Zeeland PZCU, Buurthuizen niet zomaar dicht nïwïheS" deDRVKKERY Te zwaar WALCHEREN 25 WELZIJNSACCOMMODATIES De Vries falikant tegen commerciële exploitatie 29 Advies: parkeren 'Niets mis met gemeente Veere' Website gemeente vernieuwd almanak Speelbos De Drvkkery Talkshow FeltUnited, Int. Dag van het vilt Koopzondag Meander Ensemble Heksenketel brengt Veere verliezen toe Donderdag 1 oktober 2009 Veel geld nodig voor aanpak verloedering Zeeuws landschap Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Ciele MIDDELBURG - Gebruikers van buurt- en dorpshuizen in de ge meente Middelburg hoeven niet bang te zijn dat ze binnenkort el ders onderdak moeten zoeken. Wethouder Albert de Vries beloof de gisteravond dat er geen oude schoenen worden weggegooid voordat er nieuwe zijn. „We gaan niets forceren." Hij deed deze belofte aan het ein de van een avond waarin gebrui kers, eigenaren en beheerders van welzijnsruimten en grandcafés hun visie gaven op de ambtelijke nota over de toekomst van deze ac commodaties. In die nota wordt de gemeenteraad een fiks aantal keuzes voorgehouden om te voor komen dat de tekorten op de wel zijnsaccommodaties fors oplopen. Gebruikers van verouderde accom modaties die wellicht gesloten gaan worden maakten gisteravond duidelijk hier helemaal niets voor te voelen. Namens de wijkbeheer- groep Arnemuiden werd betoogd dat de gemeenschapscentrum De Arne onmisbaar is en niet vervan gen kan worden door de kantine van een sporthal waar een aantal Arnemuidenaren uit principe geen voet binnenzet. De gebruikers van het pand aan de Molstraat (biljarters, bridgers, koersballers, enz.) toonden zich zeer gehecht aan het monumenta le pand waar 'de trap tegen je praat'. Verhuizing van activiteiten naar bijvoorbeeld het nieuwe Hof van Buren of het Grandcafé Wil lem zien zij absoluut niet zitten. Directeur Johan Maliepaard van Zorgstroom vroeg zich af of het achteraf wel wijs is geweest om die grote accommodaties daar neer te zetten. Woongoed-directeur Eric de Ceuster noemde ze oversi zed. Hij zei ook in de toekomst kri tischer te zullen kijken naar de risi co's die de woningcorporatie loopt bij het bouwen en in eigendom ne men van grote accommodaties. Marjo Albers, directeur van Stich ting Welzijn Middelburg, liet we ten dat SWM zich liever niet meer wil inlaten met zaken als beheer en verhuur van gebouwen en zich wil richten op het ontplooien van welzijnsactiviteiten. Wethouder De Vries was niet zo ver om de bouw van de grote ac commodaties als een mislukking te zien. „We hebben voor de toe komst gebouwd. En het zal schip peren blijven om zo'n grandcafé te exploiteren." Van het idee om de grandcafé aan een commerciële on dernemer over te doen, voelde hij helemaal niets. „Dat betekent com merciële tarieven en dan wordt zo'n grandcafé onbetaalbaar voor hele groepen Middelburgers. Dat ga ik niet meemaken." door Theo Giele MIDDELBURG - Door het theater ver hoogd te bouwen kan er onder ge parkeerd worden zonder dat de bouwers de diepte in moeten. Dit idee is voor de Middelburgse keu zecommissie een belangrijke re den geweest om voor het ontwerp van de Amsterdams-Utrechtse combinatie VenhoevenCS Archic- ten en OKRA landschapsarchitec ten te kiezen. Volgende week beslist het college van burgemeester en wethouders of dat het advies van de keuzecom missie volgt. Vervolgens kan de op dracht gegund worden. Vorige week werden vijf ontwer pen aan de keuzecommissie gepre senteerd. Nadat adviesbureau Twynstra Gudde nog ontbrekende gegevens boven water had gekre gen, is de keuze gevallen op VenhoevenCS/OKRA. In tegenstelling tot de meeste ande re ontwerpen kiezen de bedenkers van het nu geadviseérde plan voor situering van het theater, aan de noordelijke rand, schuin tegenover' de Koepoort. Hierdoor wordt ver meden dat verkeer naar de schouwburg door de smalle stra ten rond het park moet rijden. pagina 22 en 23: tekeningen DOMBURG - Dat de gemeente Veere de laatste tijd veel rechtszaken ver liest, komt louter door het conflict met minicamping De Heksenketel. Dat blijkt een een 'quick scan' die de gemeente zelfheeft gemaakt. B en W willen daarmee de indruk wegnemen dat er wat mis is met het bestuurlijk- en ambtelijk appa raat. De rechter tikte Veere dit jaar al veertien keer op de vingers. De gemeente won slechts één keer. Zie ook pagina 25: 'Heksenketel brengt Veere verliezen toe' OOSTKAPELLE - Eerst waren het de leerlingen van de Knotwilg in Oostkapelle die vertelden wat ze in hun speelbos wilde hebben, vervolgens maakte de tuinarchitect het plan en met dat ont werp in de hand gingen ouders en leerkracht aan de slag. Gisteravond werd het speelbos naast het schoolplein van de basisschool aan de Torenweg feestelijk geopend met het doorknippen van een lint door de bosbouwers, het plaatsen van een to tempaal en stokbrood roosteren. En natuurlijk door lekker te spelen in het nieuwe speelbos. foto Lex de Meester Markt 51 Middelburg T0118886886 VLISSINGEN VLISSINGEN - De website Vlissin- gen.nl, waarop informatie over de gemeente Vlissingen is te vinden, is vernieuwd. Gisteren werd de ver nieuwde site gelanceeerd. „De site is niet alleen in een nieuw jasje ge stoken, maar ook volledig opnieuw ingedeeld", aldus de gemeente. Tip? redactie@pzc.nl Als kapitein van een gastanker op de grote Europese rivieren wil je natuur lijk geen enkel risico lopen. Dus vindt de rederij dat haar personeel met enige regelmaat een uitgebreide medische keuring moet ondergaan. Nou is de zomergast van Kerkwerve zich er van bewust dat zijn gezette postuur enigszins over de top begint te raken. Niet geheel gerust ging hij daarom op weg naar de keurings arts. Opvallend opgewekt belde hij een poosje later naar zijn vrouw. „En, hoeveel te zwaar?", informeerde ze zonder omwegen. De kapitein pareerde de lichtelijk cy nische ondertoon ad rem: „Niks te zwaar, alleen tien centimeter te kort." vrij. 2/10,16.30-17.30 uur o.l.v. Rebecca van Wittene za. 3/10,11.00-16.00 uur zo 4/10,13.00 - 17.00 uur meer info en boeken bestellen: www.drukkerijmiddelburg.nl za 3/10,15.00-16.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23