verloor in de achtste finales met 0-3 van Frankrijk. René Mijs, Piedro Schweertman en Sebastiaan Weenink verloren hun duels. Sch weertman verloor met 3-0 van Gre gory Gaultier, de nummer twee van de wereld. Nederland strijdt nu voor de 9e tot en met 16e plaats. MILAAN - Autocoureur Fernando Alonso maakt in de Formule 1 de overstap van Renault naar Ferrari. De Spanjaard tekent een contract voor drie jaar en neemt het stoel tje over van de Fin Raikkönen. Alonso veroverde in 2005 en 2006 de wereldtitel in de koningsklasse van de autosport in een Renault. Het jaar daarop kwam hij uit voor McLaren, maar dat bleek geen suc ces. In 2008 keerde hij daarom te rug naar de Franse renstal. Raikkönen, die in 2007 voor Ferra ri de wereldtitel in de Formule 1 greep, keert vermoedelijk terug naar de Britse renstal McLaren. „We zijn trots opnieuw een win naar te kunnen verwelkomen in ons team. Hij heeft zijn geweldige talent al bewezen met het winnen van twee wereldkampioenschap pen", zei teambaas Stefano Dome- nicali gisteren. „Fernando is een bijzonder persoon en we zullen er alles aan doen hem een competitie ve auto te geven." Alonso wordt ploeggenoot van Felipe Massa, de Braziliaan die voorspoedig herstelt van zijn zware crash twee maan den geleden in Hongarije. Giancar- lo Fisichella, die momenteel Massa vervangt, blijft reserverijder. Ferra ri gaf geen details prijs over de fi nanciële aspecten van de deal, maar naar verluidt zal het jaarsala ris van Alonso 25 miljoen euro be dragen. De 28-jarige Alonso, die op 3-jari- ge leeftijd al een kart bestuurde, maakte in 2001 zijn debuut in de Formule 1 bij Minardi. door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Istvan Bakx is naar de Belgische spelersvakbond Spor- ta gestapt. De voetballer uit Vlissin- gen heeft nog een aanzienlijk be drag van zijn ex-club KV Kortrijk tegoed. Bakx, die inmiddels bij Ra cing Genk speelt, wil niet aange ven om welk bedrag het gaat. Zijn voormalig ploeggenoot Peter Mol- lez, nu onder contract bij Dender, heeft dezelfde stap ondernomen. Het duo zou nog enkele duizen den euro's moeten ontvangen. Mollez bracht gisteren naar buiten wat er aan de hand is. Voor Bakx had dat niet gehoeven. „Ik houd er niet van om zo in de publiciteit te komen", zegt hij. „Ik wil helemaal niet natrappen naar Kortrijk. Maar er zijn afspraken gemaakt en die worden niet nagekomen. Daarbij gaat het niet alleen om wedstrijd premies of een premie voor be houd in de Eerste Klasse." Mollez bracht naar buiten dat de club de premies van de laatste vijf duels zou verdubbelen wanneer KV Kortrijk zich zou handhaven. Van die vijf wedstrijden won Kor trijk er twee en speelde er één ge lijk. Daarmee stelde het lijfsbe houd veilig. Volgens Mollez kreeg de selectie daarom ook een premie van 50.000 euro, die onder de spe lers verdeeld mocht worden. De voetballers die bij KV Kortrijk zijn gebleven, hebben het verschul digde bedrag inmiddels ontvan gen. Bakx: „Ik ben voor mezelf op gekomen, want ik wist in eerste in stantie niet dat ook Peter Mollez nog geld tegoed had. Ik heb con tact gezocht met de mensen bij Kortrijk, maar we kwamen er niet uit. Daarom ben ik naar de spelers vakbond gegaan. Ik vind het jam mer dat het zo moet gaan, want ik heb veel aan Kortrijk te danken. Maar de financiële afspraken wor den nu niet nagekomen. Terwijl ik twee jaar lang zonder zeuren aan mijn verplichtingen heb voldaan. Dat verwacht ik ook van de club." Alle partijen moeten nu een ver klaring afgeven, waarna de zaak door een commissie behandeld wordt. Op sportief vlak hoopt Bakx een mindere periode achter zich te hebben gelaten. Op 31 au gustus speelde hij met de reserves tegen Germinal Beerschot en liep door een knietje op zijn boven been een kneuzing op. „Maandag heb ik eindelijk weer met de groep mee kunnen trainen", vertelt de aanvaller. „Ik hoop vrijdag (mor gen) met de reserves mee te doen tegen Standard Luik. Daarna hoop ik langzaam weer in aanmerking te komen voor het eerste elftal." Bij ons proeft u veel meer dan alleen de goede sfeer! Want wij nodigen u graag uit voor het Jan van Sundert ATAG Quli-Event onder leiding van de veel bekroonde Meesterkok Toine Smulders. Tijdens deze kookdemonstratie onthult hij u de fijne kneepjes uit de haute cuisine en laat hij u ook zien hoe heerlijk en gemakkelijk de apparaten van ATAG werken! Ook demonstreert hij de nieuwste trends op het gebied van kookaccessoires. Het ATAG Quli-Event is een belevenis voor iedereen die koken geen 'must' maar juist een feest vindt en inspiratie wil opdoen voor een nieuwe keuken! Kookdemonstratie Toine Smulders van 12.00 tot 16.00 uur. Openingstijden maandag gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur vrijdag 9,30-21.00 uur zaterdag 9.30-17.00 uur Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 www.janvansundert.nl Gewoon goed In keukens, badkamers tegels m9,30 tot 17.00"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 34