zeeland 125 Heksenketel brengt Veere verliezen toe Veere blijft leven zuur maken MARCO RIEDIJK Ramen dicht door stank in Terneuzen Den, Dekker, Muziek ZATERDAG 3 OKTOBER RECHTSPRAAK Gemeente wil leren van fouten 13.00-15.00 presentaties van. nieuwe keyboards en clavinovas PSRS-710 PSRS-910, CVP CLAVINOVA'S, TYROS3 EUROPACK donderdag 1 oktober 2009 door Wout Bareman TERNEUZEN - Flatbewoners aan de Scheldeboulevard in Terneuzen moeten bij zuid-westen wind hun ramen dicht houden. En ook auto mobilisten schakelen bij het passe ren van de waterpartij aan de Churchilllaan hun airco uit. Fiet sers nemen een tussensprintje. Oorzaak is de stank die opstijgt uit wat nu een vijver is, maar vroeger een deel vormde van de veste om Terneuzen. Al enkele maanden wordt gewerkt aan de aanleg van een omleidingsriool en een nieu we riooloverstart. Opdrachtgevers zijn de gemeente en het water schap Zeeuws-Vlaanderen. De stank wordt, weet gemeentelijk woordvoerder Daniël Rouw, ver oorzaakt door het doorspoelen van het nieuwe rioleringssysteem. Dat vergt nog twee weken, ook de overstort moet nog worden afge werkt. De waterpartij is inmiddels hele maal uitgebaggerd. Er kwam 6000 door Henk Postma DOMBURG - Er komt geen nader on derzoek naar de sterke stijging van het aantal rechtszaken dat de ge meente Veere verliest. B en W zien daar niets in, nu uit een zelf vervaardigde 'quick scan' is geble ken dat de stijging volledig kan worden toegeschreven aan de uit breiding van het kleinschalig kam peren. Verder is er niets bijzonders aan de hand, concludeert burge meester Rob van der Zwaag. Hoofdrolspeler in de strijd rond de minicampings is juridisch advi seur A. van Leeuwen. Die zag zich 88 keer genoodzaakt naar de be stuursrechter te stappen. Daarbij ging het veelal om geschillen over de camping van zijn zus: De Hek senketel aan de Kraaienestweg 1 bij het stadje Veere. De gemeente maakte het zijn zus onmogelijk die camping te exploi tatie. Argument was dat die niet voldoet aan het criterium dat spra ke moet zijn van een 'reëel agra risch bedrijf. Van Leeuwen be strijdt dat. Rechters stelden hem keer op keer in het gelijk. Maar de gemeente geeft zich nog steeds niet helemaal gewonnen, wat aan- kubieke meter drab naar boven. Niet alleen de riolering en daar mee de waterkwaliteit vormt on derdeel van het project. Rond de waterpartij worden recreatieve voorzieningen aangelegd, waaron der een vis- en wandelsteiger. Ook f komt er een fiets- en wandelpad 'J langs de vijver. Met de werken is een bedrag van 170.000 euro ge moeid. Rouw verwacht dat de werkzaam heden begin december kunnen worden afgerond. OP EEN GROOT DEEL VAN DE COLLECTIE EN OP DE GLAZEN 50% KORTING I.C.M. DE AANKOOP VAN EEN BRILMONTUUR OKDSücmrOKl leiding is voor steeds weer nieuwe procedures. Door snel even op een rijtje te zet ten hoeveel rechtszaken de ge meente de afgelopen drie jaar heeft gewonnen, en hoe 'weinig' er verloren zijn, proberen B en W de indruk weg te nemen dat er iets mis is binnen de bestuurlijke en ambtelijke organisatie. De 'quick scan' wijst uit dat de ge meente jaarlijks zo'n 4500 vergun ningen en beschikkingen afgeeft. Gewoonlijk komen daar 20 tot 25 rechtszaken uit voort. Maar de af gelopen anderhalf jaar waren dat er, als gevolg van het minicam- ping-beleid, drie keer zoveel: in to taal 125. Veel van die rechtszaken lopen nog. De bestuursrechter deed dit jaar 15 keer uitspraak. Slechts één keer in het voordeel van de gemeente. Burgemeester Van der Zwaag bena drukt dat de Raad van State, behal ve in het geval van De Heksenke tel, volledig akkoord is met het Veers minicamping-beleid. Hij er kent dat ook de gemeente wel eens fouten maakt. „Dat gebeurt relatief weinig. Maar als het ge beurt, proberen we ervan te le ren." Hengstenhouderij/paardenfokkerij De Heksenketel bij Veere. „Geen reëel agrarisch bedrijf', zei de gemeente, en trok de kampeervergunning in. Waarna 81 juridische procedures volgden. foto Ruben Oreel door Henk Postma VEERE - Eén grote slag heeft de ge meente Veere dit jaar dan toch maar eventjes gewonnen: het be leid ten aanzien van de uitbreiding van minicampings staat onwrik baar vast. Minicampings die onder deel zijn van een reëel agrarisch be drijf mogen uitbreiden naar 25 standplaatsen, mits aan een aantal voorwaarden wordt voldaan. De Raad van State is daar volledig mee akkoord gegaan, en heeft alle bedenkingen ertegen verworpen. Maar bij de uitvoering is de ge meente ondertussen rampzalig de mist in gegaan. Zowat alle 45 uit breidingsvergunningen staan op losse schroeven. En er kunnen voorlopig geen nieuwe worden ver strekt. De oorzaak schuilt in een conflict met de 'hengstenhouderij annex paardenfokkerij' De Heksenketel aan de Kraaienestweg 1 bij Veere. Die kreeg in 2005 vergunning voor een minicamping met vijf stand plaatsen. Maar moest die op 1 ja nuari 2008 inleveren. Omdat geen sprake (meer) zou zijn van een 'reëel agrarisch bedrijf. De ge meente baseerde die conclusie op een advies van de Agrarische Ad viescommissie Zeeland (AAZ). Daarbij speelde mee dat De Hek senketel een paardenstal zou bou wen, maar dat plan niet uitvoerde. „Niet kon uitvoeren", zegt juri disch adviseur L. van Leeuwen na mens zijn zus, die De Heksenketel runt. Volgens hem treuzelde de ge meente zo lang met het afgeven van een bouwvergunning, en wer den zodanige eisen gesteld, dat de financiering spaak liep. Van Leeuwen argumenteert dat de gemeente De Heksenketel op on rechtmatige wijze dwarsboomt, en dat de adviezen van de AAZ niet deugen. In zijn juridische strijd daartegen, stapte hij de afgelopen twee jaar 81 keer naar de rechter om gedragingen en beslissingen van de gemeente aan te vechten. Veel van die procedures lopen nog, en het ziet er naar uit dat er nog meer zullen volgen. Maar on dertussen stelde de bestuursrech ter, en tenslotte ook de Raad van State De Heksenketel op alle we zenlijke punten in het gelijk. De rechter velde ook een vernietigend oordeel over adviezen die de AAZ over andere minicampings uit bracht. Centrale vraag daarbij: wat ver staat de gemeente onder een reëel agrarisch bedrijf? Daarover bestaat geen helderheid. Eén van de crite ria die de gemeenteraad heeft vast gesteld is dat een 'substantieel' deel van het inkomen afkomstig moet zijn uit agrarische activitei ten. Maar niemand weet wat daar onder moet worden volstaan. Hoe het ook zij, de Raad van State heeft inmiddels gevonnist dat De Heksenketel een minicamping mag exploiteren. Maar er is alweer een nieuwe strijd ontbrand over het toegestane aantal standplaat sen: 5,15 of 25. „Het is niet zo", zegt Van Leeu wen, dat we er plezier in scheppen iedere procedure van de gemeente te winnen. Integendeel. We erva ren de hele situatie als hoogst on aangenaam. Ik ben steeds bereid geweest om tot een schikking te komen. Maar de gemeente blijft ons op alle mogelijke manieren het leven zuur maken. Wethouder Van Tatenhove heeft maar één ant woord, en dat is: nee!" Het laatste nieuws komt van de Zeeuwse Om budsman. Die stelt nog maar weer eens vast dat De Heksenketel 'niet behoorlijk' is behandeld. Deze keer omdat een klacht over een on reglementair verlopen bedrijfscon- trole niet objectiefis afgehandeld. speciaalzaak in muziekinstrumenten www.dendekkermuziek.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27