voor zware opgave bij Sti stipreizen.n Vrouwenteam Scheldesport moet stabiele overgangsklasser worden Maarten Koster verzorgt training bij basketballers Voorwaarts Sprinter Kim Collins stopt ermee Debuut donderdag 1 oktober 2009 Joeri van Aalst (met bal) in actie voor Scheldesport. is logisch, want conditioneel zal er in deze klasse veel meer gevergd worden. De opkomst is goed. De spelers zijn gemotiveerd en de sfeer is prima. Er staat een hecht team met een behoorlijke basis. Mirsad Eminovic neemt de plaats in van Maurits. Sebastiaan de foto Peter Nicolai Groot is een jonge talentvolle guardspeler. Een goede stand-in voor Daniël Koch. Deze groep kan nog doorgroeien." Dat vindt ook Vaal, die zijn ploeg naar tevredenheid zag spelen op het toernooi van BC Vlissingen. Voor de rest ontbrak het aan oefen- De basketbalvereniging Schelde sport debuteert zowel met de mannen in de hoofdklasse als met de vrouwen in de overgangsklasse. Het tweede mannenteam komt uit in de eerste klasse rayon zuid. Voor de mannen van Scheldesport is het in de historie van de club de eerste kennismaking met het ni veau van de hoofdklasse. Scheldesport is de enige Zeeuwse club in de hoofdklasse, waarin BC Vlissingen vorig seizoen kampioen werd. De tegenstanders komen uit Brabant en Limburg. Trainer Peter Vaal was aanvankelijk gestopt, maar kwam op zijn be sluit terug toen Scheldesport de va cante plaats in de hoofdklasse kon innemen. Bij de vrouwen is de terugkeer van André Boer als trainercoach opmer kelijk. Boer was beginjaren negen tig succestrainer van de Schelde- sportvrouwen in de hoofdklasse. Hij vormt samen met Martin van Ham het trainersschap. De mannen en vrouwen van Schel desport spelen hun thuiswedstrij den op zaterdag in sporthal Vlie gende Vaart in Terneuzen. De basketbalcompetitie begint dit weekeinde. duels. Zaterdag gaat Scheldesport op bezoek bij BSC Weert. „Voor mijn gevoel één van de titelkandi daten. We hebben in het begin een zwaar programma, want daar na komt EBBC naar Terneuzen", stelt Van Aalst vast. Selectie: Joeri van Aalst, llja van den Bosch, Mirsad Eminovic, Daniël Koch, Rochardi Maduro, Dicky Wullems, Se bastiaan de Groot, Peter Maat, Jelle Houtzager. Trainer Peter Vaal. TERNEUZEN - De vrouwen van Scheldesport zijn klaar voor hun debuut in de overgangsklasse van de basketbalcompetitie. Opvallend is de terugkeer van André Boer in de begeleiding bij Scheldesport. De Axelaar gaat samen met de hui dige trainer Martin van Ham er al les aan doen om van het vrouwen team een stabiele overgangsklasser te maken. Boer heeft veel ervaring en behaal de als coach in het verleden de grootste successen met de Terneu- zense basketbalsters in de hoofd klasse. Het duo is medio juli be gonnen met de training van de jonge onervaren ploeg. „We heb ben in de voorbereiding geoefend tegen Belgische tegenstanders uit Gent, Zelzate en Sint Niklaas. De conditie is goed", verzekert Van Ham. BV Souburg zorgt samen met Scheldesport voor de Zeeuw se inbreng. „De Souburgse vrouwen hebben meer ervaring en spelen al jaren aan de top van de overgangsklasse. We hebben nog een oefenduel met Souburg gespeeld en dat ging erg goed", ziet Van Ham kansen voor zijn ploeg om zich in de over gangsklasse te handhaven. „Dit jaar wordt een leerproces en kan de groep alleen maar beter wor den." De selectie is nagenoeg in tact gebleven en nog versterkt met Nadia Bruurs, die weer begint. Ver der is de 16-jarige Karen van den Heuvel, het jongste talent uit de basketbalfamilie, nieuw in de selec tie. Selectie: Marjolein Bruurs, Nadia Bruurs, Maaike Casteleijn, Sascha d'Hert, Paulien van den Heuvel, Danielle van den Heuvel, Karen van den Heuvel, Sara van Hoeve, Marjolein Kruijsse, Marietty Martina, Jolisa Stok- hof, Manuela Stokhof. Trainers: André Boer en Martin van Ham. AXEL - Maarten Koster doet dit sei zoen de training van de mannen van Voorwaarts. Hij volgt Sonja Geelhoedt op. „Ik denk dat ik ook vaak het coachen zal moeten doen en daardoor zelf weinig zal spe- len." Voorwaarts speelt in de Zeeuwse basketbalklasse, waarin vorig sei zoen Scheldesport 3 kampioen werd. „Ik hoop in de top mee te draaien, maar daar heb ik mijn twijfels over", stelt Koster. De Axel aars zijn drie weken in training. Thomas Rietbergen en Tim Neels zijn gestopt. Maarten de Splenter en Tim de Lange zijn de nieuwko mers. Selectie: Marcel van Essen, Tim de Lan ge, Volker Lefèvre, Tom Reijns, Joris de Splenter, Maarten de Splenter, Bram Teeuw, Patrick Teeuw, Terry van Wae- sberghe. Trainer/speler Maarten Kos ter. PARIJS - Atleet Kim Collins heeft besloten een punt achter zijn loop baan te zetten. De 33-jarige sprin ter uit Saint Kitts en Nevis behaal de zijn grootste succes bij de we reldkampioenschappen in Parijs in 2003. Collins troefde destijds in de Franse hoofdstad verrassend alle favorieten af op de 100 meter. Hij veroverde de wereldtitel met de modale tijd van 10,07-seconden. Collins stond bij WK's vaker op het podium. Hij veroverde brons op de 100 meter in 2005 (Helsinki) en brons op de 200 meter in 2001 (Edmonton). Indoor had hij twee keer succes op mondiale titeltoer- nooien. Zowel in 2003 als in 2008 veroverde hij WK-zilver op de 60 meter. Collins gaf aan dat hij de zware trainingsarbeid niet meer kon opbrengen. „Ik haat het reizen en wil meer tijd doorbrengen met mijn kinderen", zei Collins, die drie kinderen heeft met de vierde in aantocht. 4LL8 *bsolute ZÜÜPrijs! Zie stipreizen.nl/nltap boek online of bel 020 - 66 22 222 •voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 109