brieven 11 !20%! HYUnDRI RH,,». Watermanagement Vliegtuigen Westerschelde 69 Zeeuws-Vlaams protest 2 Het Scheldekwartier Latijn Westerschelde 68 Drugscontroles donderdag 1 oktober 2009 Een ballon met twee liter water weegt twee kilogram. Wanneer je die opblaast tot dezelfde omvang als gevuld met water en je duwt hem onder in een volle emmer, dan loopt er twee liter uit de em mer en heb je een neerwaartse kracht nodig van twee kilogram. In de waterbouw en de scheepvaart heet dit waterverplaatsing of op waartse druk. Als je een uitgedroogde kamer plant overvloedig water geeft, drijft hij uit de pot. Honderden ki lometers dijk zijn door de lage grondwaterstand uitgedroogd. Ze zitten vol met voor een leek on zichtbare krimpscheuren waar het water na overvloedige regenval in- en onderloopt waardoor de dijk kan wegdrijven als een stuurloos schip. Het advies aan mensen achter de dijken: op 'de hoogte' blijven. Het advies aan gemeenten: dijken nat houden. Het advies aan provincies: gemeenten aansturen. Het advies aan de kroonprins: managen. Nieuw in deze rubriek: eerst reac tie, dan de gebeurtenis... over een week of drie schat ik. E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Zeeland, milieubewuste provincie, eilanden van rust en stilte, waar je slechts de zee, de vogels, de wind hoort. Hoorde. Want op Noord-Beveland en 't noordelijk deel van Walcheren wordt die stilte iedere zeven minu ten vanuit de lucht geteisterd door een snerpend-gierende pokkenher- rie van vliegtuigjes, die rondvluch ten en parachutesprongen vanaf vliegveld 'Midden-Zeeland' verzor gen of wat dan ook (krant, 18 sep tember). Gesprekken in de tuin, op het strand, in denatuurgebieden wor den onmogelijk, omdat het aantal decibellen op het moment van overvliegen hóger liggen dan een op dezelfde hoogte landende Boeing 737. Wij hebben niks tegen gezellig snorrende overvliegende sport vliegtuigjes vanuit 'Midden-Zee land', wij hebben (ooit) zeifin de luchtvaart gezeten en gunnen ex ploitant 'Rondvluchten Mid den-Zeeland' hun succes van harte. Maar wij vinden het volstrekt on begrijpelijk, samen met al die rust- zoekende toeristen - dat de provin cie deze gierende luchtterreur nog steeds tolereert en gemeenten/WV's niet snerpend- -luid protesteren. Een simpele oplossing: verplicht rondvluchtbedrijf moderne, ge luidsarme motoren in te laten bou wen, binnen een door Provinciale Staten opgelegd termijn, omdat de huidige, verouderde en milieuver- pestende motoren niet langer zijn toegestaan in 2009. Anders: géén vergunning meer. E.P.A. Bruin lepenlaan 16, Kamperland Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl HYunuH! W t T GFNOfMDE mum tM KCUSCr 5TW CN 8PW. EXtt «GMtMM» «WW. VKIDBMM» DRUK-, mrOJIE» EN PPUSWUMNGtN VOORBEHOUDEN AHSEBÜ10 «*l KW WMMT» '-<»i -t 8PM GEBASEERD OP 20 009 I'M 60 UM 00 AANBOD BjOT SrEMN EtaSI VA» HM BURGH HAAMSTEDE: AUTOBEDRIJF J. LANDEGENT, DE R0TERIJ MIDDELBURG: AUTOBEDRIJF M00LENAAR B.V., KIEVERSKEBKSE GOES: AUTO STURM B.V., AMUNDSENWEG 39. TEL 0113 1 6020001 MIDDELBURG: AUTO STURM BA/., NOORDWEG'467, TEL. 0X13-6121 TERNEÜZEN: GARAGE VERBRUGGE B.V:. INDUSTRIEWEG 37. TEL 22, TEL 0111 -658042. iVyEG -?-.9',.TEL 01)8-6362 48. Vlaanderen zet ontpoldering door. Dat is weer pikant nieuws in de krant van 29 september. Dus Bel gië gaat zijn deel onder water zet ten. Maar er zit een addertje onder het poldergras. Want de grens loopt door die polder dus als wij niet ontpolderen moet de grens op gehoogd worden tot deltahoogte. En aan de Belgische kant grenst de polder aan het havengebied. Bete kent het dat België gewoon zijn ha ven zal uitbreiden naar of met de Hedwigepolder? Leuke vragen. Spannend. Als wij nu niet ontpol deren krijgen we dan die 300 mil joen euro niet of is die al ergens verdwenen? In de krant van 28 au gustus stond dat die 300 miljoen te recht is en dat er 100 miljoen be schikbaar is voor de wegen naar de tunnel. Dan de weg tussen Sluiskil en Schoondijke aanpakken. Werk gelegenheid, direct beginnen. Dan wordt eindelijk de bevolking van West-Zeeuws-Vlaanderen enigs zins gecompenseerd voor het ver lies van de bootverbinding tussen Breskens en Vlissingen! Jan Ottens Notendijk 49, Terhole Wij delen de weerzin van familie A.M. D'Hont met betrekking tot archieffoto Peter Nicolai toen midden op de weg politie agenten een jonge Belg in de hand boeien hielden. Nu blijken er twee jonge gasten voor ieder 1,5 gram 600 euro boete te krijgen, ter wijl er jarenlang kilo's aangevoerd en verhandeld werden met mede weten van justitie en waarvan de Belastingdienst miljoenen aan be lasting heeft ontvangen. Ik moet bijna kotsen over dit zoge naamde tolerante Nederlandse 'ge doogbeleid'. George Calon Oud Vlissingen 28, Hoek Het Scheldekwartier en de Zeven Provinciën: Het kloppend hart van de bruisende stad Vlissingen. Voor een eindstation van het spoor en de A58 een geweldige uitdaging. Nog nooit eerder vertoond, 26 hec tare braak liggend terrein in het centrum van een bestaande stad. Met de juiste invulling ervan heeft Vlissingen een unieke kans op een welvarende toekomst. Vrijetijdsbesteding is een nog steeds groeiende markt welke heel goed past in het beeld van een aan trekkelijke stad onr te wonen, te werken, te verblijven of te bezoe ken. Dat vereist wel een topattrac tie met internationale allure als centraal middelpunt. Voor deze spilfunctie is het gerestaureerde Dokje van Perry, met daarin afge meerd een authentieke replica van 5. de Zeven Provinciën, het vlaggen schip van Michiel de Ruyter een ij- zersterke combinatie. Dit represen tatieve duo, als exponent van de maritieme historie van Vlissingen, zal een aantrekkelijke pijler voor de economie van de stad worden. Zeker als het thema 'maritieme his torie' consequent als algemene huisstijl wordt omarmd. J.A. Casteleijn Arina Blamanlaan 46, Vlissingen Reactie op artikel 30 september Vrij spel voor legionellabacterie. Naar mijn smaak een uitstekend en informatief artikel. Alleen in het blauwe kader staat: de meest optimale temperatuur. Latijn: bo nus - rnelior - optimus. Neder lands: goed - beter - best. Schrijf dus: 'De beste temperatuur, de op timale temperatuur'. 'De meest optimale temperatuur' r is zoiets als 'Enigst kind'. Niets is eniger dan enig, niets is beter dan best. Tja, wij leerden wel Latijn in 1950 op school: Het Nederlandsch Ly- ceurn in Den Haag. Dank u wel, mijnheer Kooistra. Hans Vies Van Kleffenslaan 67, Middelburg Zien wij straks dijken als stuurloze schepen voorbijdrijven? Het Kamerlid Van der Staay (SGP) vindt het nodig, dat de minister van LNV mevrouw Verburg uitleg geeft hoe het nu zit met het begrip 'juiste staat van instandhouding' van de Westerschelde. Voor- en te genstanders van ontpolderen inter preteren rapporten verschillend (krant 30 september). Vanuit mijn ervaring als ambtenaar weet ik, dat in de ontwerpfase van een project verschillende conceptrapporten cir culeren. Voor het eindrapport, dat de basis moet zijn voor het al dan niet doorgaan van het project, wor den de in de conceptrapporten aan gereikte gegevens tegen elkaar afge wogen. Daarbij behoren deskundig heid en integriteit van de samen stellers van het eindrapport voor op te staan. Waar de tegenstellingen van de be langen in en rond de Westerschel de zó groot en veelzijdig zijn, dient de regering bij haar beslissing over het al dan niet ontpolderen pri mair zeker te zijn van de authenti citeit, d.i. de betrouwbaarheid, van het rapport. Herman Bijl Caustraat 65, Zierikzee het gesol met landbouwgrond en met bewoners van Zeeuws-Vlaan- deren. Ons bekruipt steeds meer het gevoel dat we worden bedro gen of misleid door politici en be- langroepen. Wij hopen dat de de monstratie naar Middelburg voor de bijeenkomst met Provinciale Staten een succes wordt. Helaas zijn wij verhinderd om dan per soonlijk mee te gaan, maar een schriftelijke steunbetuiging van ons is misschien ook zinvol. G. Jonker C.K. de Putter Scherpbierseweg 30, Groede Naar aanleiding van het krantenar tikeltje over verscherpte drugscon troles wil ik u toch even medede len dat ons vrije Nederlandse land je bij vlagen kenmerken vertoont van een intolerante politiestaat. Af gelopen donderdag reed ik in Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17