een parkeergarage zeeland 23 Anderhalf jaar voor poging tot doodslag Werf krijgt boete voor ongeval Afsluiting kunstproject bij capsules Rondleiding over terrein kustversterking Sis Dorpsraad over aanpak kruising Talentenjacht voor jonge pianisten Tweehandsboeken op Vismarkt Reünie basisschool Jan van Schengen donderdag 1 oktober 2009 •§m$ xmM tM ff i ,s €ÊËSSS& den. Een zwak punt in de ontwer pen waarin de schouwburg aan de andere kant van het park stond. Bij het maken van het ontwerp konden de architecten uitgaan van de budgetten die golden voordat de bezuinigingsoperatie werd inge zet: 22 miljoen euro voor de totale kosten van het gebouw, 1,75 mil joen voor het park en negen ton exploitatiekosten op jaarbasis. Inmiddels is in de gemeenteraad de discussie ontbrandt over verso bering of later bouwen van de schouwburg. Vooral dat laatste is verleidelijk. Het opschuiven van de bouw levert in de begroting van het betreffende jaar onmidde- lijk geld op. Overigens staat het jaar van oplevering nog niet vast. Eerst zullen alle procedures doorlo pen moeten worden. Dinsdag be slissen B en W of ze het advies van de keuzecommissie opvolgen. gpsgijr illustraties VenhoevenCS /OKRA landschapsarchitecten w door Ad Roos VLissiNGEN - De Belgische beel dend kunstenaar Philippe Ton- nard sluit zaterdag met een mini- concert het kunstproject 'capsules' in Vlissingen af Dat gebeurt aan het Dok achter de Zware Plaatwerkerij. De inspiratie voor zijn songteksten, waarin hij reflecteert op hoe het leven ver loopt en deels al verlopen is, werd sterk beïnvloed door de sfeer in de capsule. De besloten ruimte en de functie om hierin te overleven in spireerde Tonnard om te zoeken naar de synoniemen die zijn artis tieke overleven als kunstenaar in beeld brengen, aldus de organisa tie. Het miniconcert begint om 16.00 uur. MIDDELBURG - Twee jaar cel waar van een half jaar voorwaardelijk en toezicht door de reclassering. Die straf heeft de rechtbank in Middelburg gisteren opgelegd aan een 38-jarige Middelburger. De rechtbank achtte de man schuldig aan onder meer een poging dood slag en bedreiging. Tegen hem was vier jaar en een rijontzegging van een half jaar voor .poging moord, poging toebrengen zwaar lichame lijk letsel, bedreiging en rijden on der invloed geëist. Eind maart fietste hij over het jaag pad naar Middelburg toen hij - vol- ZOUTELANDE De dorpsraad van Zoutelande praat dinsdag 6 oktober onder meer over de herinrichting van de kruising Blauwpoortseweg. M.W. Verkaart van de provincie Zeeland geeft een presentatie waar na er gelegenheid is tot het stellen van vragen. Verder staat de skate- baan op de agenda. De dorpsraad begint om 20.00 uur in zaal Mid dendorp. MIDDELBURG Het Muziekinstituut Mingelen houdt op 7 november de Jonge Pia nisten Dagen in de Zeeuwse Biblio theek te Middelburg. Op 28 novem ber is de finale in de Zeeuwse Con certzaal. De dagen zijn bedoeld om pianota lent op te sporen. Pianisten tot 26 jaar kunnen zich tot uiterlijk 17 oktober aanmelden via de e-mail: jpd@mimweb.org. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft Scheepswerf Rei- merswaal BV in Hansweert een boete van 20.000 euro opgelegd. Het bedrijf wordt verantwoorde lijk gehouden voor een bedrijfson geval op 26 februari 2008, waarbij een 28-jarige Rotterdamer om het leven kwam. Een 17-jarige stagiair reed met zijn heftruck naar de werkplek en nodigde collega's uit om mee te rijden. Meerijden op de heftruck was verboden. Ma een korte rit viel of sprong het slachtof fer van de heftruck en kwam op de grond terecht. De wielen reden over de speciale lasjas van de man, die daardoor in zijn jas werd fijnge- drukt. Hij overleed ter plaatse aan inwendige bloedingen. Volgens de directeur van de scheepswerf wis ten de medewerkers dat meerijden op een heftruck niet was toege staan. De rechter oordeelde dat het hoe dan ook de taak van de werkgever is om er op toe te zien op naleving van het meerijverbod. gens eigen zeggen - en stomp in zijn gezicht kreeg. Volgens de be treffende man had hij de Middel burger per ongeluk geraakt. De Middelburger, net terug van de kaakchirurg, fietste blind van woe de naar huis, pakte een klauwha mer en een mes en reed met zijn auto over het fietspad terug naar de plek waar hij zou zijn mishan deld. Hij stapte uit zijn auto, stoof op zijn vermeende belager af en gaf hem een klap met de klauwha mer op arm en hoofd. De verwon dingen bleven beperkt. Verder be dreigde hij de vriend van het slachtoffer met een mes en had hij onder invloed gereden. MIDDELBURG Op elke eerste woensdag van de maand wordt er op de Vismarkt in Middelburg een tweedehandsboe kenmarkt gehouden van literatuur, tot kook- en kinderboeken, Zeeuw se boeken, maritieme werken, thril lers, kunstboeken en collectioners items. Het is de laatste boeken markt van dit seizoen. De markt gaat open om 10.00 en duurt tot 16.00 uur. HEINKENSZAND Al meer dan vierhonderd oud-leer lingen en -medewerkers hebben zich opgegeven voor de reünie van de Jan van Schengenschool in Hein- kenszand. De basisschool viert met de reünie op zaterdag 17 oktober zijn hon derdjarig jubileum. Belangstellenden kunnen zich nog steeds aanmelden voor de reünie: http://100jaar.janvanschengen.nl. VLISSINGEN - Waterschap Zeeuwse Eilanden houdt komende zaterdag rondleidingen in het gebied van de kunstversterking Nolle-West- duin. De excursie start in de bouwkeet in Vlissingen aan het einde van de Burgemeester van Woelderenlaan, richting het tennispark. Daar wordt eerst uitleg geven over het hoe en waarom van het project. Daarna begint, onder begeleiding, een rondleiding die ongeveer an derhalf uur duurt. De rondleidin gen, die ook op 10 en 17 oktober worden gehouden, zijn tussen 10.00 en 12.00 uur. Er kunnen per rondleiding maar een beperkt aan tal mensen mee. Q Voor informatie en inschrijvingen: www.wze.nl Het Molenpark met schouwburg. Rechtsboven de Koepoort. AANSCHAFWAARDE KORTING meer dan 1.500, Vraag naar onze voorwaarden. Bergen op Zoom Goes j Koudekerke i Kruiningen www.tmcwoonwinkels.n TAPIJT IS NU WEL HEEL VOORDELIG! Bij aanschaf van nieuw Bonaparte tapijt, ontvangt u de volgende inruilkorting'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25