zeeland 25 Rode Kruis al honderd jaar actief 'Soms ga ik echt bijna huppelend naar 't werk' FOOTNOTES Kinderdierendag Berkhout schoenmodes EXPOSITIE Tentoonstelling vraagt aandacht voor oorlogsslachtoffers onder kinderen www.zwartepoorte.nl Buurthuis Kameleon houdt kinderdisco Collecte KWF levert ruim vijf mille op Sportieve laars met rits en vetersluiting donderdag 1 oktober 2009 z door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Bijna 1600 leerlingen uit de groepen 7 en 8 van basis scholen in Zeeuws-Vlaanderen be zoeken de komende weken op uit nodiging van het Rode Kruis in Terneuzen de expositie 'Kind on der vuur'. De tentoonstelling, die vier weken wordt opgesteld in de Grote Kerk, vraagt aandacht voor het groeiend aantal oorlogsslachtoffers onder kinderen. De expositie is het hoog tepunt van de activiteiten rondom het 100-jarig bestaan van het Rode Kruis in Zeeuws-Vlaanderen. Om het jubileum gestalte te geven heb ben de afdelingen Hulst en Mid den- en West-Zeeuws-Vlaanderen de handen ineengeslagen. Een jubi leumcommissie met vijf werkgroe pen is al sinds februari bezig met de organisatie van de 130 vierkan te meter metende tentoonstelling. „We hebben hem al een keer hele maal uitgelegd met houten latjes", zegt Corrie Gommers, die samen met Heieen Buys de zaken coördi neert. „Om te kijken of hij wel in de Grote Kerk past en welke voor zieningen we moeten treffen." Omdat de expositie zich met na me richt op de jeugd tussen de 10 en 13 jaar zijn zestig basisscholen in de regio uitgenodigd. In drie we- Étóken tijd brengen bijna 1600 kinde- H^n een bezoek. Daarvan moeten ^er zo'n 1400 met bussen vervoerd W worden. „Een hele klus omdat alle- f maal goed in te plannen", zegt Ed- f dy Vermandel. I Dankzij de bijdragen van sponsors is dat vervoer voor de scholen gra tis. „Dat was ook ons streven", zegt commissievoorzitter Corry de Ruyter. „Want wij wilden niet dat dit een drempel zou zijn voor de scholen om af te haken. We zijn blij dat het gelukt is en ik denk dat we ook daardoor zo'n grote res ponse hebben gekregen." Door middel van een 'kijkwijzer' worden de kinderen door de inter actieve tentoonstelling geleid. Ze kunnen bijvoorbeeld voelen hoe heet Afrika is, hoe het is om een met z'n tienen in een krappe cel te zitten en zien hoeveel eten er in een voedselpakket zit. Uiteraard komt ook de hulpverlening van de Rode Kruis aan bod. Op de wan den van een smetteloos witte noodtent, waarin normaal een ge zin van zes personen wordt gehuis vest, kunnen de kinderen hun er varingen schrijven. Ze kunnen ook meedoen aan een prijsvraag. Drie groepen per dag worden ge durende drie weken rondgeleid door vijf gidsen en een gastvrouw. In totaal werken 55 vrijwilligers mee. De tentoonstelling wordt zaterdag 3 oktober officieel geopend door kinderen en wethouders van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten. De laatste week, van 26 tot en met 30 oktober, is de tentoonstelling 's middags van 13.00 tot 17.00 uur ge opend voor alle andere belangstel lenden. Zwartepoorte Goes B.V. Amundsenweg 33, 4462 GP GOES T 0113-24 52 45 HULST - Stichting Kinderdierendag Hulst houdt zondag 11 oktober vanaf 13.00 uur allerlei demonstra ties en activiteiten in het kader van dierendag. Er zijn demonstra ties ganzendrijven, hondentrai ning en paardendressuur. Daar naast zijn er ritjes met paard en kar en tal van standjes met infor matie over het houden van huis dieren. Ook is er een knutselhoek en een grabbelton. Het evenement vindt dit jaar voor het eerst plaats in het stadspark achter het Haven fort in Hulst. door Claudia Sondervan HULST - 'Extra speeltijd', noemt Ank Klijberg-den Hollander haar dienstverband van zestien uur per week in de chronisch complexe zorg bij Curamus in Hulst. Ze doet diensten in de 24-uurszorg en ter minale zorg. Ook 's nachts dus. „Soms ga ik echt bijna huppelend naar mijn werk." Zij is één van de tien Zeeuwen die stichting Viazorg in Goes portret teert in het boekje: Zeeuwen die na hun 65-ste nog een arbeidscon tract in de zorg vervullen. Viazorg schat hun totale aantal in de pro vincie op honderd. Het boekje wijst werknemers en werkgevers op de voordelen van het doorwer ken na de pensioenleeftijd. Zo'n voordeel is dat je als generatiege noot de mensen die je verzorgt, be ter begrijpt, vindt Fieteke van de Griend (66), thuiszorgkracht in Biervliet, Hoek en Sluiskil. De tien rolmodellen die bij zorgin stellingen in Zeeland verzameld zijn, hebben een aantal dingen ge meen: ze zijn gezond; ze werkten voorheen vaak in een andere sec tor of hebben om de kinderen een tijd niet gewerkt; ze hebben vaak hun partner nog en inkomen is geen drijfveer. De prikkel komt uit onvervulde ambitie. „Ik ben een laatbloeier," zegt Ineke Hoogen- doorn-Felix (75) uit 's-Gravenpol- der, de oudste actieveling in de uit gave en werkzaam bij Arduin. Via zorg probeert een omslag teweeg te brengen in het denken over doorwerken na het 65-ste jaar, zegt directeur Joost Naafs. Een pre cair onderwerp, zo kort voor het advies van de Sociaal Economi sche Raad over het opschuiven van de AOW-leeftijd, beaamt hij. TERNEUZEN Buurthuis de Kameleon aan de Dokweg in Terneuzen organiseert vrijdag 2 oktober weer een kinder disco. Die begint om 18.00 uur en duurt tot 21:00 uur. De disco is be doeld voor kinderen van 7 tot 12. HULST De collecte ten bate van de kanker bestrijding heeft in Hulst €5668,38 opgebracht. De inzameling werd gehouden door de afdeling Hulst van het Koningin Wilhelmina Fonds. Het organisatiecomité met leden uit heel Zeeuws-Vlaanderen had de afgelopen maanden de handen vol aan het opzetten van de tentoonstelling. foto Peter Nicolai Zuidstraat 6, Sas van Gent, Tel. 0115 -45 15 62 Verkrijgbaar in de zwart/witte stiksels en donkerpaars/witte stiksels Voor deskundig advies naar:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 101