81 Conakry in greep terreur van militairen Geen medelijden met WINTERSPORT s/is dgn FRANSE ALPEN m s/is dgn DOLOMIETEN 7/8 dgn TIROL/Seefeld waarom zou je meer betalen Amerikaanse jongen jaren in kast opgesloten Dodental schietpartij in stadion stijgt woensdag 30 september 2009 De nieuwe Europa-brochure staat boordevol aantrekkelijke wintervakanties. Natuurlijk vindt u hier veel langlauf- en wandelsafari's. Maar KRAS.NL biedt ook diverse skivakanties in Italië, Frankrijk of Oostenrijk aan. Of u nu wilt reizen met uw eigen auto of per Comfort Class bus... de keuze is aan u! Lees snel verder of kijk op www.kras.nl/wintersport voor meer aanbiedingen. Zie www.kras.nl/50053 Zie www.kras.nl/50370 Zie www.kras.nl/17713 Zie www.kras.nl/41010 Singlereis, zie www.kras.nl/12226 1*1 8 dgn SALZBURGERLAND/St.Koloman Zie www.kras.nl/41001 Zie www.kras.nl/41002 Singlereis, zie www.kras.nl/12225 Isl 8 dgn HOHE TAUERN/ Fush Zie www.kras.nl/41003 Aankomst: zaterdag van 19/12 t/m 17/4 u verblijft in het moderne en comfortabele appartementencomplex Hameau des Ecrins, direct aan de piste incl. elektriciteit en water het sneeuwzekere Puy Saint Vincent is ideaal voor families, met een groot aantal kleuren pistes kan iedereen uit de voeten Aankomst: zaterdag van 19/12 t/m 17/4 u verblijft in het 4-sterren Les Chalets Du Berger inclusief water en elektriciteit een ideale uitvalsbasis om het skigebied Savoie Grand Revard met 140 km aan langlaufloipes en verschillende soorten skipistes te ontdekken Aankomst: zaterdag van 19/12 t/m 3/4 u verblijf in het 3-sterren Hotel Dolomiti in het bergdorpje Capriana inclusief Italiaans ontbijtbuffet en 3-gangen diner vanuit uw hotel stapt u zo in de skibus naar het uitstekende ski- en langlaufgebied Alpe Cermis, ideaal voor het hele gezin Vertrekdata: zaterdag van 9/1 t/m 13/3 u verblijft in het Hotel Schwarzer Adler incl. ontbijt, diner, langlaufreisleiding en instructies met tochten naar o.a. het prachtige Giesenbach, het fraaie Mieminger Plateau Mittenwald en Seefeld Vertrekdata: zaterdag van 16/1 t/m 6/3 u verblijft in het familiehotel Gasthof Goldener Stern inclusief ontbijt, diner, fakkel wandeling, langlaufreisleiding en instructies met tochten naar o.a. Salzburg, Abtenau, Werfënwang, Faistenau, Annaberg en Lungötz Vertrekdata: zaterdag van 2/1 t/m 20/3 u verblijft in het 4-sterren Hotel Weisses Kreuz incl. ontbijt, diner, dansavond, folkloreavond, langlaufreisleiding en instructies met tocht naar o.a. Kirstberg en excursies naar o.a. Schwarzenburg en Arosa Vertrekdata: zaterdag van 23/1* t/m 13/3. 'Gegarandeerd vertrek u verblijft in het Hotel Lampenhausl inclusief ontbijt, 4-gangendiners, curling langlaufreisleiding en instructies met tochten naar o.a. Pillerseetal, Taxenbach, Hochfilzen, Zeil am See en Kaprun Exclusief reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht) BOEK ONLINE of bel 0900-9697 WASHINGTON - Een geval van moge lijk gruwelijke kindermishande ling: een 14-jarige jongen in de Amerikaanse staat Oklahoma heeft naar eigen zeggen vier jaar lang op gesloten gezeten in een slaapka- merkast. Hij werd daartoe gedwon gen door zijn moeder en haar vriend, meldden Amerikaanse me dia gisteren. Het slachtoffer slaagde er eind vori ge week in te ontsnappen en de straat op te vluchten. Hij was on dervoed, vuil en had tal van litte kens op zijn lichaam. De politie heeft de 37-jarige moeder en haar vriend aangehouden. Ze worden beschuldigd van kindermisbruik en zware verwaarlozing. smmmmm mmm door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - Op veel mededo gen hoeft de 76-jarige Roman Po- lanslci niet te rekenen in de VS. Ie dereen die het ook maar durft op te nemen voor de bekroonde Frans-Poolse filmregisseur is de af gelopen dagen met hoon en wal ging begroet. De verdedigers van Polanski zijn simpelweg 'idioten', vatte Washington Post-columnist Roger Cohen de stemming samen. De pogingen van de Franse en Poolse ministers van Buitenlandse Zaken uitlevering van hun in Zwit serland gearresteerde landgenoot naar Amerika te voorkomen, lij ken kansloos. Geen politicus wint stemmen door mededogen te to nen met een man die in de ogen van de meeste Amerikanen een 'kinderverkrachter' is. Zelfs pro gressieve commentatoren willen Polanski achter de tralies. „Ik ben het eens met het Europese verwijt dat Amerikanen preuts en hypo criet zijn als het over seks gaat", zegt columnist Eugene Robinson. „Maar een volwassen man die een 13-jarig meisje drogeert en ver kracht? Dat is verkeerd in ieder moreel universum." Polanski heeft verkrachting nooit toegegeven, maar hij bekende in 1977 wel dat hij de minderjarige Sa- mantha Geimer alcohol en drugs had gegeven en vervolgens seks met haar had. In ruil voor die be- Losgeslagen soldaten gaan te keer in hoofdstad van Guinee. Dodental van bloedbad in sta dion minstens 157. Op grote schaal verkrachtin gen in Conakry. Frankrijk wil strafmaatregelen EU tegen regime. CONAKRY - Talloze inwoners van de Guinese hoofdstad Conakry zijn gisteren het slachtoffer gewor den van grof geweld en brute ver krachtingen door losgeslagen, dronken soldaten. Eergisteren had de presidentiële garde al het vuur geopend op demonstranten in een volgepakt stadion. Gisteren bleek dat daarbij zo'n 160 mensen om het leven zijn gekomen. Interimpresident en legerleider Moussa Dadis Camara zei over de radio geen verantwoordelijkheid te kunnen nemen voor de 'onhan delbare elementen' in zijn leger. Dronken soldaten liepen gisteren schietend door de verlaten straten van het normaal gesproken leven dige Conakry. In het hoofdstede lijk Donka-ziekenhuis lagen einde loze rijen gewonden, sommigen neergeschoten, anderen grof in el kaar geslagen. Een arts, die uit vrees voor zijn leven zijn naam niet durfde te geven, vertelde dat meer dan honderd lichamen in het mortuarium lagen. Oppositielid Mutarr Diallo zei te hebben gezien hoe soldaten maan dag, na de gewelddadig beëindigde protestbijeenkomst in het stadion, vrouwen verkrachtten met hun ge weren. Human Rights Watch (HRW) meldde van ooggetuigen te hebben gehoord dat soldaten vrouwen op straat dwongen zich te ontkleden en hen vervolgens in het openbaar verkrachtten. Weer andere ooggetuigen vertelden dat soldaten demonstranten met mes sen en bajonetten overhoop sta ken. Paramilitaire politiemannen pakken Atlantische oceaan Maandag woonden ruim 50.000 mensen een door de oppositie ge organiseerde demonstratie in een overvol stadion in Conakry bij. De oppositie wil dat het West-Afri kaanse land niet langer door een militair wordt geleid en riep in het stadion op tot democratie. „We zijn bereid ons leven te geven om ervoor te zorgen dat het leger niet langer het land leidt", zei voorma lig premier Sidya Touré. Het leger opende het vuur op de aanwezige betogers. Volgens de Guinese Orga nisatie voor de Verdediging van de Mensenrechten werden daarbij ze ker 157 mensen gedood en vielen er 1200 gewonden. De junta had de demonstratie in en rond het sta dion in de hoofdstad verboden. Oud-premier Touré werd maan dag in het stadion gearresteerd, maar gisteren weer vrijgelaten. Eenmaal thuisgekomen zag hij dat zijn woning was doorzocht en ge plunderd. Zijn bibliotheek was vol ledig verwoest. Frankrijk maakte gisteren bekend de militaire samenwerking met Guinee op te schorten naar aanlei ding van de gewelddadigheden. Mi nister van Buitenlandse Zaken Ber nard Kouchner zei bovendien dat Frankrijk de ontwikkelingssamen werking met het land herover weegt. Hij kondigde voorts aan dat de Europese Unie vandaag in Brus sel overleg zal voeren over straf maategelen tegen het regime. IVOORKUST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8