buitenland 19 r kinderverkrachter Het Net wint de belangrijkste prijzen €9,95 €14,95 Dode bij prik tegen baarmoederhalskanker Ketsana houdt huis Het Net' Het Net* Turkije wil doorgaan met aanvallen in Irak Tsjechische klacht tegen 'Lissabon' Meisje in Kashmir doodt militieleider Goedkoopste internet volgens: Internet E E E I I l lnternetten.nl Internet Bellen Deze actie geldt tot 23 oktober! Bestel op hetnet.nl of bel 0900-1990 Gewoon. Het Net woensdag 30 september 2009 een betoger op in de straten van Conakry. kentenis zou de hij een straf krij gen die overeenkwam met zijn voorarrest: anderhalve maand. Toen Polanski er achter kwam dat de rechter niets voor die deal voel de, vluchtte hij naar Frankrijk. De enkele Amerikaan die het waagt voor hem op te komen, krijgt geen voet aan de grond. Hol- lywoodproducer Harry Weinstein doet zijn uiterste best om onder Amerikaanse filmmakers steun te vinden voor Polanski, maar tot veel bijval heeft dat niet geleid. Actrice Woopy Goldberg hield op televisie een betoog dat Polanski 32 jaar geleden weliswaar seks had met het 13-jarig meisje, maar dat er geen sprake was van echte ver krachting. Een ijzige reactie van LONDEN - De Britse gezondheidsau toriteiten hebben gisteren een in entingsprogramma tegen baarmoe derhalskanker voor twee dagen op geschort in afwachting van een on derzoek naar de dood van een 14-jarig meisje in het Engelse Coventry. Zij overleed nadat zij en kele uren eerder was ingeënt. Het meisje, Natalie Morton, was op haar school ingeënt met Cerva- rix. Zij leek altijd gezond te zijn. Een autopsie moet nu uitwijzen of er een verband is tussen haar dood en het vaccin. Volgens het schoolhoofd voelden enkele ande re ingeente meisjes zich ook misse lijk. Zij zijn naar huis gestuurd. Uit voorzorg is de partij vaccins die aan de school is verstrekt, in qua rantaine genomen. Cervarix biedt bescherming tegen twee stammen van het menselijk papillomavirus dat baarmoeder halskanker veroorzaakt. De ge zondheidsautoriteiten begonnen vorig jaar met het inentingspro gramma en hebben inmiddels 1,4 miljoen vaccinaties verricht. Het virus wordt over het algemeen overgedragen door middel van ge slachtsgemeenschap. Om die re den willen de autoriteiten het vac cin toedienen aan meisjes vanaf 13 jaar, zodat zij beschermd zijn te gen de tijd dat zij seksueel actief worden. Het inentingsprogramma was omstreden omdat sommigen meenden dat jonge meisjes hier door werden aangezet tot seksuele activiteit. Ook in Nederland worden meisjes van 12 jaar tegen baarmoederhals kanker met Cervarix gevaccineerd. De inenting is op advies van de Ge zondheidsraad opgenomen in het Rijksvaccinatieprogramma. Net zoals in Groot-Brittannië leid de de vaccinatiecampagne in Ne derland tot felle discussie. Daarbij ging het om de afweging tussen het mogelijke - al dan niet ver meende - risico van de inenting en het daadwerkelijke effect op het aantal sterfgevallen. Volgens de Gezondheidsraad voor komt vaccinatie jaarlijks honder den gevallen van baarmoederhals kanker en ruim honderd sterfgeval len. De vaccinatie gebeurt in Ne derland op basis van vrijwillig heid. HUE - Tyfoon Ketsana, die al zeker 284 slachtoffers heeft geëist op de Filipijnen, is gistermiddag Viet nam binnengeraasd. De autoritei ten meldden dat het dodental in middels op 32 staat. Het oog van Ketsana bereikte het vasteland van Vietnam ten zuiden van Danang. Volgens de meteoro logische dienst van het land haalt Ketsana windsnelheden van 144 ki lometer per uur. Het waterpeil in veel rivieren is flink gestegen. ANKARA De Turkse regering heeft het parle ment een jaar verlenging verzocht van het mandaat om Koerdische ba ses in Noord-Irak te mogen aanval len. De afgelopen twee jaar hebben Turkse gevechtsvliegtuigen en artil lerie verscheidene malen Koerdi sche schuilplaatsen in het noorden van Irak onder vuur genomen. In februari 2008 voerden grondtroe pen zelfs operaties uit in Irak. PRAAG Tsjechische senatoren hebben giste ren een klacht tegen het Verdrag van Lissabon ingediend bij het Con stitutionele Hof wegens schending van de Tsjechische soevereiniteit. Daardoor kan het nog maanden du ren voor de Tsjechische president Klaus het verdrag kan ratificeren. Overmorgen stemmen de Ieren in een referendum over het verdrag, dat de Europese Unie moet hervor men. JAMMU Rukhsana Kauser, een 18-jarig meis je, heeft in het Indiase deel van Kashmir een militieleider met zijn eigen geweer gedood, nadat opstan delingen haar huis waren binnen gevallen. Drie militanten overvielen de wo ning in de regio Jammu en sloegen de ouders neer voor de ogen van hun kinderen, berichtte de BBC gis teren. Buiten de woning stonden nog vier strijders. foto Seyllou/AFP het publiek was haar deel. Anne Applebaum overkwam het zelfde. De Washington Post-colum- niste wees erop dat niemand ge diend is bij de vervolging, want zelfs het nu 45-jarige slachtoffer is al tot een schikking gekomen met de dader. Verder is Polanski geen gevaar voor de samenleving en heeft hij door zijn ballingschap al een zware prijs betaald. De regis seur had niet moeten vluchten, er kende Applebaum, maar dat hangt wellicht samen met de oorlogstrau ma's van Polanski, die het getto van Warschau overleefde. Duizen den lezers reageerden woedend. De ruim dertig jaar oude verkla ring van het slachtoffer circuleert nu weer overal op internet. vanaf p/mnd Maandcontract 1 Gratis draadloos modem 1 Geen eenmalige kosten i Overstapservice vanaf p/mnd Maandcontract Gratis draadloos modem Voordelige gesprekstarieven Overstapservice

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9